Sohbet Komutları | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Sohbet Komutları

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi


Sohbet Komutları

League of Legends'da başarının sırrı, takım çalışmasıdır. Sihirdar arkadaşlarınla iletişim kurmak için bu sohbet komutlarını kullan.


Oyuncu Etkileşimi
Sohbet Açılıyor

Enter tuşuna basmak, sohbet penceresini açar. Bu pencereye yazdığın mesajlar, oyundaki diğer sihirdarlara gider. Takıma Gönder'e tıklarsan, yazdıklarını sadece takım arkadaşların görür, rakipler görmez. Herkese Gönder'e tıklarsan, Seçeneklerden Herkese Açık sohbeti seçmiş olan herkes mesajını görür. Oyun, Enter'a yine bastığında mesajını sadece takımının göreceği şekilde ayarlanmıştır. Sohbet penceresi boşsa, Enter'a basarak kapatabilirsin.
Özel mesajlar


Özel mesaj ya da fısıltı, tek bir sihirdarın göreceği bir mesajdır. Önce/whisper ya da /w, ardından gideceği sihirdarın adını, son olarak da yollamak istediğin mesajı yazıp gönder.
/whisper SteveMcQueen dokuz kuyruklu tilki, tembel yordle'ın üzerinden atladı.
Sohbet konsoluna /reply veya /r yazmak, sana son fısıldayan son sihirdara otomatik olarak ileti yollamanı sağlar. Bir sihirdarın senden özel iletiler alması için arkadaş listende bulunması gerekir.

Oyuncuları susturmak veya yok saymak


Bazen, bir sihirdarın gönderdiği mesajları görmek istemeyebilirsin. Onu susturmak için Tab tuşuna basarak skor tablosunu aç ve sihirdarın adının yanındaki susturma düğmesine bas.
Veya, /mute yazdıktan sonra uygunsuz davranan oyuncunun sihirdar adını gir. Bu işlemi tekrarlamak, oyuncunun mesajlarının tekrar görünür olmasını sağlar.İfadeler


Kelimelerin yetmediği anlarda, şampiyonun hareketleri ve replikleriyle sana yardım edebilir. Oyun içi sohbet penceresine /joke yazdığında espri yapar,/dance yazdığında dans eder, /taunt yazdığında rakiple dalga geçer ve, /laugh yazdığında kahkahalarla güler. Oyun sırasında taşı gediğine oturtmakta kolaylık olsun diye, Seçenekler menüsünden bu eylemleri tuşlara atayabilirsin.
Sihirdar Kanunu

Sihirdar Kanunu, hem Adalet Meydanlarında hem de gerçek hayatta olumlu davranışlar sergilemek için bir rehber niteliğindedir. Kanunun temel maddeleri takım olarak mücadele etmeyi, yapıcı eleştirilerde bulunmayı, dostça ilişkiler kurmayı ve yeni oyunculara yardımcı olmayı teşvik eder. Kanunu Oku 
Üst