Türkiye'nin İlk Kuantum Uygulaması

 1. Cybokron

  Cybokron Cool Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2009
  Mesaj:
  119
  Beğeni:
  1
  Türkiye'nin ilk Kuantum uygulamasına hoş geldiniz. Yanlış duymadınız; Kuantum alanında Türkiye'de yayınlanan ilk ve şuanlık tek uygulamadır. Tabiki Kuantum mekanik dili ile yazılmış bir program değil ama Kuantum ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu uygulamada mevcut. :)


  [​IMG]


  Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

  Gelmiş geçmiş en iyi uygulama! Sizlere özel geliştirdiğimiz uygulama sayesinde yeni çıkan haberleri anında bildirim ekranında görebilirsiniz. Grid görüntüleme veya liste görüntüleme ile haberleri okuyabilirsiniz. Gece haber okuduğunuz da görüntüleme seçeneklerinden Dark (Siyah) temasını seçerek siyah zemin üzerine beyaz yazılar ile gözleriniz yorulmadan haberleri okuyabilirsiniz. Bildirim ayarlarından bildirimleri düzenleyebilir gelişmiş ayarlar menüsünden haberleri organize edebilirsiniz.

  [​IMG]


  Bilimsel Etkinlikler, Biyoloji, Genetik, Dünya, Enerji, Fizik, Kimya, Nanoteknoloji, Uzay haberlerinden tutun Askeri Teknolojiler, Bilim-Kurgu, İklim Değişimi, Bilimde Yenilikçilik, Robotik, Türkiye’de Bilim ve Bilim İnsanları haberleri nulunmaktadır.
  Fizik kısmında ise; AstroFizik, Atom Fiziği, Doğa Bilimleri, Elektromanyetik, Parçacık Fiziği, Optik, Katıhal Fiziği
  Elektronik ve Fotonik, Yarıiletken Fiziği, Kimya, Kuantum Fiziği, Modern Fizik, Matematik, Teorik Fizik haberleri yer almaktadır.


  Malzeme Bilimlerinde ise Nanomalzemeler, Nanobiyoteknoloji, Nanoelektronik, Nanofizik, Nanotıp haberleri bu uygulama içerisinde yer almaktadır.


  Kullanması en kolay uygulamaBu uygulamada Sliding Web UI arayüz mevcuttur. Parmağınızla ekranın her hangi bir yerinden soldan sağa kaydırdığınızda menüler gelir. aşağı sürüklediğinizde daha fazla yayın, yayına basılı tuttuğunuzda liste seçenekleri, ayarlar menüsünden ayarlara ulaşabilirsiniz. Sayfaları kitap okur gibi çevirebilirsiniz.
  WİFİ, 3G, 4G ayarları mevcut.İsterseniz içerikleri, resimleri sadece WİFİ bağlı iken otomatik arkaplandan çekmek için ayarları senkronize ayarları menüsünden yapabilirsiniz. Bu sayede kota problemini aşabilirsiniz.
  Senkronize süresini açın veya kısınSenkronize süresi varsayılan 1 saattir. Yani 1 saatte bir siteyi kontrol eder; içerik varsa çeker size sunar. Siz bunu 15 dakikaya kadar indirebilirsiniz.
  20 dil mevcut.Telefonunuzun dili ne olursa olsun; uygulama içerikleri hariç tüm menü yazıları o dile kendini otomatik çevirir.
  Favori ekleyinHaberleri daha sonra okumak için sağ üst köşede bulunan yıldız simgesine tıklayarak favori ekleyebilirsiniz.
  İçerikleri heryere paylaşınHaberlere içeriği okurkenki sayfada sağ üst köşede paylaş butonuna tıklayarak 40 adet sosyal ağa paylaşabilirsiniz.
  Okunmuş içerikleri gizleyinİçerikleri gizlemek için herhangi bir kategoriye tıkladıktan sonra MENÜ tuşuna veya telefonunuzda menü tuşu yoksa sağ üst köşede çıkan seçeneklerden OKUNMUŞLARI GİZLE'ye tıklayarak gizleyebilirsiniz. Sıralamaları değiştirebilirsiniz.


  DİĞER TÜM ÖZELLİKLER
  1. Son 24 saat içerisinde girilen içerikler menüsü
  2. Tüm okunmamışlar menüsü
  3. Favoriler menüsü
  4. İndirme / Download menüsü
  5. Şimdi senkronize et seçeneği
  6. 2 adet tema / Gündüz Light Beyaz Teme / Gece Siyah Dark Tema
  7. Siyah tema göz yormaz
  8. Ayarlar Senkronizasyon menüsü
  9. Otomatik arkaplan senkronizasyonu
  10. Senkronizasyon aralığı 15 dakikadan 24 saate kadar çıkarabilme
  11. Açılışta senkronize edilsinmi seçeneği
  12. Yazılar, resimler ve indirmeler için sadece WİFİ seçeneği
  13. Ekranlar ve sunumlar menüsünde favorileri okunmuş olarak tutabilme
  14. 30 adet görüntüleme dili
  15. Mesaj depolanabilmesi okunmamış içerikleri sakla
  16. Okunmuşları otomatik temizle , Okunmamışları otomatik temizle, arama geçmişini temizle seçeneği
  17. Bildirimleri ayarlayabilme, Bildirimleri titreşim, zil ve flash light olarak ayarlayabilme
  18. Okunmuşları gizleyebilme
  19. Tümünü okunmuş olarak sayabilme
  20. Tümünü silebilme
  21. Okunmuşları silebilme
  22. Sıralamayı değiştirebilme seçenekleri
  23. Görünümü değiştirebilme (Flat görünüm, Liste görünüm)
  24. Yazı boyutunu ayarlayabilme
  25. Google Translate Özelliği
  26. Linki kopyalayabilme veya siteden görüntüleme (Web View)
  27. Arama özelliği
  ve TONCA ÖZELLİK
   
  #1
Yükleniyor...