Üniversite Sınavına (YGS) Girebilmek İçin N e Yapmalıyım?

orçotüsi5

Cool Üye
Arkadaşlar merhaba

Ocak ayında en yakın okuldan üniversiteye giriş sınavı başvurusunu (YGS) yaptım, ödememi yaptım ama sonraki aşamada ne yapmalıyım? Misal nerede sınava gireceğimi nasıl öğreneceğim? Sınava giriş kağıdını nasıl temin edebilirim?

morko58

Forum Ustası
Ösym'nin sitesinden bence öğrenebilirsin.

Zaten sınava giriş kağıdını Ösym'nin sitesinden temin ediyorsun. Ben çok uzun zaman önce kayıt olduğum için şimdi nasıl bilmiyorum fakat o da yazıyordar Ösym'nin sitesinde kullanıcı adın ve şifren var.

Ayrıca sınav giriş kağıdını sınavdan birkaç hafta önce yayınlıyorlar. Sınav tarihine bak ona göre davran.

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
ÖSYM tarafından yakın zamanda açıklama yapılacak ve başvuru numaranız ile sınava gireceğiniz yer ve sınav belgeniz belli olacak.oradan sınav belgesinin çıktısını alıp sınava girebilirsiniz.

orçotüsi5

Cool Üye
Ösym'nin sitesinden bence öğrenebilirsin.

Zaten sınava giriş kağıdını Ösym'nin sitesinden temin ediyorsun. Ben çok uzun zaman önce kayıt olduğum için şimdi nasıl bilmiyorum fakat o da yazıyordar Ösym'nin sitesinde kullanıcı adın ve şifren var.

Ayrıca sınav giriş kağıdını sınavdan birkaç hafta önce yayınlıyorlar. Sınav tarihine bak ona göre davran.
ÖSYM tarafından yakın zamanda açıklama yapılacak ve başvuru numaranız ile sınava gireceğiniz yer ve sınav belgeniz belli olacak.oradan sınav belgesinin çıktısını alıp sınava girebilirsiniz.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.