Ukraynada Eğitim | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Ukraynada Eğitim

61burak6161

Daimi Üye
Sorularla Ukrayna?

1-Ukrayna Odessa nasıl bir yer ?

Odessa’da yaşam maliyeti çok ucuzdur. Türkiye ile kıyaslandığında Odessa'da su,
gaz ve elektrik giderleri yok denecek kadar azdır. Yurtta kalan öğrenciler yurt mutfağında
istedikleri yemeği yapabilirler. Ayrıca birkaç arkadaş bir araya gelip full eşyalı evde
tutabilirler. Bu evlerin kiraları merkeze olan uzaklıklarına göre değişir. Odessa’ da
Türk lokantalarıda mevcut olup buralardan damak zevklerini giderebilirler.
Türk öğrencilerin çok sevdiği McDonalds' da Big Mac menü 15 grivnadır.TL. olarak
3 TL'ye gelmektedir. Aynı menüyü Türkiye'de iki misli ücrete yemek mümkündür.
Odessa’da toplu ulaşım son derece ucuzdur. Türkiye’de okuyan öğrencilere göre on kat
daha az ücretle ulaşım imkanına sahip olacaklardır.
Öğrenciye Türkiye’den para göndermekte son derece sorunsuz ve kolaydır.
Türkiye' deki bütün bankalardan hesap açtırılarak Atm' lerden çekme yoluyla
para gönderilebilir. Western Union aracığı ilede para gönderme imkanı söz konusudur.
Odessa’da her öğrenciye zorunlu olan sağlık sigortası yaptırılır. Bir yıl boyunca muayene,
ve her türlü sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanır.
Ukrayna Odessa’da para birimi Grivna’ dır. 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 lük banknotlar
kullanılmaktadır. 1.00 TL. 5 Grivna’ dır. 1 USD ise 8 Grivnadır. Ayrıca KRŞ. Karşılığı,
Kapik kullanılmaktadır. 100 Kapik ise 1 Grivna etmektedir.

Odessa Türkiye ile aynı meridyende olduğu için ülkemizle arada saat farkı yoktur.
Odessa İstanbul' dan uçakla 60 dk.dır. Deniz yolu ile 36.00 saattir.

2-Öss Denkliği var mı?
2010 Ösym kitapçığında alıntımı söylüyorum.'Öğrenci gideceği alana ait puan türünden barajı geçtiği taktirde denklik sınavına girmeden Yök Türkiyede Okumuş gibi Denk sayıyor ve Türkiye'dede Üniversite Mezunu oluyorsunuz.

3-Okullarla ilgili bulunan belgeleriniz ne boyutta,görme boyutumuz var mı?
Odessa State Polytechnic University
Odessa National Maritime Academy
Odessa National Maritime University
Odessa State Medical University
Odessa State Economics University
South Ukranian State Padagogical University
Odessa State Enviromental University
Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture
Odessa National I.I. Mechnikov University

Yukarıda belirttiğim üniversitelerle ilgili O üniversitenin rektörleriyle yaptığımız Anlaşmaları ofisimizde görebilirsiniz.

4-Ukrayna Danışmalığı yapmanızın nedeni nedir ?
Öncelikle global dünya bazında düşünürsek 300 Yıllık bir eğitim kökleri bulunan bir ülkedir.Ülkemizin maddi durumu ortada olduğundan dolayı Bulgaristana öğrencide gönderebiliriz.Bizim araştırmalarımızın doğrultusunda Ukraynada eğitimin ucuzluğu ve kaliteliği bizi bu ülkeye yönlendirdi açıkçası...

5-Ukrayna Odessada hangi bölümler bulunmaktadır?
İsterseniz TIP isterseniz Mühendislik İsterseniz Konservatuar - Ekonomi okuyabilirsiniz.

6-Eğitim ücretleri diğer ülkelere oranla nasıl?
Öncelikle yazımın diğer bölümlerinde belirttiğim gibi Eğitim Kaliteli ve Ucuz.Aslında Grivna cinsinden ucuz değil;Ama bizim paramıza cevrildiği zaman bizim özel üniversitelerimizin fiyatlarının 3te1i düzeyinde.

Arkadaşlar öncelikle kafanızdaki soru işaretlerine cevap verdiysem ne mutlu bana.Öncelikle sitede bu konuda açılmış olan konuları okudum.Gerçekten herkez danışman diye geçiniyor.Bu durum vahimdir,hazindir.Öğrencileri para kaynağı olarak gören bu kötü zihniyetin açtığı yaraları malasef o insanlarla gelen öğrencilerden biliyoruz.Bizim Tavsiyemiz,Giden öğrencilere firmamızı sorabilirsiniz.Bizim eğitim anlayışımız her şeyin evraklarla olduğunu her işimizin resmi olduğu hususundadır.Diğer Firmaları burdan kötülemek bana düşmez tabiki.Sadece İlerde başınız ağrımasını istemiyorsanız,Okulla ilgili cevreyle ilgili herhangi bir probleminizde biz her zaman yanınızdayız.Diğer İnsanların yaptığı gibi öğrenciden parayı aldığı zamandan başka öğrenci o danışmanı göremiyor tabiki danışman denilirse...

KAYNAK

v|rus

Çırak
61burak6161 bilader sen 5 yıl öncesinden bahsetmişsin.

5 yıldır Ukraynada yaşamaktayım. Öncelikle size yaşamdan bahsedeyim. Okul paraları,yurtlar ve içki ucuz bunların dışında kalan herşey pahalı. Arkadaşın bahsettiği MCDonalds Big Mac menüsü şimdi 4$ denk geliyor. Bizzat orda yaşayanlarla görüşüp yardım istemeniz daha mantıklı. Eğer bir sorunuz olursa bana ulaşabilirsiniz.

blackbb

Çırak
Cok uzun zamandir ukraynadayim asagi yukari cogu sehirini bilirim odessadan bu kadar toz pembe bahsedilmis ozellikle gezip gordugum sehirlerden biridir.Orda okuyan arkadaslarimda var yasam cok zor ozellikle kiralar cok pahali ayrica liman sehri oldugu icin her turden insan var ukrayna insani en cok alkolden hoslanir bu yuzden bu madde ucuzdur arkadasin dedigi gibi geri kalan hersey pahali sadece ucuz gorunuyor turk kafasina gore 1 grv 0.25 tl yapio sanirim boyle olunca yuksek fiyatlarda aradaki farki anlayamiyoruz. ve son bisey daha kiev konsoloslugu na diyecegim bir sey yok ama odessa konsoloslugu berbat hicbir sekilde turklere sahip cikmiyor hicbir isinizi dogru duzgun yapmiyor telefonlari surekli mesgul allah korusun basiniza bi is gelse adamlara ulasamiyorsunuz yani ukraynada tamamen yanlizsiniz. Kiev ve cevresi hakkinda pek bi bilgim yok ama batida durumlar boyle ve odessanin da durumu ortada buraya gelirken 2 kere dusunupde gelin sonra pisman olmayasiniz..

- Yönetici düzenlemesi: :

jakamo

Cool Üye
üniversiteyi yurt dısında okumak istiyorum ama buradan bakılınca herkes birşeyler yazmız hem iyi yönden hem kötü yonden aslında bakılırsa kafam karışıtı denilebilir. daha sade ve açıklayıcı olsanız :/

K

Kayıtlı Değil

Misafir Üye
Ukraynada eĞİtİm

Ukraynada okumak isteyen arkadaşlar öncelikle uzun bir araştırma yaptıktan sonra ukraynaya gtmeye karar versinler.Çünkü bazı firmalar çok yanlış davranışlarda bulunup çoğu öğrenciyi mağdur etmiştir.Yıllardır ben bunu burda gözlemlemekteyim.Arkadaş özellikle öğrencilerden bilgi almaya çalışın çünkü size en doğru bilgiyi kesinlikle onlar vermektedir.Daha fazla bilgi için [USER=489991]@hotmail.com[/USER]

- Yönetici düzenlemesi: :