'ToNiK' İnceleme {Volume #2} | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

'ToNiK' İnceleme {Volume #2}

B

By ToNiK

Misafir Üye
Bugün ki konumuz biraz daha işitsel olacak :cool: .

Herkes oyun oynarken yada müzik dinlerken canlı bir ses ister. Bu yüzden size hem ekonomik hem de güçlü bir ses sistemi tavsiyesi yapacağım.

Modelimiz : LOGITECH Z-506

Teknik olarak 75W bir güç kaynağına sahip yani size elektrik faturası olarak çok yansımayacak. Ve bu W size odayı komple ses manyağı yapabileceğiniz komşulara "Kafayı sallayın kıro sanmasınlar :clap:." diyebileceğiniz imkanı sunuyor olacak.

Surround sisteme sahip yani speakerları odaya dağıttığınızda ses her yerden geliyormuş ve oynadığınız oyunun içindeymiş gibi bir hava veriyor size. Müzik dinlerken de canlı konser alanında gibi oluyorsunuz.

5 hoperlörden 2 tanesi TİZ (ince-vokal) 2 tanesi PES (kalın-triz) 1 taneside center (ana ses-yayım) olarak dağılım gösteriyor.
Her köşeye Tiz - PES - Center - Pes - Tiz olarak dağıtıp ana bassı da yanınıza aldığınızda ses sizi gürültüden keyif topraklarına doğru çekecek :) .

Bilgisayarınızı, PS3™, Xbox 360®, Wii®, iPod®, DVD oynatıcı desteği mevcut kolayca uyum sağlar fakat Bilgisayara bağlamak için ana kartınızda 5+1 giriş desteği olması lazım.

En sağda gördüğünüz 6 renkli giriş hoperlörünüzün derecelendirme girişidir. Turuncu pes sağ, Siyah tiz sağ gibi rol oynar bunları Realtek HD Audio Yöneticisi'nden görebilirsiniz.

Logitech, hemen hemen tüm sistemlerinde "Embracing Bass" yani "Kucaklayan Bass" sistemini kullanıyor (Embracing Bass benim tabirimdir) . Bass'ı aşağı doğru yönlendirdiği için ivme kazanarak daha çok kuvvet uygulamasını sağlıyor ve zemine çarpan frekanslar daha kuvvetli bir şekilde aynalanarak yayılıyor. Bu da size bass vurduğunda içinizde davullar çalıyormuş etkisi verir.

Ve en sevdiğim Logitech özelliği "Bass Volume" bu ayar ile bassın şiddetini ayarlayabiliyorsunuz. Full bassı aşağıda vereceğim şarkıda denemenizde fayda var :cool: .

Uyarı : Aşırı güç kapsamında sigorta atabilir. 75 W'lık bir bass için can yakıcı olabiliyor :) .

Ayrıca verdiğim iki şarkının birisi main bass'tır yani şarkının tamamı bass ağırlığındadır diğeri de front bass'tır yani önce artan zamanla ritme dönen bass çeşididir.

İlki Front Bass

İkincisi Main Bass

Herkese keyifli forumlar keyifli basslar :cool: .

- Yönetici düzenlemesi: :

siyah_01

Forum Kalfası
fiyatı uygun geldi bende düşünüyorum almayı bu konudan sonra fakat benim leptopta iki giriş var mic ve hop giriş nasıl olucak şimdi :D yokmu bunun bir çaresi ?

B

By ToNiK

Misafir Üye
fiyatı uygun geldi bende düşünüyorum almayı bu konudan sonra fakat benim leptopta iki giriş var mic ve hop giriş nasıl olucak şimdi :D yokmu bunun bir çaresi ?
Ses karti alabilirsiniz laptop icin. Bunun yani sira amplifikatorler var ses kartina ve USB girislere ozel ama 75W kaldiramayacagi icin yanabilir bunun yani sira ses surround olarak degil stero olarak cikar aldiginiz cihazdan bir sey anlamazsiniz.

MediaMart ve Vatan Computer bayiilerinde kesin bulursunuz ses karti yada guclu bir amplifikator.

Konuyu begendinize sevindim :) tesekkurler.

siyah_01

Forum Kalfası
Ses karti alabilirsiniz laptop icin. Bunun yani sira amplifikatorler var ses kartina ve USB girislere ozel ama 75W kaldiramayacagi icin yanabilir bunun yani sira ses surround olarak degil stero olarak cikar aldiginiz cihazdan bir sey anlamazsiniz.

MediaMart ve Vatan Computer bayiilerinde kesin bulursunuz ses karti yada guclu bir amplifikator.

Konuyu begendinize sevindim :) tesekkurler.
öncelikle ben teşekkür ederim bizi böyle tavsiye ve tavsiyelerde bulunduğunuz için :)

galiba masaüstü bir pc dizmenin vakti geldi. buda i7 işlemcili sağlam dedik performans açısından iyi fakat dediğiniz gibi ses konusunda pek beğenmiyorum.

B

By ToNiK

Misafir Üye
öncelikle ben teşekkür ederim bizi böyle tavsiye ve tavsiyelerde bulunduğunuz için :)

galiba masaüstü bir pc dizmenin vakti geldi. buda i7 işlemcili sağlam dedik performans açısından iyi fakat dediğiniz gibi ses konusunda pek beğenmiyorum.
Bir laptopun tek avantaji tasinabilir olmasidir. Bir masaustunun ise her seyi avantajdir.

Istediginiz zaman yanan parcayi kolayca kendiniz degistirebilirsiniz. Istediginiz zaman sisteminizi guclendirebilir ve gorsel acidan guzellestirebilirsiniz. En onemlisi ise masaustunde overc'lock yaparken sogutma kolay olur ve ornek olarak aldiginiz 3.50 GHz'lik islemcinizi 4.00 GHz olarak yukseltip kullanabilirsiniz. Masaustunun ozelligi saymakla bitmez :rolleyes: .

siyah_01

Forum Kalfası
Bir laptopun tek avantaji tasinabilir olmasidir. Bir masaustunun ise her seyi avantajdir.

Istediginiz zaman yanan parcayi kolayca kendiniz degistirebilirsiniz. Istediginiz zaman sisteminizi guclendirebilir ve gorsel acidan guzellestirebilirsiniz. En onemlisi ise masaustunde overc'lock yaparken sogutma kolay olur ve ornek olarak aldiginiz 3.50 GHz'lik islemcinizi 4.00 GHz olarak yukseltip kullanabilirsiniz. Masaustunun ozelligi saymakla bitmez :rolleyes: .
yav hiç sorma dün filmden sonra bir kalktım hop kablosu sandalyeye takılmış bende sandalyeyi çekip kalkayım derken. leptopun hop girişi pert girişteki plastik çerçeve kırıldı. hop girişinin metal parçası ikiye bölündü :D sonra bozulan bir hopörlü vardı onun girişini kopart diğeri ile birleştir zar zor yaptım ama görsel olarak çok kötü duruyor hala bant vuramadım birleştirdiğim kablolara :D masaüstü olsa oh mis herşey arkada kafa rahat

B

By ToNiK

Misafir Üye
yav hiç sorma dün filmden sonra bir kalktım hop kablosu sandalyeye takılmış bende sandalyeyi çekip kalkayım derken. leptopun hop girişi pert girişteki plastik çerçeve kırıldı. hop girişinin metal parçası ikiye bölündü :D sonra bozulan bir hopörlü vardı onun girişini kopart diğeri ile birleştir zar zor yaptım ama görsel olarak çok kötü duruyor hala bant vuramadım birleştirdiğim kablolara :D masaüstü olsa oh mis herşey arkada kafa rahat
:eek: gecmis olsun bir ton masraf o simdi :( . Leptop sistemlerde de en ufak bir sey kirilsa 5. el goruntusu verir. Sanki elden ele gelmis gibi. Simdiden hayirli olsun yeni masaustu sisteminiz :) . Guzel yorumlariniz icin tekrar tesekkurler.