Twitter’da Takipçi Sayısını Arttırma Yolları

Yıldıray27
Forum Ustası

Twitter’da takipçi arttırmak zor bir şey değil aslında; bunu yapan programlar arasından güven uyandıran bir tanesini kullanırsınız. İş sadece sayının artmasıysa bu yöntem sizi amacınıza ulaştırır. Ama ‘etkileşim kurabileceğim organik takipçilerim olsun, bana değer versinler, paylaşımlarıma yorum yapsınlar, retweet etsinler’ diyorsanız bunun için çaba göstermelisiniz.
Twitter’da takipçi sayısını arttırmak için öncelikle olduğunuzdan farklı görünmemenizi tavsiye ederiz, aksi durumda her an bir açık vermemek için tetikte olmanız gerekecektir.


Amaçlarınız arasında firmanızı veya markanızı tanıtmak varsa logonuzu ve belli başlı ürünlerinizi gösteren, profesyonel ellerden çıkmış güzel bir arka plan tasarımınız olması iyi olur. Kişisel hesap açıyorsanız profil resmi kısmına kendi resimlerinizden birini eklemelisiniz.
Takipçilerinizle iyi bir etkileşim kurmalı, onların her sorusuna cevap vermeye çalışmalısınız.
Twitter’da takip edilmek istiyorsanız siz de birilerini takip etmelisiniz. Bu kişiler büyük ihtimalle ilgi alanlarınıza, tarzınıza yakın kişiler olacaktır. Onların takipçilerinin kimler olduğuna bakarak takip edebileceğiniz başka kişileri tespit edebilirsiniz. Sizinle aynı ilgi alanlarına veya zevklere sahip birinin takipçileri de aynı özellikte olabilir.
Beğendiğiniz tweet’leri retweet’leyin, böylece o tweet’leri atan kişinin sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu konuda aşırıya kaçmayın.
Trend topic olmuş; yani o anda en çok konuşulan konular hakkında bir şeyler yazmak da Twitter’da takipçi sayısı arttırmak için uygulanacak yöntemler arasındadır. Bu esnada hashtag kullanmanız da faydalı olur.
Hootsuite veya Buffer kullanarak twit atmanız için en doğru olan zamanları tespit edin.
Twitlerinizin sunduğu bilginin veya üslubunun farklı, orijinal olmasını sağlamaya çalışın. İlginç, esprili ve etkileyici sözler retweet edilme şansınızı arttırır.
Twitter hesabınızı diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızda da paylaşın.

alıntıdır. bilgi paylaştıkça zenginleşir.
 
labebisko
Çırak
size gelen yeni takipçileri geri takip etmenizde önemli bence http://follow4follow.me adresinden otomatik takip programını bilgisayarınıza yükleyin. Programı kullanarak her yeni gelen takipçiyi otomatik geri takip edebiliyorsunuz ... hmm birde en güzel özelliği yazdığınız mesajı her gelen takipçiye kendisi otomatikman atıyor. ben uzun zamandır kullanıyorum küçük bir pencerede reklam veriyor onun dışında bir zararını görmedim.
 
Üst