Seo Popüler Konusu Link Wheel Nedir

Teğmen
Forum Ustası
xnhm4o.png


Link Whell olayı kısaca ”Link Zinciri” veya ”Link döngüsü” veyahut ”Link İnşaası ” olarak tanımlayabiliriz.Bildiğiniz üzere internette artık marka haline gelmiş bazı web 2.0 Siteleri mevcuttur. Bunlar hangileri diye sıralayacak olursak başlıcalar:


Yukardaki tabloda verdiğimiz siteler hem free olması hemde seo konusunda gerekli alt yapılarının olması sizin işinizi kolaylaştırıyor.Blogları direk açıp istediğiniz şekilde içerik eklemenize olanak veriyor.İsterseniz domain ve host ayarlayarak da free olmadan bu dediklerimi yapabilirsiniz.

Çalışmaya başlamadan önce sitemiz ile ilgili makale yazıyoruz.Çalışmanın başarı sağlayabilmesi için bu makale büyük bir önem arz etmektedir.Ne kadar özgün olursa,ne kadar sitenizin konusu ile ilgili olursa o kadar iyi olur.Makalenizde ana sayfa ve belirlediğiniz alt sayfalara max.3 tane link veriyorsunuz.Sonra paravan olarak açtığınız web 2.0 sitelerinde bunları yayınlamaya başlıyorsunuz.Bloglarda yayınladığımız yazıların linklerini ping sitelerinde sonra bu makaleleri imleme sitelerine imletiyorsunuz.Bunu yapmamızın sebebi yazdığımız makalenin hızlı index almasını sağlamak hemde imleme sitelerinden baclink e sahip olmak.

Daha sonra bu bloglarımıza blog link veya profil linkler alarak blogumu güçlendiriyoruz.Paravan bloglar arasında çapraz linkleme yaparak daha doğal bir link inşası yapmış olursunuz ki artık biliyorsunuz Google de doğal olan linkleri daha değerli buluyor ve ona göre sıralama da da etki ediyor.Özetlemek Gerekirse:

1.İlk önce sitemiz ile ilgili makale yazıyoruz içinde 1 anasayfa linki ve 2 alt sayfa linki bulunan.(Özgün ve site ile ilgili konu olmasına dikkat ediyoruz)
2.Free bloglar oluşturuyoruz.
3.Free açtığımız bloglara hazırladığımız tanıtım yazılarını yayınlıyoruz.
4.Yayınladığımız yazıların linklerini ping servislerinde ve imleme sitelerine gönderiyoruz.
5.Son olarak bloglarımızı profil ve blog link ile güçlendiriyoruz.
6.İsterseniz bloglar arasında çapraz link verebilirsiniz.


Dipçe: Paravan olarak oluşturacağınız bloglardan backlink almak mantıklıdır. Fakat yeni açılmış, boş ve ya çöp bloglardan alacağınız backlink yararsız olacaktır. Blogları güncel tutun, etkisini daha fazla görün ;)
 
Ne0
Forum Kalfası
Icerik olsun sitenizde link verdiğiniz sayfa ile ayni içti olsun
 
northtry
Çırak
Şimdilerde verdiğiniz emeğe değer mi aşikar. Onun yerine farklı link kaynakları da denenebilir.
 
Üst