Ubuntu 1104 çıktı, indirmek için tıkla | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Ubuntu 1104 çıktı, indirmek için tıkla

orko

Daimi Üye

Yenilikler:
Yeni sürümde entegre edilen Unity ara yüzüyle beraber işletim sistemi daha temiz ve sade bir görünüm kazanıyor. Akıllı telefon ve tablet işletim sistemlerinden eklenen Unity, küçük ve dokunmatik ekranlarda işlevselliği maksimize etmek üzere tasarlanmış.

Unity, yoğun grafik işlemleri yapabildiği için destekleyen bir ekran kartınız yoksa otomatik olarak Ubuntu’nun geleneksel sürümü başlıyor. Unity yanında Ubuntu 11.04′deki arama da gözden geçirilmiş: Arama Google gibi arama motorlarını baz alıyor ve aynı alan içerisinden uygulamaları, müzikleri, videoları ve her tür dosyayı bulmayı kolaylaştırıyor.

Ubuntu Software Center‘da yapılan yenilikler sayesinde yeni uygulamak eklemek ve yorumları görmek daha kolay. ‘Global Menu’ sayesinde ise ön yüklenmiş uygulamaları ekranın üst tarafında görmek mümkün.

LibreOffice, Mozilla Firefox 4 ve Linux kernel 2.6.38 ile birlikte gelecek.

Bilgisayarınıza uygun ubuntu 11.04 indirmek için aşağıdaki linki tıklayın

Alternatif indirme yöntemleri için aşağıdaki linki tıklayın. (torrent, wubi ...)

cemilakkaya

Cool Çırak
pardus 'dan korkuyorsanız ubuntu'yu deneyim derim. W7 ile beraber çok rahat kullanabiliyorsunuz ve tabikide oyunlarda biraz daha yardımcı diyeyim :) elma ağzıma düş diye beklemeyin tabi :) araştırın bulunca çok mutlu oluyor insan :p

Gam Kenarı

Cool Üye
Bugün 14.04 LTS sürümü çıktı.

14.04 kararlı sürümü uzun zamandan beri bekliyordum. Bir kaç dakika sonra 14.04'ü kurmaya başlayacağım.

- Yönetici düzenlemesi: :