Türkiye'de Memlekete Göre Penis Boyu Değişir mi Sorusunun En Net Cevabını Ortaya Koyan Araştırma.

 1. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  11,956
  Beğeni:
  4,577
  Türkiye'de Memlekete Göre Penis Boyu Değişir mi Sorusunun En Net Cevabını Ortaya Koyan Araştırma.

  Bilimsel veriler ortada olduğuna göre tartışma bitmiş demektir
  Yıllardır süren o tartışmadan hepinizin haberdarsınızdır. Evet, tam olarak "boyu mu, işlevi mi?" sorusundan bahsediyoruz. Bu sorunun henüz tek bir cevabı yok ama konuyla ilgili daha başka tartışmalar da var.


  [​IMG]

  Erkeklerin cinsel organının coğrafi olarak değişkenlik gösterdiği bir şehir efsanesi olarak dilden dile konuşulur. Özellikle ülkemizde, kimi bölgelerde yaşayan insanların erkeklik organlarının daha büyük olduğu da iddia edilir.

  [​IMG]

  Daha önce Dünya Sağlık Örgütü'nün araştırmaları sonucuna göre "everyoneweb.com'isimli bir web sitesi, Avrupa penis boyu haritası yayınlamıştı, belki haberdarsınızdır. Buna göre Türkiye 14,41 cm ortalam ile 123 ülke arasında 73'üncü görünüyordu.

  [​IMG]

  Konuyu biraz daha daraltmaya başlayalım. 140 Journos isimli kanalda, bir seks işçisi trans kadının tecrübeleri doğrultusunda hazırladığı şu haritayı da yayınlamıştı. Ancak bunun herhangi bir bilimsel dayanağı yok, tamamen bireysel bir tecrübe.
  [​IMG]

  Şimdi ise bu tartışmalı konuya daha bilimsel bir şekilde yaklaşacağız çünkü elimizde akademik çalışmalar sonucu oluşturulmuş bilimsel bir makale var. Acaba erkeklerin cinsel organı ülkemizdeki coğrafi bölgelere göre değişiyor mu? Buyurun çalışmaya...

  [​IMG]

  Makalenin başlığı ve emeği geçenler şu şekilde:

  Türkiye’de sağlıklı genç erkeklerde coğrafik bölgelere göre penis boyu:
  1,132 vakanın ölçüm bulguları

  Yılmaz Aslan1,2, Ali Atan2, Ömür Aydın2, Varol Nalçacıoğlu2, Altuğ Tuncel2, Ateş Kadıoğlu3

  1Kayseri Asker Hastanesi, Üroloji Kliniği, Kayseri

  2Sağlık Bakanlığı, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 3. Üroloji Kliniği, Ankara
  3İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı, İstanbul


  Bu çalışmaya 19-30 yaş arası 1132 erkek dahil edilmiş; gevşek ve gergin penis boyları aynı araştırmacı tarafından ölçülmüş ve erkekler bölgelerine göre 7'ye ayrılmışlar.

  [​IMG]

  Ve araştırmacılar, tüm bu ölçümler sonucunda şöyle bir tablo elde etmişler. Tabloya dikkatli bakın, sonucu birazdan söyleyeceğiz.

  [​IMG]

  Araştırma oldukça ilginç detaylar içeriyor ancak hepsini buraya taşımak imkansız olduğu için size sonucu hemen söyleyelim. Bundan sonra yaşanacak tartışmalarda aklınızda bulunsun

  [​IMG]

  Makalede yer alan sonuç yazısı aynen şöyle:

  Sonuç:
  Sağlıklı genç Türk erkeklerinde ortalama penis boyu bölgelere göre farklılık göstermemektedir. Ülkemizde görev yapan ürologların hasta değerlendirmeleri sırasında toplumumuzdaki ortalama penis boyunu dikkate almaları gerektiğini düşünüyoruz.

  ALINTIDIR:
   
  • Beğen Beğen x 1
  • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  #1
Yükleniyor...