The Walking Dead - Yaşayan Ölüler

The Walking Dead - Yaşayan Ölüler Dizisini genel hatlarıyla nasıl buldunuz ?


  • Total voters
    30
  • Poll closed .

tamis

Forum Kalfası
AMC’ nin yapımlarından olan The Walking Dead 31 Ekimde görücüye çıktı.

* ilk sezon 6 bölümden ibaret.
* ikinci sezon 13 bölüm olacak.
(ikinci sezon çekimleri şubat 2011'de başlayacak.)Pilot bölümü 5,3 milyonluk izleyici kitlesi ile "2010'un en yüksek kablolu kanal prömiyer reytingi"ni tutturmuş bile !...


Başta şunu belirtmeliyim ki insanlar ikiye ayrılır: zombi temasını sevenler ve sevmeyenler. Dolayısıyla yayınlanan ilk bölüm, bu temayı sevmeyenler için pek bir anlam ifade etmese de, "zombi tutkunları" için oldukça tatminkar bir bölüm olmuşa benziyor.

Yine de mevzubahis "yaşayan ölüler" olunca, yaratıcılık da bir yere kadar... günümüze kadar bin bir çeşit filmi / kitabı / çizgi romanı yayınlanan bu türün, hikaye olarak, "özgün" olma şansı pek yoksa da televizyonda yapılan ilk zombi işi olması bir avantaj olarak görülebilir.​
Hikaye, çok da aşina olmadığımız bir durum değil dolayısıyla: polis memuru Rick Grimes bir çatışma sonucu yaralanır ve hastaneye kaldırılır. uyandığındaysa, dünyasını değişmiş olarak bulur; sokaklar ıssızlaşmış, her yeri cesetler kaplamıştır. evine gittiğinde iki yabancıyla karşılaşır ve olan bitenden haberdar olur: zombiler!

İnsanların -muhtemelen eşinin ve çocuğunun da- atlanta'ya sığındığını öğrenir ve onları bulmak üzere yola çıkar.

Diğer yandan, ailesi gerçekten hayattadır. ancak atlanta'da değil, yaşadıkları şehirde bir grup hayatta kalanla beraber mücadelelerini sürdürmektedirler.

İlerleyen bölümlerde muhtemelen, ailenin bir araya gelmesi üzerine, hayatta kalanların bir yandan zombilerle mücadele ederken, diğer yandan da kendi içlerindeki problemleri çözmelerini izleyeceğiz.Robert Kirkman'ın aynı isimli aylık çizgi romanından uyarlama olan dizinin başrolünde ingiliz aktör Andrew Lincoln yer alıyor. Kendisine Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies (Prison Break), Laurie Holden (The Shield), Jeffrey DeMunn eşlik ediyorlar. Ayrıca ilk bölümde Lennie James'i (Jericho) de bolca izliyoruz.

The Shawshank Redemption ile The Green Mile filmlerinin yönetmeni Frank Darabont bu dizinin yazar/yönetmenliğini yapmış. Yapımcılar arasında da yer alıyor.

İlk sezonu 6 bölüm sürecek olan The Walking Dead'in ilk bölümü 90 dakikalık (reklamları kesince 66 dakika sürüyor).

Hikayenin ötesinde, zombi denince ilk akla gelen makyaj ve özel efekt konusunda, amiyane tabirle aşmışlar. Dizinin özel makyaj ekibinde yılların ödüllü sanatçısı Gregory Nicotero yer alıyor. yarım insan bedenleri, çok gerçekçi kan efektleri, vurulmalar, çürükler, yaralar... hastane ve doktor dizilerindeki ameliyat sahnelerini merakla izleyen benim bile yüreğimi kaldırmaya yetecek kadar başarılı bir iş çıkmış ortaya.Gerilimi sadece kanla, zombiyle de arttırmamışlar. genel atmosfer ve çekimler oldukça başarılı olmuş. Örneğin karakterin başından geçen, kulak çınlaması, göz kamaşması gibi etkileri birebir yaşatarak, dizinin içindeymişiz de her an bir yerden zombi çıkabilirmiş gibi bir izlenim yaratmışlar.

Zombi filmlerinin olmazsa olmazı "bö!" diye aniden çıkan yaratıkların olmaması da ayrı bir avantaj tabii.

Müzikler de bence kıvamında olmuş. hem seyirciyi yeterince gerebilmişler, hem de dizi bittiğinde "uyan arkadaş, bunlar hayal ürünü!" diye kendine getirmesini bilmişler.

KAYNAK
The Walking Dead hakkında (Bölüm paylaşımı hariç) her türlü paylaşım, tartışma ve sohbeti yapabilirsiniz.Saygı ve sevgiler
tamis
 

tamis

Forum Kalfası
Bende indirdim ilk bölümünü daha izleyemedim malesef..

Umarım güzel dizidir :)
Aynı şekilde, ben de ilk bölümünü indirmiş bulunuyorum; biir aksilik olmazsa bu akşam diziye başlıyorum :)

Dizinin yeni başmış olması da bence büyük bir artı.
Saygı ve sevgiler.
 

Balamir

Banned
Mükemmel bir dizi hatta dizi sitemde en çok indirilen dizi olmaya aday 105 indirme var şuana kadar :p ilk bölümünü izlediğimde kasıldım biraz hatta o gün rüyama girdi korkunç olmasada izlerken kasıyor beni ikinci bölümünü upload etmiştim ama bu gün indirmek nasip oldu daha izleyemedim bu dizi çok tutacak eğer böyle devam ederler ise
 

tamis

Forum Kalfası
İlk bölümü izledim, senaryosu sürükleyici; görsel efektleri ve sesleri oldukça başarılıydı.
"Prison Break"den Sarah Wayne'nin de olması diziye ayrı bir güzellik katıyor. Bu arada IMDb'de de dizinin kalite notu 10 üzerinden 9.5'e yükselmiş :)

Dikkat edin her an bir yerden zombi çıkabilir:p
Torrent linki varsa özelden birisi PM'ler mi bana. :D :D
torrent bilmiyorum da dosya paylaşım sitelerinden download edebilirsiniz. Tek link paylaşımları var; birinci bölümü tek link halinde indirmiştim ikinci bölümü de şuan indiriyorum :)
 

tamis

Forum Kalfası
Arayan buluyor :)))

AMC'nin yeni ama bir o kadar da yeni olan The Walking Dead dizisi, yeni Lost olarak adlandırılıyor.Bunun için, Movieline bu iki dizinin benzerliklerini yayınlamaya karar verdi.The Walking Dead vs. Lost

1) Jack ve Rick: İkisi de farkında olmadan, bulundukları ortamdaki insanlara liderlik ediyorlar.2) Jack ve Rick: İkisi de Afrikalı ama Amerika da yaşayan baba ve oğul ile tanışıyorlar. Lost'da biri eşini kaybedip, oğluyla iyi ilişkiler kurmaya çalışırken, The Walking Dead'de Afrikalının karısı zombiye dönüşür ve oğluyla yakın bağlar kurmaya çalışır.3) Kate ve Lori: Kate, Lost dizisinde Sawyer ve Jack arasında kalırken, Lori de kocası Rick ve onun iş arkadası Shane arasında gelgitler yaşar.4) Diğerleri ve Zombiler: İki dizide de, ölüm peşlerini bırakmaz. Lost daki kahramanlar adayı korumaya çalışan Diğerleriyle baş etmeye çalışırken, The Walking Dead dizisinde karakterler bir huzur evini korumaya çalışan Zombiler ile başetmeye çalışır.5) Dharma Girişimi ve CDC: Her ikisi de umutsuzluk içindeki insanlara, hayat veriyor ve her ikisinde de kapıları açıldığında parlama meydana geliyor.6) Desmond ve Jenner: Desmond, Lost dizisinde geri sayım saatini başlatırken, Jenner de aynı şekilde The Walking Dead dizisinde patlamayla gerçekleşecek olan bir geri sayım saatini başlatıyor.

kaynakSaygı ve sevgiler.
 

ysunshine

Forum Ustası
Efektler çok güzeldi, özellikle zombilerin beyinlerinin parçalanması vs.
Fakat çabuk bitti.