Sitede Yeni Özellikler | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Sitede Yeni Özellikler

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Yönetici
Wardom'un büyümesi, gelişmesi ve bilgiyi daha hızlı paylaşılabilir hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir... Sosyal medya bütün sitelere rakip olsa da, paylaşılanların genel geçer, anlık, bilgi taşımayan ve yüzeysel bilgiler olması sebebiyle söz uçar yazı kalır misali Wardom'a gönderdiğiniz her mesajı önemsiyoruz. Bu sebeple foruma reyting sistemi getirilmiştir. Bu sistemde aşağıdaki resimlerde göreceğiniz üzere kullanıcılara olumlu ya da olumsuz puana dönüşebilecek reytingler verilmektedir. Şimdilik 4 farklı reyting ile(beğeni,beğenmedim,bilgilendirici,dil bilgisi hataları) kullanıcıların foruma katkılarını, hesaplanan puanların görselleştirilmiş sonuçları ile olumlu ve olumsuz ortalamaları alınarak kullanıcı profillerinde ve mesaj panellerinde görsel olarak diğer kullanıcılar((bkz: wuser)) ile paylaşılmaktadır.

1.PNG

2.PNG

Mesajlarınızı beğendiğiniz kullanıcılara beğeni, beğenmediklerinize ilgili puanı, mesajın bilgi içerdiğini gördüğünüz kullanıcılara "bilgilendirici" başlıklı olumlu puanlardan verebilirsiniz.
Ayrıca forumda önem verilen Türkçe Dil Bilgisi kullanımıyla ilgili olarak da, dil bilgisi hataları içeren mesajları olumsuz puanlayıp, kullanıcıya dil bilgisi hatası olduğunu uyarı olarak gönderecek olumsuz puan gönderen seçenek de mevcuttur.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz, olumsuz puan alan kullanıcıların sitedeki yeşil barı, olumsuz puanlarla kırmızıya dönmektedir.

3.PNG

Bu sistemde, bir konu içinde yeterli sayıda beğeni alan mesajlar konuda, konu sahibinin ilk mesajından sonra görünmektedir. Bu şekilde kıymeti olan mesajları da üst sıralarda gösterip daha çok kişi tarafından okunması site kullanıcıları tarafından otomatik olarak sağlanmaktadır...

Bunların yanı sıra sitede başlatmış olduğumuz sözlük olarak bilinen, tanım diye adlandırmak istediğimiz bölümümüz site geneli ile bağlantılı olup, bu bağlantının kalıcı olması için de tanımlara kolay bağlantı sağlayabileceğiniz bkz kod kullanımı getirilmiştir. Örnek: (bkz: wardom) linki sizi wardom tanımına götürür. Örnek kod kullanımı ise şu şekildedir:

4.PNG

Ayrıca bakınız vermek yerine direkt tanıma link vermek için bkz yerine tanim kodunu kullanabilirsiniz.

Kelime kullanımını istediğiniz şekilde linkleyebilirsiniz. Var olmayan bir tanıma da link vermeniz mümkündür ve var olana kadar tıklayan kullanıcıyı sitedeki diğer mesajlara yönlendirir.

Bunların yanı sıra konularımızın daha fazla kişiye ulaşabilmesi için paylaşım düğmeleri eklenmiştir. Bu düğmelerle okumakta olduğunuz tanım ya da konuyu facebook, twitter, hatta whatsapp üzerinden ve diğer tüm sosyal medya araçları üzerinden paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınızla konu ve tanımlarımıza gelecek mesaj sayısı ve mesajlardaki nitelik de gün geçtikçe artacaktır.

Biz çalışmaya devam ediyoruz... Dahası yolda.

Penqueen

Banned
@admin cidden gittikçe karışık oluyor
ama ne yalan söyleyeyim sevdim :D
hele yazılan mesajların taslak olarak kaydedilmesine tav oldum
yorum yazarken bir telefon geliyor hadi yazılar uçtu diyorum
bi bakıyorum kaldığım yerden itibaren orda :D
bizim gibi fosillere çok yardımcı oluyor bu :D
yalnız ben bi konuyu anlamadım
benim karma artıyor ama kimden geldiğini göremiyorum

MoRpHeUs**

Forum Kalfası
Yenilikler çok hoş ama aktif kullanıcı sayısı çok düşük. Forumda teknik konuların paylaşımı neredeyse yok gibi. Forum gittikçe bilginin adresliğinden, genel içerik adresine dönüyor. İşin aslı foruma daha çok aktif kullanıcı kazandırılıp teknik paylaşımlar yapılmalıdır ki forum gerçekten her konuda bilginin adresi olsun.

Penqueen

Banned
puanlamada tek seçim yapabiliyoruz
bu değiştirilemez mi?
misal ben hem beğeniyi, hem de bilgilendiriciyi seçmek istiyorum
o nasıl olacak?
veya mesaj bilgilendiricidir ama yazım hataları mevcuttur

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Hiç bir şeye takılmıyorum, Türkiye'nin, Atatürk'ün, Allah'ın, Peygamber'in küçük harfle yazılmasına takıldığım kadar.

Dil bilgisi konularında ben elimden geleni ardına.. ay pardon. elimden geleni yapıyorum.

Özellikle son bir haftadır :cool:

Penqueen

Banned
mobil temada facebook beğeni düğmesinden dolayı sayfanın yüklenme süresi biraz uzuyor
yine mobil temada yorum kısmına tıklayınca sayfanın en üstüne postalıyor beni
yorum alanını görebilmek için yine aşağı kaydırmam gerekiyor sayfayı
bu sorunlar temadan mı yoksa kullandığım tarayıcıdan mı acaba?
baidu tarayıcı kullanıyorum başka yüklü tarayıcı olmadığı için deneyemiyorum
bir de cuma günü dikkatimi çekmişti
adres satırında türkçe karakter desteği gelmiş (ç,ş,ü,ö gibi)
şimdi baktım göremedim
acaba kalktı mı yoksa mobilde yok mu?

necdet35

Co-Admin
Site Yetkilisi
mobil temada facebook beğeni düğmesinden dolayı sayfanın yüklenme süresi biraz uzuyor
yine mobil temada yorum kısmına tıklayınca sayfanın en üstüne postalıyor beni
yorum alanını görebilmek için yine aşağı kaydırmam gerekiyor sayfayı
bu sorunlar temadan mı yoksa kullandığım tarayıcıdan mı acaba?
baidu tarayıcı kullanıyorum başka yüklü tarayıcı olmadığı için deneyemiyorum
bir de cuma günü dikkatimi çekmişti
adres satırında türkçe karakter desteği gelmiş (ç,ş,ü,ö gibi)
şimdi baktım göremedim
acaba kalktı mı yoksa mobilde yok mu?
Mobilde Puffin tarayıcı kullan beğeneceksin ;)