Türk ve Dünya Tarihi Bölüm Kuralları ! (Güncellendi)

Durum
Yanıtlara kapalı.
Teğmen
Forum Ustası
1- Bu bölüm Türk ve Dünya Tarihini ilgilendirdiği için açacağınız konuya dikkat etmelisiniz. Kaynağı sağlam, içeriği sağlam olmalıdır. (Facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım siteleri kaynak olarak gösterilemez)

2- Bu bölüme Türk ve Dünya Tarihi ile ilgili eğitici, öğretici ve bilgilendirici konular açılmaktadır. Geyik amaçlı, siyasi veya dini konuların açılması kesinlikle yasaktır.

3- Resim, video ve döküman ekleyebilir, var olan konulara yine bu materyallerle cevap verebilirsiniz. (Ekleyeceğiniz materyallerin kaynağını kontrol ederek)

4- Belgesel eklemek isteyenler, eklemeden önce belgesel bilgilerini bölüm yöneticilerine veya Genel Moderatörlerden herhangi birine göndermelidirler. ( Belgeselin yapımcısı, yapım yılı vb. Telif haklarını kontrol etmemiz gerekir)

5- Bölümümüzde bir çok konu olduğu için hem sitenin arama kısmından hemde arama motorlarını kullanarak eklemek istediğiniz konu açıldı mı kontrol ediniz, arama yapınız.

6- Türk Büyüklerinin görselleri üzerinde oynama yapılamaz, alay konusu olamaz, küçük düşürmeye yönelik mesajlar gönderilemez. Bölümümüzün amacı ile ters düşer.

7- Konularınızın başlığı, içeriğini muhakkak ifade etmelidir. "Acayip bir şey, bundan haberiniz var mıydı, işte tarih budur" vb başlıklı konular kilitlenip, geri dönüşüme yollanır.

8- Tekrar verilen konuları biz gözden kaçırmış isek, özel mesajlaşma yoluyla bize bildirmenizden memnuniyet duyarız :)

9- Bu bölümün, tıpkı Mustafa Kemal ATATÜRK ve Milli Unsurlar bölümü gibi ağırlığı vardır. İmla kurallarına özellikle bu bölümlerde daha da özen gösteriniz.

10- Kırık linkleri ve süresi dolmuş görüntülenemeyen fotoğrafları konunun altına yazarak değil bizlere özel mesaj yazarak bildirirseniz memnun kalırız. Siz o an konunun altına yazdığınızda, konu üst sıralara çıktığı için bizde konuyu kapatmak zorunda kalıyoruz. Bu sayede hem konu kapatılmamış olur hemde biz linkleri/resimleri/dökümanları yenilemiş oluruz.

11- Genel forum kuralları her bölümde olduğu gibi bu bölümde de geçerlidir. Gerekli görüldüğü taktirde bölüm kuralları değiştirilebilir.

12- Bu bölüme konu açan, mesaj yazan, yazılan mesajları yanıtlayan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aksi halde; 5651/8 ve 125. maddelerine göre, tüm Wardom kullanıcıları ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur.Wardom kullanıcıları her zaman nerede ne yapacağını bilir, davranışları ile her zaman yeni gelenlere örnek olur. Onun için kurallara şüphesiz uyacağınızdan, uymayanları da Wardom'u sahiplenerek uyaracağınızdan hiç şüphem yok. ;)

İyi Forumlar.
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst