Sözlük Kuralları ! Lütfen konu açmadan okuyunuz

Durum
Yanıtlara kapalı.
Teğmen
Forum Ustası
Wardom Sözlük kısmı, diğer tüm Wardom bölümlerinden ayrı bir yerdedir. Burayı diğer tüm bölümlerden arındırılmış olarak düşünebilirsiniz. Çünkü Sözlükte, sizleri de kuralları daha esnek bırakarak eğlenceli bir platform yapmayı amaçlıyoruz. Lakin yine de dikkat etmemiz gereken birkaç husus var;


1- Yüce Allah’a, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed olmak üzere diğer tüm peygamberlere hakaret, küfür, dalga geçilme amaçlı açılmış konu, karikatür vb içerikler yasaktır. (Ülkemizde bulunan diğer sözlüklerde bunların örneklerini görmüş durumdayız)

2- Dinimiz İslamiyet ve Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim başta olmak üzere diğer bütün inançlar ve bu inançları benimseyen insanlarla dalga geçilmesi, hakaret edilmesi veya inançları alçaltacak içerikler yasaktır. (Her inanç için geçerlidir, Budizm veya herhangi başka bir din ayırt etmeksizin geçerlidir. İsterse tırnak makasına inansın, saygı göstermek zorundayız)

3- Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, onun silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi, Misak-ı Milli sınırlarımızı, örf adet ve geleneklerimizi ve tabi ki Milli olarak en değerli hazinemiz olan şanlı Türk Bayrağımızı dolaylı ya da doğrudan alaya alacak, küçültecek, kötüleyecek içerikler yasaktır.

4- Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamına ve makamında bulunan Cumhurbaşkanımıza hakaret, küfür, etik olmayan ağır ithamlarda bulunmak yasaktır. Eleştiri yolu her daim açıktır. Bu kurallar çerçevesinde kalarak; eleştiri, espri, doğaçlama içerikler paylaşabilirsiniz. (Bunların aksini yapan platformların, şahısların veya kurumların ne hale geldiğini görmektesiniz onun için kurallara riayet edeceğinizden hiç şüphem yok)

5- Terör örgütü ayırt etmeksizin, Devletimizin terör örgütü listesinde yer alan her örgüt/teşkilat/vakıf ve benzeri oluşumların propagandasını yapmak, reklamını veya etkinliğini paylaşmak, dile getirmek yasaktır.

6- Bunların dışında gerekli görüldüğünde kurallara ekleme, değiştirme, çıkartma işlemi yapılabilir.Bu kurallar çerçevesinde Wardom Sözlükte rahat olabilir, eğlenceli, düşünsel, felsefi, siyasi ya da aklınıza her ne geliyorsa paylaşabilir, paylaşılanlara yorum yapabilir, yapılan yorumları kendi düşüncenize göre yanıtlayabilirsiniz. Bunları yaparken 1998’den beri hem bilginin hem eğlencenin adresi olan Wardom’un vizyonuna bağlı kalacağınızdan hiç şüphem yok. Wardom kullanıcıları nerede ne konuşacaklarını, ne söyleyeceklerini iyi bilir. ;)


Yardımcı olduğunuz, kurallara riayet ettiğiniz, etmeyenleri uyardığınız ve bize bildirdiğiniz için teşekkür ederim.


İyi sözlükler :)
 
Teğmen
Forum Ustası
Bu bölüme yeni konu açarken, aşağıdaki gibi "Sözlük" kısmını seçmeniz gerekiyor. Gözden kaçabilmesi normaldir, yine de bu konuda dikkat edelim :)

gyD970.jpg
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst