Spor bölümü yöneticileriyle ilgili, herkes baksın | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Spor bölümü yöneticileriyle ilgili, herkes baksın

ysunshine

Forum Ustası
Son zamanlarda sık duyuyoruz; "Spor bölümü modları Fenerli"
Aslında işin doğrusu, wardom yönetim kurulu'nun %70'i Fenerbahçeli. Sadece bir tesadüf.

ysunshine, vantura, Elvis ve uygarozdemir Fenerbahçeli.
Şimdi bu yukarda yazdığımı koz sayan kesimi görebiliyorum.
"Moderator tarafsız olmalıdır" diye birşey yok.
Telegol moderatörü Serhat Ulueren Galatasaraylıdır.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek Akp'lidir.
Televizyonda gördüğünüz bütün spor programlarını sunan moderatörlerin gönlünde bir takım vardır tabiki.

Çünkü bu dünyanın en doğal kanunu.
Takım tutmayan birini Telegol'e moderatör yapabilir misin? Takım tutmuyorsa zaten futboldan anlamıyordur. Düz orantılı yani..

Peki moderatörler hangi durumlarda tarafsız olmalı ?

Yöneticiler forumda iki kimlikle yorum yapar. Yönetici kimliği ve üye kimliği. Biz yöneticiyiz diye salt yönetici işlemleri yapmayız. Aynı zamanda insan olduğumuz için yorum da yaparız, ama üye kimliğimizle. İsmimizin yanında moderatör sıfatı var diye, fikir savaşından ve tartışmadan kaçmayız.

Fakat, yönetici kimliğini kullanırken tarafsız olmaktır görevimiz.
Yani Fenerbahçeli bir üye kurallara uymadığında "bu renktaşı bu seferlik affedeyim" deme lüksümüz olmamış ve olmayacaktır.
Daha da açarsam bu durumu..
Yönetici olduğum sürece Fenerbahçelilere daha fazla uyarı vermişimdir.
Aynı şekilde üst yönetime bildirmişimdir.
Trabzonsporlu birine uyarı verirken daha çok düşünmüşümdür, makine değiliz sonuçta.

Spor bölümünde, özellikle şike operasyonu süresince bazı isimler türedi.
Bazı eski isimler de bu kişilerin konvoyuna takıldı.
Mesela 3-4 gün foruma girmiyorlar. Daha sonra spor sitelerinde "nasıl Fenerbahçe ile gırgır geçerim" tarzı haberimsi bir magazin konusu bulup, müthiş dönüş yapıyorlar.
Amaçları açık ve net. Fenerbahçe düşmanlığı, gönül verdikleri takımın sevgisinin önüne geçmiş isimler, benim gözümde KALİTESİZ kişilerdir. Bu sadece Fenerbahçe için sınırlı değil tabiki.

Konunu açılış amacı son günlerde sıkça dile getirdiğiniz "wardom fenerli" tezinin doğru ve yanlışlarını göstermek içindi.
Evet Fenerbahçeliyim.
Ama YÖNETİCİ İŞLEMİ yaparken, karşımdakinin hangi takımı tuttuğuyla ilgilenmem.
Diğer yönetici abilerim de aynı şekilde.
O yüzden artık bu saçmalığı koz olarak görmeyi bırakıp, vicdanlı olun.

wardom spor yönetimi

maniac_87

Forum Kalfası
Eleştirilere açık olmak, görevini layıkıyla yerine getirmek, tuttuğu takıma benimsediği düşünceye bakmaksızın adil kararlar verebilen moderatör benim gözümde "MODERATÖR" dür.

Şu cümlenizden dolayı sizi tebrik ediyorum:

"Biz yöneticiyiz diye salt yönetici işlemleri yapmayız. Aynı zamanda insan olduğumuz için yorum da yaparız, ama üye kimliğimizle. İsmimizin yanında moderatör sıfatı var diye, fikir savaşından ve tartışmadan kaçmayız. "

Teşekkürler.

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
ara sıra spor bölümüne girip bir göz atıyorum, kale arkası tribüne döndüğü anlar oluyor.

ipin ucu bir kaçarsa bir daha toparlanamaz.

ve biliniz ki; bu arkadaşlar hıyar tarlasında yetişmiyor.

gece gündüz, vardiyalı dönemlerle koca wardom'u yönetiyor, idare ediyorlar.

gerçekten de sitenin en zor bölümünde görev yapıyorlar.

ve bana göre, hakkını da veriyorlar.

metatron

Super Moderator
Site Yetkilisi
ben dediydim;

"beni yazın spor bölümüne yönetici olarak" diye de, kaale almamışlar demek ki :D

spor bölümünde tarafsızlık konusunda bana güvenebilirdiniz sayın üyeler :D

sakal bırakayım bari :D

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
wardom'un zor bölümlerinden biri..

Allah kolaylık versin :)

Siz makinesiniz:

Uyuyamazsınız,yemek yiyemezsiniz,işe gidemezsiniz,ailenize sevdiklerinize zaman ayıramazsınız...

Çünkü gelir biri sivri bir mesaj yazar ve o anda siz online değilseniz mutlaka taraflı,yanlı yada tesedüfen bu mesajı yazanla aynı takımlıysanız ,müsamahalı ve taraflısınız ;)

Kolay gelsin...

dockhanger

Forum Ustası
tarafsızlık önemlidir bazen kısıler yönetime çamaur atmak ıcın benım postlarımı kullanırlar ama yönetimde sunu iyi bilir benı banlasalarsa onlara boynum kıldan ınce kalbım onlara karsı hep yanlarında biz kimin ne olduğunu biliyoruz

Y

yükü

Misafir Üye
Bu konuyla ilgili şöyle basit örnek verebilirim;

Ben Fenerbahçeliyim, Vantura Modumuz da Fenerbahçeli..

Ben Beşiktaş'ın yenildiği bir maçtan sonra, özür dileyerek söylüyorum "Tüpçü başkanla bu iş olmaz" gibi bir mesaj yazmıştım..

Spor bölüm kurallarına uymadığım için;

Fenerbahçeli bir mod beni ban isteğe yollamış yine Fenerbahçeli bir s-mod 5 gün ban cezası vermişti..

Bu olay bana göre Wardom spor bölümü yönetiminin şeffaflığının göstergelerinden birisidir..

Ysunshine modumuza konu için teşekkür ediyorum..

Umarım spor bölümünde daha seviyeli ve düzgün konular ve yorumlar görürüz..

AdrenaLiN_

Forum Ustası
Bu konuyla ilgili şöyle basit örnek verebilirim;

Ben Fenerbahçeliyim, Vantura Modumuz da Fenerbahçeli..

Ben Beşiktaş'ın yenildiği bir maçtan sonra, özür dileyerek söylüyorum "Tüpçü başkanla bu iş olmaz" gibi bir mesaj yazmıştım..

Spor bölüm kurallarına uymadığım için;

Fenerbahçeli bir mod beni ban isteğe yollamış yine Fenerbahçeli bir s-mod 5 gün ban cezası vermişti..

Bu olay bana göre Wardom spor bölümü yönetiminin şeffaflığının göstergelerinden birisidir..

Ysunshine modumuza konu için teşekkür ediyorum..

Umarım spor bölümünde daha seviyeli ve düzgün konular ve yorumlar görürüz..

aynı şekilde bende vantura tarafından ban isteğe yollandım

haklı bir bandı.ben şansımı zorladım

spor bölümü tarafsız bir bölüm

sorun saçma sapan her haberin verilmesidir...

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi
bende fenerbahçeliyim............
burada görev almaya adayım...:D ....(kadroyu tamamlamak için)

adamların ne suçu var çizmeyi kim aşıyorsa ..
ya konusu kapatılır yada kişi ceza alır....

AYKENN

Forum Ustası
türkiye ligi ingiltere ligi değil ki her takımın müthiş taraftarı olsun türkiyede adam gibi 3 tane istanbul takımı var diğer takımlar bölgesel olarak takım sayılıyor yani istanbul takımları uluslararası düzeyde sayılıyor ne kadar şampiyonlar liginde veya uefada galatasaray haricinde başarımız olmasa da ya da fenerbahçenin az kalsın chelseayi eleyeceği sene dışında ne istikrar ne başka bişey yok şikeydi şuydu buydu derken millet oynuyor adam gibi topunu gidiyor evine bizimkiler disko bar assgfjghjghj :D yani bi kere futbol kültürü bizim takımlarımıza yerleşmemiş hala karşıyakalı beyfendiler barkodla annesinin uygunsuz bi meslek yaptığını söyleyen bi pankart açtı göztepelilere hoşlarına gittiğinden ego tatmininden karşı tarafı sinirlendirmek istediklerinden falan filan bunlara karşı önlem alınmıyor sonra hala şikeydi şuydu buydu ne milli takımın ne istanbul takımlarının ya da başka şehrin takımlarının uluslararası düzeyde başarısı yok diyoruz e hala kendimizle uğraşırsak böyle olur tabi ya internet ortamında bile sataşmaktan geri kalmıyoruz yok nasıl ezdik böcek gibi yok nasıl geçirdik yok nasıl ağzınıza bilmem ne ooo millet oraya top oynamaya gidiyor sen neler diyosun bi de gelmişler takımlarının önüne gelen herkesi yenmelerini bekliyolar yoksa küfürlü tezahürat ya hakeme ya o gün pek bi başarı gösteremeyen futbolcuya ya teknik direktöre ya başkana saydırıyor da saydırıyor sanki saydırınca herşey düzelcek ya anlatamıyoruz taraftarlık hayvanlık değil ki forumda da bazı kendini taraftar sanıp yapılan yorumları görüyoruz yani

- Yönetici düzenlemesi: :

ysunshine

Forum Ustası
burada kendı şahsı düşüncelerını söylemışsın.ama altına wardom spor yönetımı dıye eklemışsın.sen kendı kendınle çelışıyorsun.wardom spor yönetımı sadece senden mı ıbaret? yoksa farklı farklı şekıllere gırıp wardomda yönetıcı olarak mı dolaşıyorsun?
Sen bi erkek ol da gerçek hesabınla gel, ondan sonra istediğin soruları yanıtlarım. ;)
Diğer konuya yazdığını da gördüm. Sizin gerçek yüzünüz bu işte, adam ol da gerçek hesabınla gel.

ysunshine

Forum Ustası
adam olanın karşısına adam gıbı çıkılır.burada durmaya zaten hıç nıyetım yok.çok umurumdasınız ya.yüzünüze tükürsek ,yağmur yağıyor dersınız
jomily, sen avrupa_fatıhı gibi Trabzonsporlu kimliğini saklayacak, fakat tek bir postunda gerçek kimliğini belli edecek kadar düşük IQ'ya sahipsin..

Sorunun, düşük IQ ile sınırlı değil. Kalitesiz ve kültürsüzsün. Bunları hakaret olarak düşünme, gerçekler acıdır.
wardom elit kişilerin forumudur. Zaten rezildin, şu son hareketinle iyice dağıttın. Yolun açık olsun.

AdrenaLiN_

Forum Ustası
jomily, sen avrupa_fatıhı gibi Trabzonsporlu kimliğini saklayacak, fakat tek bir postunda gerçek kimliğini belli edecek kadar düşük IQ'ya sahipsin..

Sorunun, düşük IQ ile sınırlı değil. Kalitesiz ve kültürsüzsün. Bunları hakaret olarak düşünme, gerçekler acıdır.
wardom elit kişilerin forumudur. Zaten rezildin, şu son hareketinle iyice dağıttın. Yolun açık olsun.

ben buna clone üyesin diyincede iftiracı diyordu. dediklerim tek tek çıktı işde :D:D:D

modum bu arkadaş sıkışınca özelden küfür etmeyide biliyor :D onuda yolluyum istersen bileti tam kesilsin :D:D:D

BLade58

Forum Kalfası
Renkler ve zevkler tartışılamaz . Modların hangi takımlı olduğuna cok takılmamak lazım herkes secimlerinde özgür konularında bizde modlarımızda kaynaklı konular acıyor yani konuda takımlılarına torpil gecme gibi bir durum yoktur . Biz üyelere bu konuda elestirmek yerine hosgörü düser