Sayfa Değiştirme ve Balon Efekti [Sorun] | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Sayfa Değiştirme ve Balon Efekti [Sorun]

ilkerxx

Daimi Üye
Merhaba arkdaşlar, fireworks dreaweaver ve flash 8 ile bir çalışma başlattım kendime fireworks ve dreamwever dışında flash hakkında pek bir bilgim yok ancak flash a şartlı olarak

Bi resim (Resim,website arkaplan olarak kullanılacaktır) ve bu resim üzerinde oynatacak bir nesnem var yani köpük bunu resim üzerinde uçurtmak oynatmak istiyorum bunun hakkında bir yardıma ihtimayım var ayrıca birdr sayfanın içine koyacağım bir flash sayesinde sayfa değiştirme efektiyle ayrı ayrı sayfalar olacak umarım anlatabilmişimdir. bu konu hakkında bana hertürlü yardım döküman veya ders veya template ne kaynak varsa sizlerden paylaşmanızı rica ediyorum. bugun bana yarın size... :):):)

teşekkürler

xxx_x

Cool Üye
s.a

dediğin olayı anladım ama ne yapmak istediğini tam olarak görmeyince çok fazla yardım edemem.movie clip yapıp tween hareketi vermen gerekli birazda kod

esoes

Cool Üye
resim üzerinde hareket etmesini istediğin şekli movieclipe çevir guide layer ekle hareket yolunu istediğin şekilde çizmek için
sayfalar arası geçiştede slayt gibi sayfa değişimi istiyosun heralde her resim için farklı layer aç
alpha değerlerini değiştirerek motion tween ekle
aşağı basit bi örnek ekledim umarım anlatabilmişimdir

örnek dosya

ilkerxx

Daimi Üye
resim üzerinde hareket etmesini istediğin şekli movieclipe çevir guide layer ekle hareket yolunu istediğin şekilde çizmek için
sayfalar arası geçiştede slayt gibi sayfa değişimi istiyosun heralde her resim için farklı layer aç
alpha değerlerini değiştirerek motion tween ekle
aşağı basit bi örnek ekledim umarım anlatabilmişimdir

örnek dosya
evet yapmak istediğim aynı dediğin gibi onları nasıl yapacağım konusunda bir döküman varmıdır ya da bir adı vs varmıdır