'ToNiK' İnceleme {Volume #1} | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

'ToNiK' İnceleme {Volume #1}

B

By ToNiK

Misafir Üye
Bugün rehberimizde yaklaşık 1 yıl önce çıkmış olan bir gaming keyboard tanıtacağız.

Bir çok oyuncu arkadaşımızın beğenisini kazanacağına eminim.Oyuncuların istediği en çok şey led aydınlatmalar. Oyuncunun gözüne ve çevresine daha tatlı gözüken ayrıca gece klavyede tuş arama sıkıntısına düşen kişiler için çok cazip oluyor.

Fiyat olarak diğer firmaların aksine çok ucuz makro tuşlu klavyeler mevcut fakat bunların PPM oranları çok düşük ve iki tuşa aynı anda bastığınızda mikron gecikmeler yaşanmakta.

Özellikle MOBA ve PvP oyunlarda önemli olan bu anlık iletimler o anki savaşı kazanmanızda çok büyük bir rol oynuyor.

Speedlink Parthica Core-Gaming Keyboard sizlere çok avantaj sağlayacak.3 adet farklı renk kombinasyonu olan bu klavye çok güzel bir aydınlatma sistemine sahip ve göz yormuyor diğerlerinin aksine.

Makro tuşlarını ise unboxing yaptığınız sırada içinden çıkan setup ile aktifleştiriyorsunuz. Yani yazılım yardımıyla kullanıyorsunuz makroları. Diğer klavyelerin aksine tek dezavantajı bu bence.

Bunların yanı sıra az önce bahsettiğim multi clikler de anlık tepkime süresi çok yüksek bu özelliğin adı da Anti-Ghost . Anti-Ghost sizlere birden çok tuşa aynı anda basma ve algılatma imkanı verir. Sıradan Microsoft klavyelerde 1 tuşa basarken diğer tuşlara basamazsınız. Fakat Anti-Ghost'larda basabilirsiniz.

1,80 CM kablo uzunluğuna sahip bu klavye kopma, yıpranma olaylarına karşın kaplanmış vaziyette. Bu yüzden bir yere takıldığı zaman plastik kaplamalar gibi anında açılmıyor.

Ayrıca sizlere bahsettiğim Cherry MX'te mevcut ve klavyeden gelen sesleri istediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz.
Cherry MX Black modeli bir klavyeye bakıyorsunuz şu an.

Toplamda M1~M5 olmak üzere 5 adet makrosu mevcut. Bu bakımdan bazı oyunlarda avantajı elde tutacaksınız zaten genelde klavyelerde makro aralığı 1 4 arasıdır.

Ve klavyeyi istediğiniz oyuna entegre edip oyuna girdiğinizde klavyede profil seçimi aktif oluyor. Yani istediğiniz tuşlar ön plana çıkıyor ve makrolar oyunda ayarlanan görevlere dönüyor.

Klavyenin fiyatı ise 50 ila 60€ civarında değişmekte. Bu yüzden fiyat ve performans olarak üst düzey bir klavyeye bakıyorsunuz diyebilirim :) . 
Üst