Soru Ve Cevaplar İle Google Adsense

zuken
Forum Kalfası
Kendimce sorular soracağım ve yine kendimce cevap vereceğim.Bu Yazdığım cevaplar deneyimlerim,okuduğum makaleler ve çevremdeki insanların deneyim + google adsensenin sözleşme sayfası kaynak alınarak yazılmıştır.

*Eğer Sizinde çok sık rastladığınız sorular var ise buradan iletebilirsiniz.Veyahut sizinde diğer insanlarla paylaşmak istediğiniz soru ve cevaplar var ise burdan iletiniz.Maksat Konuyu güncel tutarak mümkün olduğunca kafada kalan sorulara cevap verebilmektir.

1-)Aynı İsimle birden fazla hesap açabilirmiyiz ?

Cevap a ) Google Adsenseden Aktif Bir Hesabınız var ise google adsenseye aynı isim ve soyisimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu ''Zaten şuanda aktif olan bir hesabınız olduğu'' gerekçesi ile reddeder.Çünkü googleye göre birden fazla hesap kullanmak yasak olup kişi zaten eğer birden fazla web sitesi var ise hesabını istediği kadar sitede kullanabilir ve Kanal yönetimi ile bu sitelerin istatistiki verilerini tutabilir.

Cevap b ) Google adsenseden daha önce banlanmış iseniz google adsenseye aynı isim ve soy isimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu Kabul eder.(Bunu yapmasının sebebi tahminimce google Hesap onaylama işlemleri sırasında geliştirdiği filtreleme tekniğinde şahsın banlanmış olmasını kaile almıyor olabilir.)

*Lakin Hesabınızı aktif olarak kullanmaya başladığınızdan yaklaşık olarak 1 hafta 10 gün sonra Google adsenseden şöyle bir mail alırsınız.''Bu hesap daha önce kapatılmış bir hesapla ilişkilendirildiği için durdurulmuştur,Reklamverenlerin haklarını vs vs..''

2-)Aynı Adres,Soyadı,Telefon ile başvurabilirmiyiz ?

Cevap : Yukarıda belirtmiş olduğum sonuçlar aynı şekilde bu sorudada geçerli olmaktadır.Daha önce Banlanmış bir Ev adresi vede Telefon İle Tekrar başvurduğunuzda 1.Ci Soru Cevap b) ' dede belirttiğim sonuçla karşı karşıya kalırsınız.

Soyadının aynı olması ban sebebi değildir(Bu durumun geçerli olması için adres telefon vs bilgilerinin farklı olması lazım.)

3-)Eft bilgileri kısmına Google adsensedeki ad soyadım değilde farklı bir isim yazarak ödeme almak istiyorum bu mümkünmüdür ?

Cevap a) 18-11-2006'dan önce açılmış vede eft banka bilgileri onaylatılmış hesaplar tıpkı bu ay ödeme aldıkları gibi bundan sonraki aylarda farklı ad ve soyad olsa bile rahatlıkla ödeme alabileceklerdir.

Cevap b)
18-11-2006' dan sonra heap açılmak istendiğinde google adsense başvuru sayfasında belirtilmiş olan


• Alacaklı adınızın banka hesabınızdaki adla aynı olması gerekir.
• Alacaklı, AdSense'e katılabilmek için en az 18 yaşında olmalıdır.

Kurallarına göre bu tarihten sonra açılmış hesaplarda banka bilgilerinin google adsense ad ve soyadı ile aynı olmak zorunluluğu vardır.

Cevap c) 18-11-2006'dan önce açılmış fakat banka bilgileri girilmemiş hesapların durumu ise meçhul.Yani bu hesaplar için şuan kesin birşey söyleyemiyoruz.Ancak Tıpkı Pin sisteminin devreye girmesinden sonra nasıl o ana kadar açılmış hesaplarda Pin kodundan muhaf tutuldu ise sanırım şuana kadar açılmış olan fakat banka bilgileri girilmemiş olan hesaplardada CEVAP A) geçerli olacaktır.

4-)Aynı bilgisayarda birden fazla hesap kontrolü yapabilirmiyiz ?

Cevap )


Googleye göre bir bilgisayardan birden fazla hesap kontrolü yapmak ban sebebi değildir.Yani Kural sayfasında en azından böyle bir ibare bulunmamakta.Ancak Bu Sizin Aynı bilgisayardan birden fazla google hesabına girmenizin banlanmanıza etken olmayacağı anlamınada gelmiyor.Yani Özellikle Aynı bilgisayardan daha önce ban yemiş bir kullanıcının yine aynı bilgisayardan 2.ci bir hesap kontrol etmesi googlenin size ulaşması açısından bir etkendir.

Örneğin yaşadığım bir olaydan bahsedersek.Ad soyad adres hatta telefonu bile farklı olan bir hesaba daha önce ban yemiş bir bilgisayardan giriş yapıp kontrol ettikten 1 gün sonra Googleden gelen mailde ''Bu hesap daha önce banlanmış bir hesapla ilişkilendirilmiştir'' yazmakta.

Bu Yüzden mümkün mertebede Hesaplarınızı

*Pc(Kendi pc nizden 1 adet hesabınızı kontrol ediniz)
*Remote(Uzak masaüstü bağlantısı)
*Ve internet kafe gibi ortamlara giderek kontrol ediniz.

5)Bu ay kazandığım parayı bu ay sonu alabilirmiyim ?

Cevap )Kesinlikle Hayır.Bu maddeyi özellikle koydum çünkü bende zamanında ilk başladığım zamanlarda bu hataya düşmüştüm.

Googlede Örneğin 1 Kasım ile 30 Kasım Arasında Kazandığınız Ödemeyi Aralıkta alırsınız yani bir sonraki ay.

6)Pin Kodu nedir ne zaman gelir ne işe yarar ?

Cevap)Pin kodu googlenin uyguladığı bir çeşit güvenlik sistemidir.Adresinize gelir Buda Yaklaşık olarak 2 hafta ile 40 gün arasında değişen bir sürede ulaşır.

Pin Kodunun İlk Gönderilme Tarihi Hesap Bakiyenizin 50 doların üstüne çıkması sonucu olur.Her 2 haftada bir yeni bir pin kodu talebinde Bulunabilirsiniz.

7)Google Adsenseye en hızlı başvuru şekli nedir ?

Cevap)Blogger.com'dan başvurmak sizin google adsense hesabınızın en hızlı şekilde (Maksimum 1 gün içinde) Onaylanıp aktif olmasını sağlayacaktır.


8)Google Adsense Mail Adresimi Değiştirebilirmiyim ?


Cevap)Evet Googlenin Şu Sayfada Detaylı olarak belirttiği işlemleri gerçekleştirdiğiniz sürece bu mümkündür.

9)Google Adsense Ödemeleri Hangi Tarihte yapar ?


Cevap)Kesin olmamakla beraber Her ayın 23'ünde Ödeme İşleme girer.Ve 24'ünde Ödemeler Eft Yapılır.


10)Google Adsense Reklamlarına tıklamaları için kullanıcıları teşfik etsem ne olur ?

Cevap)Googleye göre Kullanıcıyı reklama teşfik etmek Kesinlikle Ban Sebebidir. Google adsense reklamlarının sağına soluna altına üstüne hiçbir şekilde o reklama tıklamayı teşfik edecek örneğin ''Dosya indirmek için yada siteye girmek için tıklayın'' yada sitemize destek vermek için her gün ''1 kez google adsense reklamına tıklayın'' gibisinden.

Ayrıca Google ye göre sadece yazı ile teşfik değil örneğin FULL EKRAN PENCERE AÇIP içine google adsense koymak (daha doğrusu klasik popup pencereye bile adsense koymak) kesinlikle yasak olduğu gibi Bir sayfada Sadece google adsenseyi koymak yani tıklanacak başka herhangi birşeyin bulunmamasıda teşfik sayılır ve google için ban sebebidir.

11)Sayfamda Spam Kelimeler ve Anahtar Kelimeler var Bu Google Adsenseye göre yasakmı ?

Cevap)Google adsense ve Arama Motorunu Farklı Kulvarlarda inceler daima Örneğin Google arama motorlarından banlanmış bir sitede adsense kullanabılırız.Bunu niye söyledim şu yüzden Google arama motorlarına göre Spam yapmak yasak ve hatta google tespit ederse bu ban sebebidir.Aynı şeyi google adsense için söyleyemeyiz.Fakat Google adsensenin Webmaster Kurallarında Bahsettiği bir maddeye dikkat çekmek istiyorum.

Google Diyorki

'' Sayfalarınızda ilgisiz ve aşırı miktarda anahtar kelimeler kullanmayın.''

Yani Googleye Göre Sayfada Anahtar Kelime Kullanmak (Üstü kapalı ''spam) Senin Banlanman İçin Sebep Değil.Cümleye dikkat edersen İLGİSİZ ve ''AŞIRI'' miktarda anahtar kelıme kullanmayın dıyor.İlgisiz kelime kullanmak yasak ancak Anahtar kelime kullanmak Aşırıya kaçmadığı sürece serbest.
Yani Alakasız kelimelerle spam yaparsan bunun yasak olduğunu belirtmiş .


Kaynak Labidu

Saygılar
 
_BaCKDOoR_
Elit Üye
benim bi sorum olucak zuken şimdi ayda 5000dolar demişsin bu süper ötesi bi rakam dikkatle baktığında sitenin aslında hit alması dezavantaj bile teşkil ediyo şöleki site 10000 hit alır 1000 kez tıklanırsa 100hit alıpta 75-80tık yapan siteden daha az para kazanıyosun bnm bildiğim kadarıyla yanlışda olabilir tabi neyse bnm sorum google nasıl tespit ediyo bilgisayara cookiemi bırakıyo nasıl anlıyabilir ben deneme amaçlı defalarca tıkladım üzerinden 10gün felan geçti hala ban yemedim ilerde yermiyim derin tecrübelerine dayanarak soruyorum ben yeni başladım daha;)teşekkürler...
 
NoPASARAN
Daimi Üye
1 ay içinde gelir ban haberi :)

BEnde ban yemiştim ama artık akıllandım nasıl tekrar kullanabilirim adsense yi
 
111111_hack
Banned
Hesap Etkin Değil
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

yazıyo sitem 3 gun kapalı kaldıda :D
 
Iskelet
Forum Ustası
Bedava olan mesela Free Forumlara bu reklamı yerleştirirsek para alırmıyız. Domain Host vs.hepsi beleş
 
altaylee
Cool Üye
Diyelim ki benim fake site cok tuttu , Ben oraya Reklam alabilirmiyim Dostum Google Banlarmı yada bir sakıncası varmı ? :D
 
rigor
Cool Çırak
ben adsenseye kaç kere üye olmaya çalıstım ama almadılar hep bilgi yanlıslıgı diyolar ne yapmam lazım? adres dogru , isim soyisim dogru ! hersey tamam ama ben adsense hesabı almdım tam olarak ince noktalarını anlatırmısınız yani büyük harf küçük harf nerde nasıl dikkat etmemiz gerektiğini bunları ögrenirsek olur galiba şimdiden eyvallah
 
ogame
Daimi Üye
labudi yazmış bilgili bi r10 üstadıdırda ne zaman yazmış :) artık adsense eskisi kadar cazip dğeil(bana göre)

ve artık alternatifleri çoğaldı onun için webmasterler banner pop up gibi reklam ları dah açok tercih ediyor en azından ne kazanacağı belli :)
 
! JUBA !
Forum Kalfası
ya ben başvurdum 2 ayrı site için birini tamamlamamıştım(1 ay felan oldu ilk başvuru) siteyi düzenleyip tekrar gönderin dediler ben o siteyi geliştirmektenn vazgeçtim 1 hafta önce felan yeni bi site yapını bitirdim başvurdum 2 gün içinde şöyle mesaj geldi:
Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.

Sorunlar:

- Hesap bilgileri yanlış veya sağlanmamış

---------------------

Daha fazla detay:

Posta adresi hatalı veya bu bilgi sağlanmadı: Başvurunuzda kullanılan
hesap bilgilerinin eksik veya hatalı olduğunu saptadık. Tüm başvurular
posta alabileceğiniz geçerli ve tam bir posta adresi içermelidir.
Ödemeler alıcı adına yapılacağı ve çekler başvurunuzda listelenen
adrese postalanacağı için bu bilgilerin doğru girilmesi önemlidir.


anlamadığım konu şu e postayı düzgün girmediysem beni nerden buldular da mesajı gönderdiler:)

neyse işin şakası bir yana ben bu hesabı yeniden düzenleyeyim dedim bi yanlış göremedim öylece gönder dedim aynısını sonra benim eski hesabı hatırladım ordaki sadece site ismini yeni site yaparak gönderdim nerdeyse 1 hafta oldu ikisine de cevap gelmedi. normalde bu kadar uzun sürer mi?
 
misafir1009
Forum Ustası
Çok sağlıklı güzel paylaşım emeğine sağlık not aldım hepsini bir küçük detayı kaçırmısım sayende tepit ettim.
 
deniz34helvaci
Çırak
Benim Google Adsense ile ilgili bir sorum var. Diyelim ki bir reklam adsense yolu ile bir x sitesinden çıktı. Örneğin reklam wardom.org de çıktı.
Bu reklama vereceğim link şu şekilde olacaktır. teknoloji haberleri . Fakat google bunun reklam olduğunu biliyor. Biz bu linki şu şekilde bir shortlink olarak düzenlersek teknoloji haberleri Google bunu bir reklam olarak mı sayar yoksa bir backlink olarak mı sayar?
 
CekoReis
Forum Kalfası
Benim Google Adsense ile ilgili bir sorum var. Diyelim ki bir reklam adsense yolu ile bir x sitesinden çıktı. Örneğin reklam wardom.org de çıktı.
Bu reklama vereceğim link şu şekilde olacaktır. teknoloji haberleri . Fakat google bunun reklam olduğunu biliyor. Biz bu linki şu şekilde bir shortlink olarak düzenlersek teknoloji haberleri Google bunu bir reklam olarak mı sayar yoksa bir backlink olarak mı sayar?
Reklam olur su an yaptığın gibi ve bu link silindiğinde de Google ölü link olarak ekşi puanı verecek. Yarar yerine zarar yaptığın.
 
Üst