stalinnnn vs metatron din - Üyelerin Yorumları Buraya

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Peker

Peker Forum ustası

O halde bunada kilit atalım Uygarım..

Yorgan gittiyse kilitle bunuda..:)

2. maekşi

maekşi Forum Ustası

....................

3. efsane_edr

efsane_edr Forum Kalfası

yukardaki yazımın mantıklı cevaplarını verebilirse versin bakalım metatron...

4. MaRJix

MaRJix Cool Üye

bncede boşşş...

5. NeCoLaS

NeCoLaS Banned

Maalesef esef ve üzüntü ile takip ettim... Çünkü;

Allah'ın varlığı ve birliği hakkında hem fikir iki şahsın,

Bizzat Allah tarafından gönderilenleri yani ''Peygamberlere ve Kitaplara'' inanan iki şahsın

Tartışmasına üzüldüm...

Açıkçası;

Bir taraf:
    Hem madem Allah'a ve gönderilenlere inanıyor yahu ''Allah'ın'' kudretinden ve gücünden bu kadar mı şüphe ediyorlar ki Allah'ın gönderdiklerini eleştirme hakkı veya karalama hakkı buluyor...

Şunu iyi bilesiniz ki Allah asla abes iş yapmaz..

Diğer taraf:
    Amacının sadece öbür tarafın bilgisiz olduğunu göstermeye çalıştığını söylüyor.. Ancak hesaplayamadığı şeyler çok vahim...

Kardeşlerim şunu iyi bilmelisiniz ve biliniz;

Allah ve Resülünün Ahirzamanda kimsenin korumasına ihtiyacı yoktur.

Kur'an'ın gelmesi ile bütün çizgiler çekilmiş Peygamber Efendimizin(sav) hadisleri ilede yaşanılacak hayat belirlenmiştir...

Bu din yani son din İslamiyet ve Kuran-ı Kerim bundan sonra kendi kendini koruyacakdır..

Ancak ahirzamanda Müslüman olarak vazifemiz onu boş konularla tartışmak veya onu alenen savunmak değil, sadece ve sadece onları irşad ve tebliğ etmektir...

Ümit ediyorum inşallah bu konuda insanların bilinçaltında zararlar meydana gelmemiştir..

Hiç kimse kusura bakmasın zira herhangi bir kişinin inancında bir zerre kadar kayma olduysa ve ben müslüman olarak buna engel olamadıysam vay benim halime.. Yazıklar olsun bana demek ki ben daha henüz İslamiyeti kendi içimde tam manası ile yaşayamıyorum ki başkalarına aktaramıyorum...

Şahsi kaanatimce bir daha düello bölümünde Dini konuların tartışılmaması...

Ne olur bu forumda henüz daha Dünyayı idrak etmeye yeni başlayan gencecik arkadaşlarımız olduğunu unutmayalım...

Allah aşkına ne olur 9 düşünüp 1 yazalım ne olur... :(

6. Ramiz50

Ramiz50 Forum Kalfası

Metatronla düello için hem çok hazırcevap, hem de bilgili olmanız gerekir. Yani onu alt etmenin tek yolu, onun dilinden anlatmaktır.. ki bu çok zordur...

7. okan_kundu

okan_kundu Çırak

bu forumda ateislerin sayısı bir elin parmaklarını geçiyormu acaba! gereksiz bir düella oldu bence.

8. TomSawyer

TomSawyer Forum Kalfası

Meta'nın "düella" larını kesinlikle takip ederim, birkaç bişey öğrenirim en kötü.

"Anlayan" için pek de gereksiz bir "düella" sayılmaz aslında, bu arada ateistlerin sayısı seni neden bu kadar çok ilgilendiriyor?

9. nhsia

nhsia Forum Kalfası

++++

forever metatron...;)

10. misafir1009

misafir1009 Forum Ustası

Aslında bu tarz düelloların genelde olması taraftarıyım.Hakaretsiz cevap yazılmalı bilgisi olan paylaşmalı ki doğruyu öğrenelim.
    Gereksiz bulanlar var,bulmayanlar da.
    Ben çok da yerinde bir paylaşım diye düşünüyorum.
    İkisinin de birbirinden birşeyler öğreneceğini hesaba katarsak ayrıca bizde burada takip ederek konunun nerden nereye varıyoru irdelersek kendimce söylüyorum katkısı olacaktır.

Kaizen eğitimi duydunuz mu bilmem bununla ilgili bir eğitim var elimde bunu konu olarak acıyorum birazdan lütfen izleyin,okuyun...

Birçok arkadaşımız, konuyu okumadan cevap yazmış sanırım.
    Gila özellikle senden beklemezdim.
    stalinnnn arkadaşımızı hafife alıyorsunuz bence.
    Metatron zeki biri ama gerektiği gibi düşünmüyor.
    Pencereden dışarı bakarken sadece bakış ve görüş acısıyla bakıyor.
    Halbuki yerini değiştirse, pencereden sarksa,dışarı baksa bu eksikliğini giderecek.
    Bahsi geçen ayetleri bende biliyorum ama metatronun dediği ayetleri tekrar inceledim.
    Genelden özele,özelden genele vardır hepimiz biliriz.
    Buradan yola çıkması gerekiyor.
    Bu surelerle ilgili kendisine gerekli açıklama yapmadan önce Arapça biliyor mu? diye sormamız gerekiyor.
    Koyduğu sadece meal çünkü.
    Eğer arzu ederse çok kıymetli bir Kuran var elimde,çok önemli bir eser izniniz olursa burada kopyala yapıştır yapmadan tek tek elımle yazarım bılgı babında...
    Umarım faydamız olur birbirimize...

- Yönetici düzenlemesi: : 22 Mart 2010
  11. fatman1

fatman1 Banned

Doğruyu İslam hakkında doğruyu öğrenmek için Devlet gerekli yerleri göstermiş.Ayrıca din konusunda düello edilmesi çoluk çocuk işi.en tehlikeli konu.Saçma bir şey

12. ScummyMan

ScummyMan Banned

Olmuş bitmiş duello :)

13. fatman1

fatman1 Banned

Daha sonra fark ettim

14. ScummyMan

ScummyMan Banned

Haklısın ;)

15. uzeyir1990

uzeyir1990 Forum Kalfası

ya orada metatron Lut peygamberin kendi kızlarıyla yattı felan demiş ama aklıma takıldı açıklamak istedim.
    Şu anda kullanılan Tevrat ve İncil bozulmuştur.O zaman ki din adamları kendilerine göre değiştirmiştir ve istediklerini yazmıştır.O kitaplarda yazan yanlış şeyler Kur-an'ı Kerim'de açıklanıyor.Bu olayında yanlışlığını Kuranı araştırarak bulabilirsiniz.
    Ayrıca "İncilin Yanlışı Kuran'ın Doğrusu" adlı bir kitap var oradan da yararlanabilirsiniz.

16. Numune19

Numune19 Banned

acıkcası konuyu inceledim hemen hemen bütün yazıları okudum . metatron Bazı soruları cevapsız bırakıyor . Özellikle Tamda Stalinnnn'ine haklısın diyebilecegi yerlerde ...

metatron sadece cevap istiyor . kendisine sorulan sorulardan kaçıyor Ve hep onu bunu bırak sordugum soruya cevap ver mantıgı ile düelloyu sürdürüyor . Hikaye diye kabullenmedigi metinde aslında cok büyük gerçekler yatıyor .

- Yönetici düzenlemesi: : 23 Mart 2010
  17. RUDEBOY

RUDEBOY Forum Ustası

stalin bırakmış , meta kaynaklarla belirtmiş düello bitmiştir ;) bu konu da kapanasıdır :D

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
Yükleniyor...