Tablet Pazarında Yeni Kral Android | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Tablet Pazarında Yeni Kral Android

AdrenaLiN_

Forum Ustası
İlk iPad'in duyurulmasından beri tablet pazarıda lider olan Apple, tahtını Android'e devretti. Son veriler, Android'in rekor satış artışıyla birinciliğe yükseldiğini gösteriyor.

Son gelen haberlere göre Apple'ın tablet piyasasındaki krallığı yıkıldı. Gartner araştırma şirketinin son iki yıla ait verileri, Android'in 2013 yılında iPad'i tahtından ettiğini gösteriyor. Tablet satış adetleri baz alınarak yapılan araştırmada, Android'li tabletlerin 2012 yılı satış adetleri ile 2013 yılı satış adetleri arasında çok büyük bir fark olduğu görülüyor.
2013'te büyük artış
Bir önceki yıl 53 milyon civarında görülen Android tablet satışları 2013 yılında 120 milyona ulaşmış durumda. İki yıl arasındaki fark, neredeyse iPad'in 2013 yılında elde ettiği satış adeti kadar. Geçen yıl tüm iPad modelleri 70 milyon adet civarında bir satış rakamına ulaşmış. Cihazın bir önceki yıl performası ise yaklaşık 61 milyon adet olarak ölçümlenmiş. iPad satışları bir yılda 10 milyon adete yakın yükselirken, Android tablet satışları 70 milyon adet arttığı görülüyor. Android tabletlerin yüksek satış performansında ucuz cihazların etkisi olduğu düşünüyor.
Windows tabletler de yükseliyor.
2013'ün dikkat çekenleri arasında, emekleme aşamasındaki Windows tabletler de var. 2012'de 1 milyon adetlik satış sınırında dolaşan Windows tabletler, 2013 yılında 4 milyon sınırına dayanmayı başarmışkaynak
 

Zafer

Forum Ustası
Androidsiz telefon, tablet varmı ki piyasada. Sonuçlar gayet normal. Konuda belirtildiği üzere ucuz olması ucuz üreticilerin avantajı gibi gözüküyor.:)
 
Üst