Türk Silahlı Kuvvetleri | Video

Durum
Yanıtlara kapalı.
SerKan1923
Banned

Pençe-2013 Hakiki Mühimmat Atışları ve Işık Tatbikatı, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarıyla Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının katılımı ile Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığında icra edildi. Pençe-2013 Hakiki Mühimmat Atışları ile Türk Hava Kuvvetlerinin son dönemde yapılan modernizasyon faaliyetleri ile kazandığı imkan ve kabiliyetlerin, vurucu güç olarak sahip olduğu yeteneklerin, üretilen milli sistemlerin teknolojik gelişime ve hava gücüne olan katkıları izleniyor. Bu tatbikatta ilk kez 'Stant Of Mühimmat Son' ve 'Nüfuz Edici Bomba' (Net) ilk kez deneniyor. Öte yandan hassas güdüm kiti de bu tatbikatta deneniyor. Tatbikata Türkiye'nin ilk insansız aracı ANKA da ilk kez katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (Turkish Armed Forces)

Genelkurmay Başkanlığı (Turkish General Staff)

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (Turkish Land Forces)

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Turkish Naval Forces)

Hava Kuvvetleri Komutanlığı (Turkish Air Force)

Jandarma Genel Komutanlığı (General Command of Gendarmerie)

Sahil Güvenlik Komutanlığı (Turkish Coast Guard Command)

Harp Akademileri Komutanlığı (Turkish War Colleges)
 
SerKan1923
Banned
Cirit Füzesi Dünya Lideri!On kilometre mesafedeki hedefi birkaç metrelik sapma ile vurabilen Cirit füzesi, sınıfında dünya lideri.

ROKETSAN'ın tamamen milli imkanlarla geliştirdiği bu lazer güdümlü füze, Türkiye'ye yeni pazarların kapılarını araladı.​
 
SerKan1923
Banned
Hv.Plt.Yzb. Yusuf KURT İnternette Fenomen Oldu!01.14


Türk Hava Kuvvetleri Solo Türk gösteri takımının F-16 C Blok-40 jet savaş uçağını kullanarak yaptığı tek kişilik hava akrobasi ekibinden Yüzbaşı Yusuf KURT'un İngiltere’de yaptığı alçak iniş internette fenomen oldu.

Yüzbaşı KURT’un geçen yaz yaptığı muhteşem gösteri uçuşunun ardından seyircilerin adeta saçlarını yalarcasına indiği an aradan aylar geçmesine rağmen İngiliz Daily Mail gazetesine tekrar haber oldu.

Gazeteye göre Yüzbaşı KURT’un yere teğet geçerek inişi bugüne kadar internette tam 1.7 milyon kişi tarafından izlendi.

Daily Mail, izleyicilere bu muhteşem manzarayı yaşatan Yüzbaşı KURT’un kısa bir biyografisini de yayınladı.
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst