‘Şortlu kadına saldırı’ davasında karar verildi !!

1. mydos

mydos Forum Ustası

İstanbul'da belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu'nun "inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından toplamda 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada mahkeme kararını verdi.

Çakıroğlu toplamda 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ne olmuştu?

İstanbul Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu (35) ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Çakıroğlu'nun ifadesinde "Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu" dediği öğrenilmişti.

Hemşire Ayşegül Terzi'nin şikâyeti üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Abdullah Çakıroğlu'nun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelinin emniyetteki ifadesinde, "Ben psikolojik tedavi görüyorum. Bir anda istem dışı tekme attım" dediği öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkarıldığı sırada basın mensuplarının sorularını, "Arkadaşlar herşey kontrol altında...

Sıkıntı yok, gerekli izahatları yapacağım... Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu" diyerek yanıtlayan Abdullah Çakıroğlu, Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

İstanbul Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu (35) ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Çakıroğlu'nun ifadesinde "Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu" dediği öğrenildi.

Terzi, saldırganın serbest bırakıldığını öğrendikten sonra sinir krizi geçirmişti.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre Çakıroğlu hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile "Halkı kin ve düşmanlığa teşvit etmek" suçlamasıyla ile tekrar yakalama kararı çıkarıtıldı.

Kaynak

2. morko58

morko58 Forum Ustası

Bunun birde yüksek mahkeme ayağı var.

3. All4One

All4One Forum Ustası

Az bence itoglu it

4. mydos

mydos Forum Ustası

biraz yatar
    sonra çıkar :p

5. akay

akay Super Moderator

2 yıl 6 ay 20 gün yatarı var..1 yıl 6 ay 20 gün sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır :) yeni Türkiye...yarın salarlarsa bu yazdığım bana girer :D

6. CekoReis

CekoReis Daimi Üye

way be usta

7. mydos

mydos Forum Ustası

adam üç ay yattı
    Tutuklu olup mahkemeye
    çıkmak içi bir yıl bekleyenler var

Hakim ne zaman dosyayı inceledi
    darp raporlarına baktı , akıl sır ermiyor :(

8. alpi_09

alpi_09 En istikrarlı üye