Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

AdrenaLiN_

Forum Ustası


1- Alacağınız tabletin performansı önemlidir.Günümüz şartlarında verim almak istiyorsanız işlemciniz en az 1.2Ghz/çift çekirdek yada üstü seçmeliyiz.

2-Seçeceğimiz tabletin uygulamalarda ve oyunlarda performansı vermesi için en az 1GB yada üstü ram'inin olması şart.

3-Ekranın çözünürlük değeri yüksek olan tabletlere yönelin.Aynı zamanda ekran özelliğide önemlidir.Alacağımız tablet multi toch(çoklu dokunma) ve kapasitif ekran olmalı.

4-Androidin can damarı olan versiyon tabletimizde güncel olmalı.En az 4.x ve üstü yazılımları tercih etmeliyiz.

5-Pil ömrü ; Tabletimizin pil ömrü kullanım için önemlidir.Genelde 3000-4000 + mah değerindeki tabletlere yönelmenizi tavsiye ederim.

6-Depolama; Tabletler günümüzde ortalama 8/16 gb dahili depolama ile bize sunuluyor.Depolama değeri ne kadar fazla ise bizim için avantajdır.Burada önemli olan harici sd kart yuvası olmasına dikkat etmemiz.Şu anda 1.5 gb boyutunda oyunlar var tabletimizin hemen dolmasını istemeyiz.Ayrıca otg destekli tabletlere yönelin taşınabilir hard diskinizi bağlayabilirsiniz.

7-Bağlantı ; Günümüzde bir çok tablet wifi standart ve 3G bağlantıdan yoksun gelir.Alırken göz önünde bulundurmakta fayda yoksa wifi ağı arar , harici 3g modem takmak zorunda kalırsınız.

Yukarıda bir çok önemli unsuru açıklamaya çalıştım.Tabletlerin fiyat aralığı çok fazladır.Her bütçeye uygun tablet bulabilirsiniz.Tavsiyem çin malı tabletlerden uzak durmanızdır.Garanti ,parça kalitesi vs... gibi hüsran verici sonuçlar alabilirsiniz.Özellikle ekran ,pil ve wifi çekim kalitesi çin malı tabletlerde kötüdür.
 
- Yönetici düzenlemesi: :

(-S-A-S-24-)

Forum Ustası
en önemlisi desen kilit sorunu unuttunuz mu yandınız doğru servis yolu çoğu çihazda yan tuşlar yok ve format atma şansınızda malesef olmuyor sadece programla açılıyor o pro herkesde yok tabiki ben bile zorla buldum kilit vs tanımıyor model marka vs fark yapmadan tertemiz yapıyor cihazı..
 
Üst