Şehitlerimiz ve Şehit Hakları

SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' J.Er Zülküf AKSOY'un Anısına..


Silah Arkadaşımız J.Er Zülküf AKSOY, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, 25 Haziran 2010 Tarihinde, Elazığ İlimiz, Karakoçan İlçesi Yoğunağaç Köyü Mevkii'nde, bölücü terör örgütü mensuplarıyla, Girilen Çatışmada Kahramanca Çarpışarak ''ŞEHİT'' Olmuştu.
 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' P.Komd.Uzm.Çvş. Yahya KARAKAYA'nın Anısına..


Silah Arkadaşımız, P.Komd.Uzm.Çvş. Yahya KARAKAYA 05 Temmuz 2011 Tarihinde, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, Görevli Olduğu Dağ ve Komando Tugay Komutanlığımıza Gitmek Üzere, Ev ve Silah Arkadaşı P.Komd.Uzm.Çvş. Murat ÖZKOZANOĞLU İle Beraber Kaldıkları Apartmandan Çıktığı Esnada Civarda Pusu Kuran bölücü terör örgütü mensupları tarafından Saat 07.10 Sularında Arkalarından ve Yakın Mesafeden Hunharca Ateş Edilmek Suretiyle Gerçekleştirilen Silahlı Saldırı Sonucu, P.Komd.Uzm.Çvş. Murat ÖZKOZANOĞLU İle Beraber ''ŞEHİT'' Olmuştu.
 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' P.Er Berat SAĞIRKAYA Uğurlandı..


''ŞEHİTLERİMİZ''

BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

NUR İÇİNDE YATSINLAR.

SİLAH ARKADAŞLARIMIZ 21-22 TEMMUZ 2014 TARİHLERİNDE ''ŞEHİT'' OLMUŞTUR.

Adı Soyadı: Adem DÖĞÜŞĞEN
Rütbesi: P.Er

Adı Soyadı: Berat SAĞIRKAYA
Rütbesi: P.Er

KAHRAMAN PERSONELİMİZE, TANRI'DAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE VE YAKINLARINA SABIR VE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ.

3'üncü Hudut Alayı 1'inci Hudut Taburu 1'inci Hudut Bölük Komutanlığımız (Ceylanpınar/Şanlıurfa) Karadağ Hudut Karakolumuz sorumluluğunda bulunan Yedi Numaralı Çelik Kule bölgesindeki nöbetçilerimiz tarafından, sınırın Suriye tarafından Türkiye istikametine yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 10-15 kişilik terörist gruba "Dur" ikazında bulunulmuş, ikaza uymayan teröristler tarafından, nöbetçilere ateş açılmıştır.

Anılan silahlı grup tarafından açılan ateş sonucu;

-P. Er Adem DÖĞÜŞĞEN,
-P. Er Berat SAĞIRKAYA ve
-Shh.Onb. Yiğit ŞAHAN ağır yaralanmıştır.

Yaralı personelden; P. Er Adem DÖĞÜŞĞEN Ceylanpınar Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 22.10'da ''ŞEHİT'' olmuştur.

P. Er Berat SAĞIRKAYA ise, Gaziantep Üniversite Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, 22 Temmuz 2014 günü saat 02.45'te ''ŞEHİT'' olmuştur.

Shh.Onb. Yiğit ŞAHAN'ın tedavisine, Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde devam edilmektedir.

Saldırı olayını müteakip; olay yerine, Karadağ ve Aksoy Hudut Karakollarından süratle birer Ani Müdahale Mangası sevk edilmiş olup, açılan ateşe ateşle karşılık verilmiştir. Çatışmada, en az altı pyd/pkk mensubu teröristin öldüğü değerlendirilmektedir.
 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' Hv.Slh.Müht.Bçvş. Hüseyin KUTLU'nun Anısına..


Silah Arkadaşımız, Kd.Bçvş. Hüseyin KUTLU 22 Eylül 1999 Tarihinde, Dragaş (Kosova) Bölgesi'nde İcra Edilen Mayın Temizleme Faaliyetleri Esnasında, Bir Mayının İnfilak Etmesi Sonucu ''ŞEHİT'' Olmuştu.
 
Zeus73
Forum Kalfası
ve daha nice canlar bu vatan uğruna toprağa düştüler kahpe kurşunlarla...
Umarım haklarını helal ederler bize...
Ruhları şad olsun.
 
SerKan1923
Banned
Sende Oğlunu Gönder !


Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, Canlarını Feda Eden Kahraman Şehitlerimizi, Bir Defa Daha Saygı İle Anıyoruz.

Tinleri Şad Olsun!
 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' J.Komd.Astsb.Üçvş. Mehmet BOSTANCI'nın Anısına..
Silah Arkadaşımız J.Komd.Astsb.Üçvş. Mehmet BOSTANCI 18 Kasım 2012 Tarihinde, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, Şemdinli İlçesi Derecik Beldesinin, Irak Sınırında Bulunan Balkaya Dağlarında bölücü terör örgütü mensuplarıyla Sıcak Temas Sağlayan Unsurlarımıza, Yüksekova (Efeler) Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığımızdan Takviye Olarak Gönderilen Timin, Helikopterden İnişi Esnasında Bölgede Pusu Kuran bölücü terör örgütü mensupları Tarafından Düzenlenen Kahpe Saldırıda 4 Silah Arkadaşıyla Beraber Olay Yerinde ''ŞEHİT'' Olmuştu.

(Helikopterdeki Diğer Personelimizin, Pusu Kuran bölücü terör örgütü mensuplarıyla, Girdiği Çatışmada; Dört (4) terörist, Silahlarıyla Beraber Etkisiz Hale Getirilirken, 1'i Yaralı 4 terörist İse Sağ Olarak Ele Geçirilmişti.)

''ŞEHİT'' Olan Diğer Personel;

J.Komd.Ütğm. Gökhan KORKUT
J.Komd.Astsb.Çvş. Nihat GÜN
J.Komd.Uzm.Çvş. Bilal AKGÜN
J.Komd.Uzm.Çvş. Bekir ÇAVUŞ

Şehitlerimize Bir Defa Daha TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.

Tinleri Şad Olsun!
 
- Yönetici düzenlemesi: :
SerKan1923
Banned
19 Eylül Gaziler Günü


19 Eylül Gaziler Günü​

13 Eylül 1921′ de kazanılan Sakarya Zaferi’nin hemen ardından, 14/15 Eylül gecesi, Batı Cephesiş Kumandanı İsmet Paşa ile Genelkurmay Başkanı Fevzi Paşa, Edirne ve Kozan Milletvekilleri sıfatıyla Büyük Millet Meclisi Reisliği’ne cepheden telgrafla şu önergeyi gönderdi:

” Bizzat muharebe meydanındaki tedabiriyle muzafferiyetin amil ve müessiri olmuş Başkumandan Musatafa Kemal Paşa Hazretlerine müşirlik rütbesi ile gazilik ünvanı tevcihini teklif ve istirham ederiz. Büyük Millet Meclisi’nin bu teveccühünün milletimiz tarafından doğrudan doğruya bütün orduya müteveccih bir eser-i takdir ve taltif olacağı kanaaatinde bulunduğumuzu arz eyleriz.”

Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmiştir.
19 Eylül, “GAZİLER GÜNÜ” olarak kutlanmaktadır. Gaziler gününde yapılacak törenler, Başbakanlığın 24 Ağustos 2004 tarih ve 25209 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği esaslarına göre düzenlenir.

YÖNETMELİK
BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam ve Hukuki Dayanak
Amaç:


Madde-1 Bu Yönetmeliğin amacı; 18 Mart Şehitler Günü ile 19 Eylül Gaziler Günü’nün anlam ve önemine uygun olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarının öncülüğünde, halkımızın ve sivil kuruluşların iştiraki ile coşku içinde anılmasını sağlamak amacıyla düzenlenecek törenlere ait esas ve usulleri belirlemektir.

Kapsam:

Madde-2 Bu Yönetmelik; Şehitler ve Gaziler Günü’nde yapılacak anma törenlerinin düzenlenmesinde görev alacak mahalli mülki idare amiri, garnizon komutanı, belediye başkanı ile onların sorumluluk alanlarındaki görevlileri kapsar.

Hukuki Dayanak:

Madde -3 Bu Yönetmelik; 27/06/2002 tarihli ve 4768 sayılı 18 Mart Gününün Şehitler
Günü ve 19 Eylül Gününün Gaziler Günü İlan Edilmesi Hakkında Kanunun 2 nci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

İKİNCİ BÖLÜM
Anma Komitelerinin Kuruluşu , Görev ve Yetkileri
Anma Komiteleri:


Madde 4- İl ve ilçelerde, bu yönetmelik kapsamına giren törenler için oluşturulacak anma komiteleri; illerde vali veya görevlendireceği vali yardımcısı, ilçelerde ise kaymakam başkanlığında; garnizon komutanlığı, belediye başkanlığı, jandarma ve emniyet teşkilatı ile milli eğitim müdürlüğü temsilcilerinden oluşur. Komiteler, törenlerden en geç bir ay önce çalışmalarına başlar.
Anma komitelerine; törenlerin düzenlenme ve yürütülmesine katkısı olabilecek bakanlık ve kuruluş temsilcileri ile 16/06/1983 tarihli ve 2847 sayılı Türkiye Emekli Subaylar, Emekli Astsubaylar, Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri ile Muharip Gaziler Dernekleri hakkında kanunla kurulan “Türkiye Muharip Gaziler Derneği” ve “Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği” temsilcileri de dahil edilir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ile ilgili anma törenlerine, “ Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği” temsilcileri de katılabilir.

Kamu kurum ve kuruluş mensuplarının, anma komitesi toplantılarına katılması zorunludur.

Anma Komitelerinin Görev, Yetki ve Çalışma Usulleri:

Madde 5- Anma komiteleri, mahalli mülki idare amirin çağrısı üzerine toplanır. Komiteler bu Yönetmelik esasları dahilinde;
a. Anma günlerinin özelliğine ve mahallin durumuna göre törenlerin başlayış ve bitiş saatlerini belirler.
b. Tören programını hazırlar.
c. Törenlerin amaca uygun ve istismara yol açmayacak biçimde yürütülebilmesi için gerekli önlemleri alır.
d. Yapılacak çalışmaların zaman planlamasını yapar, gereken araç ve gereçleri sağlar.
e. Anma törenlerine katkısı bulunabilecek diğer kurum ve kuruluşlar ile kişilere verilebilecek görevleri tespit eder.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Törenlerde Uygulanacak Genel Esaslar
Gaziler Günü:


Madde 7- Gaziler Günü ile ilgili törenler; Ankara’da Anıtkabir ile Ulus’taki Atatürk Anıtı’nda; diğer il ve ilçelerde ise Atatürk Anıtları veya Büstlerinin olduğu yerlerde yapılır.

19 Eylül Gaziler Günü törenleri aşağıda belirtildiği şekilde icra edilir.

a. Ankara’da Anıtkabir ve Ulus Atatürk Anıtı’nda, diğer il ve ilçelerde Atatürk Anıtlarına çelenk koyma töreni, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekilmesi ve saygı duruşu yapılır.
b. Anma komitesince görevlendirilecek bir kişi tarafından, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılması sağlanır. Konuşma metni, törenden en az üç gün önce anma komitesi başkanına verilir ve anma komitesince uygun görülmesi halinde, konuşma yapılır ve konuşma metninin bir sureti dosyada saklanır.
c. Anma komitelerince tespit edilecek yerlerde, gaziler tarafından çeşitli etkinliklerin düzenlenmesine gerekli destek sağlanır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Çeşitli Hükümler
Çelenklerin Konulması:


Madde 8- Çelenkler, 4/9/1973 tarihli ve 7/7058 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Resmi Bayramlar ve Anma Günlerinde Anıtlara Konulacak Çelenklerin Hazırlanması ve Sunulması Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre hazırlanır ve sunulur.

Çelenklerin anıta sunulması anında, ortada mahalli mülki idare amiri, sağda garnizon komutanı veya temsilcisi, solda belediye başkanı bulunur. Şehitler Günü’nde, Türkiye Harp Malulü , Şehit Dul ve Yetimleri Derneği temsilcisi; Gaziler Günü’n de ise, Türkiye Muharip Gaziler Derneği temsilcisi de belediye başkanının solunda yer alır.

Bayrağın Göndere Çekilişi:

Madde 9- Bayrak, bando eşliğinde törene katılanlar ve halk tarafından söylenen İstiklal Marşı ile göndere çekilir. Bando yoksa, ses yayın vasıtası ile teypten İstiklal Marşı yayını yapılır.

Anma Törenleri Süresince Yapılacak Çeşitli Düzenlemeler:

Madde 10-Gaziler Günü anma töreni süresince, bando konserleri verilir. Anma komitesi, mevcut imkanları göz önünde bulundurarak, Şehitler ve Gaziler Gününün anlam ve önemine uygun faaliyetleri (Televizyon ve radyo programları, resim ve şiir yarışmaları, broşür, bülten, kitapçık vb. ) ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak icra eder.

Resmi ve Özel Binalarda Düzenleme:

Madde 11- Anma günlerinin başlangıç ve bitiş saatleri arasında; resmi daire, özel kuruluşlar, müesseseler ve askeri birlik, kurum ve karargahlar Türk Bayrağı ve Atatürk Posterleri ile donatılır.

Alt Komiteler

Madde 12- Anma komiteleri; anma günlerinin özelliklerine göre programların hazırlanmasında alt komiteler oluşturabilir. Alt komitelerde; şehitlerin annesi, babası, eşi, çocukları ile kardeşleri ve gaziler ile vatandaşlara da görev verilebilir.​
 
- Yönetici düzenlemesi: :
SerKan1923
Banned
''ŞEHİTLERİMİZ'' - (25 Eylül 2012/TUNCELİ)

Tunceli İlimiz Nazimiye İlçesi'nde, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, Konuşlu Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığımıza 22 Eylül 2012 Tarihinde Saat 21.00 Sularında bölücü terör örgütü mensupları Tarafından Düzenlenen Saldırıda Yaralanan (Hayati Tehlikesi Olmayacak Şekilde) J.Komd.Çvş. Ramiz DEMİR Adlı Personelin, Tedavisinin Devamı İçin 25 Eylül 2012 Tarihinde Elazığ Asker Hastanesi'ne Nakledilmesi İçin, Askeri Aracımızın Tunceli-Erzincan Karayolunun Atatürk Mahallesi Mevkii'nden Geçişi Esnasında, bölücü terör örgütü mensupları Tarafından Önceden Yola Tuzaklanan Tahrip Gücü Çok Yüksek Uzaktan Kumanda Düzenekli El Yapımı Patlayıcı (EYP) teröristler Tarafından İnfilak Ettirilmiş, Meydana Gelen Patlamada Altı (6) Personelimiz ''ŞEHİT'' Olmuştu.

''ŞEHİT'' Olan Personel:


J.Komd.Uzm.Çvş. Cuma KARADAVUT


J.Komd.Uzm.Çvş. Ahmet OĞUL


J.Komd.Çvş. Ramiz DEMİR


J.Komd.Er Kadir DADAŞ


J.Komd.Er Fatih KÜÇÜKTERCİ


J.Komd.Er Mümin KOCA


Kahraman Şehitlerimize Bir Defa Daha TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.


 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' Sıhhiye Onbaşı Yiğit ŞAHAN'ın Şehadet Belgesinin Ailesine Verilmesi.18 Eylül 2014 tarihinde, 57'nci Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet BÜKER ve Bayan BÜKER tarafından, Şehit Sıhhiye Onbaşı Yiğit ŞAHAN'ın Şehadet Belgesi anne, baba ve dedesi ziyaret edilerek takdim edilmiştir.

Kahraman Şehidimize Bir Defa Daha TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.​
 
- Yönetici düzenlemesi: :
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' Deniz Er Halil KALAFATOĞLU için Anıt Mezar Yapıldı.

30 Temmuz 2014 tarihinde günlük bir gazetede ve bazı internet haber sitelerinde; Kıbrıs Barış Harekâtında şehit olan Deniz Er Halil KALAFATOĞLU için anıt yaptırılması haberlerinin yer alması üzerine, Sayın Genelkurmay Başkanı tarafından yardımcı olunması talimatı verilmiştir.

MSY 439-1(A) MSB Şehitlik Yönergesine göre temsilî bir şehit mezarı yapılabileceğinin belirlenmesi üzerine;

- Şehidin ailesi ile görüşülerek aile mezarlığında uygun bir yer belirlenmiş,

- İnebolu Kaymakamlığı ve Belediyesinin imkânlarıyla alt yapı hazırlanmış,

- Şehitlik Yönergesinde belirtilen esaslara uygun olarak doğrudan temin yöntemiyle mermerden temsilî şehit mezarı inşa ettirilmiş, ücretinin İnebolu Kaymakamlığınca ödenmesi sağlanmıştır.

Temsilî şehit mezarının yapımının tamamlanması şehidin ailesi ve köyde yaşayan vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılanmış, mezarın civarındaki ağaçlar da vatandaşlarca bayraklarla süslenmiştir.​

Kahraman Şehidimize Bir Defa Daha TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.
 
- Yönetici düzenlemesi: :
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' Hv.Slh.Müht.Bçvş. Hüseyin KUTLU'nun Anılması.

1999 yılında Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı emrinde Dragaş bölgesinde görevli iken savaş zamanından kalma bombanın etkisiz hale getirilmesi esnasında meydana gelen patlama sonucunda şehit olan Hava Silah Mühimmat Kıdemli Başçavuş Hüseyin KUTLU, şehit oluşunun 15'inci yılında, 22 Eylül 2014 tarihinde Dragaş Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tören ile anılmıştır.Silah Arkadaşımız, Hv.Slh.Müht.Bçvş. Hüseyin KUTLU 22 Eylül 1999 Tarihinde, Dragaş (Kosova) Bölgesi'nde İcra Edilen Mayın Temizleme Faaliyetleri Esnasında, Bir Mayının İnfilak Etmesi Sonucu ''ŞEHİT'' Olmuştu.Kahraman Şehidimize Bir Defa Daha TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.
 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' Ailesinin Üs Bölgesini Ziyareti.


2004 yılında Gazitepe Üs Bölgesi (Çukurca/Hakkâri)'nde şehit olan Jandarma Er Serkan ADIGÜZEL'in Elazığ'da ikamet eden ailesi, 11 Haziran 2014 tarihinde, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı (Çukurca/Hakkâri)nı ziyaret etmiştir.J.Komd.Er Serkan ADIGÜZEL, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, 11 Ağustos 2004 Tarihinde, Gazitepe Üs Bölgemiz (Çukurca/Hakkâri)'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla Girilen Çatışmada Kahramanca Çarpışarak ''ŞEHİT'' Olmuştu.

Kahraman Şehidimize Bir Defa Daha TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.


 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' İsth. Er İsmet ERDOĞMUŞ'un Ailesinin Ziyareti

1961 yılında Sarıkamış'ta şehit olan İstihkam Er İsmet ERDOĞMUŞ'un Kıbrıs Gazisi oğlu Mehmet ERDOĞMUŞ ve aile fertleri, 14 Mayıs 2014 tarihinde 9'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığını ve Batı Kışla Şehitliğindeki merhumun kabrini ziyaret etmişlerdir.​
 
SerKan1923
Banned
''ŞEHİT'' J.Onb. Şerif KAYA'nın Ailesinin Ziyareti

21 Mayıs 1988 tarihinde Kilis'te şehit olan Jandarma Onbaşı Şerif KAYA'nın Balıkesir ili Sındırgı ilçesinde oturan annesi ve babası, oğullarının şehadet günü olan 21 Mayıs 2014 tarihinde, isminin verildiği Kilis ilinde bulunan 1'inci Hudut Alayı 3'üncü Hudut Taburu 5'inci Hudut Bölüğü Şerif KAYA Hudut Karakolunu ziyaret etmişlerdir.

Silah Arkadaşımız Jandarma Onbaşı Şerif KAYA 21 Mayıs 1988 Tarihinde, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, Kilis Jandarma Komando Sınır Karakol Komutanlığı'na Saldıran bölücü terör örgütü mensuplarıyla Girilen Çatışmada Kahramanca Çarpışarak ''ŞEHİT'' Olmuştu.
 
SerKan1923
Banned

''ŞEHİDİMİZ''

Başımız Sağolsun!

Tini Şad Olsun!

Silah Arkadaşımız 01 EKİM 2014 Tarihinde ''ŞEHİT'' Olmuştur.

Adı Soyadı: Selahattin İLHAN
Rütbesi: J.Komd.Uzm.Çvş.

Kahraman Şehidimize TANRI'DAN, Rahmet! Kederli Ailelerine ve Yakınlarına Sabır ve Baş Sağlığı Dilerim.Silah Arkadaşımız J.Komd.Uzm.Çvş. Selahattin İLHAN, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, 01 Ekim 2014 Tarihinde Elazığ İlimiz Kovancılar İlçesi'nde İcra Edilen Devriye Görevi Esnasında İçerisinde Bulunduğu Aracın Devrilmesi Sonucu Meydana Gelen Kazada ''ŞEHİT'' Olmuştu.
 
ylcnmr
Çırak
------ŞEHİTLERİMİZ------
Düşmana şimşek gibi çakar.
Alnı ak göğsü açık çıkar.
Nice aile ocakları yıkar.
Onlara ölü demeyin diridir.
Onlar içimizden biridir.

Ağlamak yakışmaz şehitlerimize.
Rabbim müjdeledi hepimize.
Ahirette kavuşacağız birbirimize.
Onlara ölü demeyin diridir.
Onlar içimizden biridir.

Şehitler ölmedi hala yaşıyor.
İnanmayanlar bu işe şaşıyor.
Hallerini anlamak bizi aşıyor.
Onlara ölü demeyin diridir.
Onlar içimizden biridir.

Kanlı elleriyle tutuyor gözünü.
Kopuk ayağıyla çekiyor dizini.
Unutmuyorlar LA İLAHE İLLALLAH sözünü.
Onlara ölü demeyin diridir.
Onlar içimizden biridir.

Vatansız bayrak olur mu?
Ağaçsız yaprak olur mu?
Şehitsiz toprak olur mu?
Onlara ölü demeyin diridir.
Onlar içimizden BİRİDİR.
----------------------------------İsmet ALTINTAŞ---------------------
 
Üst