Sayfa ÇevirmeFlash-Görsel Eğitim Videosu | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Sayfa ÇevirmeFlash-Görsel Eğitim Videosu

burak182

Forum Kalfası
* Önce bu konuda bulunan dosyayı indirin(Componenti)

Açıklama

Sayfa çevirme işlemleri için kullanılan pageFlip componentinin ayrıntılı açıklamasının
yer aldığı 6 parçadan oluşan toplamda 27 dakikalık bir eğitim

Video da anlatılan örnek dosya >>

Derslerin olduğu adres >>

Flash player 9 'u yüklemeniz gerekiyor.

bar4444

Hızlı Çırak
ayrıca dersi anlatan benim hocamdır, kendisini takdir ediyorum, flash eğitim seti çıkardı, adres mydersane.com, faydalı bi forum kuruldu, reklam gibi oldu ama, reklama ihtiyacı yok zaten :)

devian

Forum Kalfası
öncelikle herkese slm, burak182 e-katalog yapımında yapmış olduğu katkılardan dolayı cok teşekkürler, ben cok faydasını gördüm. yalnız bi sorum olucak, ben page flipin http://www.page-flip.com/demos.htm adresindeki ilk örnekteki bi katalog yapmak istiyorum, ancak burdaki componente baktım yukardaki adresteki ikinci örnek katalog için yapılmış bi compenent bu. birinci ve ikinci katalog arasındaki fark ise şu, birinci katalogta "next" ve "previus" tuşları ile yada altta sayfa numarası sekmesine sayfa numarasını girerek istediğiniz sayfaya gidiyorsunuz. ikinci katalogta bu mevcut değil. benzer bi örnek http://www.mudoconcept.com.tr/MudoDergiRead.asp bu adrestete mevcut. Eger bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. şimdiden teşekkürler.

acemi63

Daimi Üye
page flipte libraryden dosya alma

:cool: arkadaşlar bu companentte de örneğin library de var olan bi jpg veya mc yi 5 sayfada görüntülemem mümkünmü
yani ben dosyayı yayımladığımda birden fazla dosyanın oluşmaması için load movie yerine libraryden dosya yüklemek istiyorum
yardımlarınız için tşkler.
kolay gelsin

devian

Forum Kalfası
:)

:cool: arkadaşlar bu companentte de örneğin library de var olan bi jpg veya mc yi 5 sayfada görüntülemem mümkünmü
yani ben dosyayı yayımladığımda birden fazla dosyanın oluşmaması için load movie yerine libraryden dosya yüklemek istiyorum
yardımlarınız için tşkler.
kolay gelsin

Evet mümkün, ama bu kompenenti indirdiğin sayfaya daha dikkatli baksaydın cevaba hemen ulaşırdın.

http://www.wardom.org/e-dergi-yapimi-t71668.html?t=71668

linkine tıkla (bu kompenenti indirdiğin sayfa yani), ordaki ikinci mesaj da (bana ait) ekli olan book.rar dosyasını ordan indir, senin istediğin işi yapabileceğin fla dosyası içinde mevcut.

kolay gelsin.

acemi63

Daimi Üye
devian; bahsettiğin dosyayı indirip bakmıştım ama sanırım o örnek action script ile yapılmıştı, yani sayfa eklemek boyutlarını değiştirmek bazı kod hataları üretiyordu

benim bahsettiğim bu companetti kullanıp librarydeki bi sembolü söz konusu sayfada gösterimini sağlamak bu şekilde e dergi yayınlamak 1 exe ile mümkün olacak. (aksi takdirde gösterilmesi gereken dosyaları da ayrıca bir klasörde verip uygun yere kopyalamalarını istemen gerekiyorki buda bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için baya problem oluyor. ayrıca dosyaları verdikten sonra e-derginin bi anlamıda kalmıyor diye düşünüyorum.)
bu arada companentin web sayfasını da inceledim library deki semboller içinde destek sağladığını öğrendim fakat hiç örnek vermedikleri için yolunu bulamadım.
yardımlarınızı bekliyorum
dilerseniz ben size bi fla gönderebilirm olayı daha iyi anlatabilmek için.
kolay gelsin

devian

Forum Kalfası
slm

devian; bahsettiğin dosyayı indirip bakmıştım ama sanırım o örnek action script ile yapılmıştı, yani sayfa eklemek boyutlarını değiştirmek bazı kod hataları üretiyordu

benim bahsettiğim bu companetti kullanıp librarydeki bi sembolü söz konusu sayfada gösterimini sağlamak bu şekilde e dergi yayınlamak 1 exe ile mümkün olacak. (aksi takdirde gösterilmesi gereken dosyaları da ayrıca bir klasörde verip uygun yere kopyalamalarını istemen gerekiyorki buda bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için baya problem oluyor. ayrıca dosyaları verdikten sonra e-derginin bi anlamıda kalmıyor diye düşünüyorum.)
bu arada companentin web sayfasını da inceledim library deki semboller içinde destek sağladığını öğrendim fakat hiç örnek vermedikleri için yolunu bulamadım.
yardımlarınızı bekliyorum
dilerseniz ben size bi fla gönderebilirm olayı daha iyi anlatabilmek için.
kolay gelsin
merhabalar aradaığın tam olarak sana bakmanı önerdiğim fla diye düşünüyorum, ben gerek componenti kullanarak gerekse bahsetteğin şekilde baya bi dergi yaptım. en iyisi sen yapacağın derginin 5 sayfasını yolla, ben ilk 5 sayfayı senin için yapıym. devamınıda sen getirirsin.

daha nasıl yardımcı olabilirim bilemiyorum.