Smf forumda verİtabani hatasi | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Smf forumda verİtabani hatasi

06BOZKURTUM

Forum Kalfası
Arkadaşlar bir şahıstan default temalı,mod kurulu bir smf sistem aldım forumuma kurdum ancak forum veritabanı hatası veriyor,bana bu forum sistemini satan kişi eksik dosya vermiş sanırım o nedenle aktif olmuyor ve aşağıdaki hatayı alıyorum..bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır.

Table 'b24_4501313_smf.smf_2sa_positions' doesn't exist
Dosya: /home/vol12/byethost24.com/b24_4501313/htdocs/forum/Sources/Subs-Ads.php
Satır: 72

site adresim: www.siyahsancak.byethost24.com/forum/index.php

Kokoin

Daimi Üye
vardir. Table nin eksik olması, temanın güncel smf versiyonuna uymadıgını belirtiyor. yani sen eski bir sürüm smf kurarsan hata %80 oranla çözülür. tabi eski site sahibi sql ye çizik çekmediyse.
Kısaca böyle, eğer düzeltemezsende ben bu ve başka varsa eğer site sorunlarınıda çözerim, fakat geçen zamanım için ücret talep edebilirim, duruma göre.

06BOZKURTUM

Forum Kalfası
arkadaşım her husus paramı biraz duyarlı olsak iyi olmazmı,bende bunu birisinden hemde ücret vererek aldım ama ne hikmetse kendim elimdeki dosyalarla onun verdiği şekilde kurulum yapamıyorum illede ona admin panel şifremi vereceğim oda mevcut eksik dosyları bana yüklüyecek.yani forumu sildiğimde illede ona muhtaç oluyorum,onun için yediğim kazık bana yetti onun içindirki bazı bu gibi durumlarda yapılabilecek bir husus varmıdır bana yol gösterecek bir arkadaşımız varmıdır diye konu açmıştım ,bakalım göreceğiz ne olacak..bu dediğim olay bendeki paket smf kurulumunu ftp ile siteye atıyorum normal smf kurulumunuda yapabiliyorum ama forum açıldığında veri tabanı hatası olışuyor,ne forumdan çıkabiliyorum nede forum içerisine girebiliyorum bende buradan hareketle ilgili şahıs bana eksik dosya verdi diyorum zira kendisi kuruyor..istersen size vereyimde birde siz bakın ama dürüstçe olurmu..?

Kokoin

Daimi Üye
çözümü varda işte bunlar bedavadan olacak işler değil.yanlış anlama, herşey tabiki para deil ama Adam sql ye fazladan bir virgul koysa veya bir satırlık herhangi bir fonksiyonu silmiş olsa çizik çekmiş demektir. bunu bulabilmek içinde sql ni tek tek satır satır incelemek gerekecek. ki bu baya zaman alacak bir durum. Ben gene sana insanlık namına yardımcı olayım. 1 saati geçmemek şartıyla.. msn ni pm ile at.