Vale Fabrikaları

enstantane

Forum Kalfası
Burada anlatılanlar tamamen hayal ürünüdür.
Kimse uzun yazılar okumuyor, anlattıklarım en azami şekilde özetlerdir, eksiklikler için kusura bakmayın.

Bilmem bilir misiniz, Hitler döneminde çok değişik tıbbi deneyler yapılmıştır? Yeni doğmuş bebeğin anne sütü olmadan ne kadar yaşayabileceğinden tutunda, bir insanın başını başka insana nakletme deneylerine kadar çeşit çeşit deneyler.
Bu deneyleri aslında amacı,
askerlerden savaş alanında en yüksek performans nasıl alınır,
savaş alanındaki en yaygın hastalıkların tadevasini bulmak,
insanın dayanma gücünü ölçmek,
ölümsüzlük deneyleri,
ırksal biyolojik silah bulma çalışmaları.

Her kategoriyi tek tek özetlemiycem, birinden sonra ana konuya geçicez.

Herkes bilir naziler sadece ırklara yönelik mesela sadece ingilizlere bulaşıp öldüren grip, sadece yunanlılara bulaşıp öldüren kolera gibi hastalıklar üretmek için uğraşmışlardır. E peki uğraştılarda devamı yok mu, bu hikayenin?

Bu araştırmalardan sonra anladılarki ne saf İngiliz ırkı var, ne de saf Yunan veya başka bir ırk hatta Alman bile yok; çünkü saf ırk kalmamış en saf ırkta dönem sadece Yahudiler denebilir ilk başta bu tip araştırmalar için Yahudiler kullanıldı ama saf ırkın olmadığı iyice anlaşılınca bu araştırmanın bir manası kalmamıştı; ama taki farklı o fikir çıkana kadar.

Bu kişi Hegel'in diyalektiğinden (tez, antitez, sentez) yola çıkmış olacak, madem başka saf ırk yok bu gibi bir silahı kullanamıycaz, bizim ırkımız (Alman) saflaştırılısın sadece Alman ırkına bulaşmayan bir biyolojik silah üretilsin fikri.Sonrası malum saf Alman ırkı oluşturma çabaları vs.

Daha nice tonla araştırma bir sürüde başarılı sonuç alındı o dönemki araştırmalardan.
Niye anlattık bunları o dönem araştırmalardan alınan başarılı sonuçlar yaklaşık olarak tıb biliminin 150 yılda alacağı yolu kısa sürede kat ettirdi 1939 - 1946 yanlış bilmiyorsam. (İlk organ nakli deneyleri bile bu dönem denendi.)

Peki bu kadar hızlı gelişim nedendi, neden normal zamanda böyle bir gelişim olmadı? Sebebi basitti bütün deneylerin insanlar üstünde acımasızca yapılması birebir tepki ve gözlem şansı tanıyordu. Normal zamanda etik kurallardan ötürü bu deneyler yapılamazdı.

Peki bu gelişim birilerinin dikkatini çekip tekrar bu şekilde yapılan deneyler yapmaya itmedi mi? Denenmiş örnek ama etik değerler boşver gitsin, etik olan bir hastalığın veya merak edilen ölümsüzlüğün anahtarını bulmaktır. Birde para kazanırsan ne mutlu.

İlaç şirketleri ve büyük sağlık kartelleri artık normal araştırmalardan cevap alamamaya başladı. Bilir misiniz dünyanın en büyük hastanelerinden bir kaçı ve en büyük ilaç labaratuvarlarının tamamı afrika kıtasındadır.

Giriş bitti aslıl konu..............................................................
Neyse bizi ülkemiz ilgiliendirir diyelimde Türkiyeye dönelim. Bilmem çok fazla şehirler arası yolculuk yapar mısınız? Eğer dikkatli, bakmayıp gören kişilerseniz bu alakasız en yakın yerleşimin 100 200 km mesafede olduğu yerlerde fabrikalar vardır. Ne hikmetse hiçte faaliyete geçmemiştir. Yapılmıştır ve öylece kaderine bırakılmıştır. Camları kırılmış, boyaları dölümüş bir halde durur. Mantıklımı değil, peki niye yapılmıştır bu kadar yatırım. Dikkatlilerin göreceği üzere bu fabrikalara arasıra lüks minibüsler ve arabalar gelir, saatlerce dururlar.

Bir grup uluslararası örgütün dikkatini nazi deneyleri çekmiş olucak ki, insan üstünde deneyler nasıl gözlerden uzak yapılır bunu araştımaya koyuldular ve bu gözden uzak fabrika fikri dikkatlerini çekti. Bu fabrikalar yapılmadan önce yeraltı katında çok güzel ve büyük bir (gizli geçitten geçilip girilen) tıbbi labaratuvar yapılır. Şehirden uzak kimse uğramaz, ülkemizde fabrika yatırım yapıyorsun sualemi çekecekler birde.

Bu fabrikalarda çeşitli bırakılmış simya araştırmaları, günümüz bilim araştırmaları, biyolojik silah araştırmaları, en kötü hastalıkların tedavisini bulmak için kobay insanlar üzerinde araştırmalar yapılmakta.

Peki kobay insanlar nasıl bulunmakta tabiki kobay olarak evinden kimseyi kaçırıp kullanacak değiller. Bunun için arkasından kimsenin aramıyacağı kişiler olmalı. Bunlar kim mülteciler, sokakta yaşayanlar, Suriyeden, Iraktan vs savaş olan ülkelerden kaçırılanlar falan. Mülteci vallaha 7 8 sene önce kaçak olarak Yunanistana gidiyorum dedi haber yok, kim bilir nerede. En güzeli bu tip kişiler.

Peki finans nasıl sağlanıyor? En büyük kaynak organ nakli, yurt dışına organ çıkarabilir misiniz? Mümkün değil o zaman organı alacak kişi Türkiye'ye gelmeli, Türkiye'ye gelincede bu merkezlerde organ nakli gerekli kişiye yapılıyor. Tabiki parası olana.

Peki organ nasıl bulunuyor?
Bu aslında başlı başına bir konu. İleride uzunca anlatıcam evsizlere ücretsiz check-up yapan yerler duydunuz mu hiç. Peki kan verdiniz diye yedi düveliniz hakkındaki kimlik bilgilerininizin, telefonunuzun veya adresinizin alındığı oldu mu? Olduysa......................

Nereden mi biliyorum? Siz daha iyi bilirsiniz. Dedim ya hayal ürünü.
Çok şey anlatıyorumda hakkımızda hayırlısı.

- Yönetici düzenlemesi: :

crimson

Forum Ustası
Fabrika olayı ile ilgili bir yorumda ben yapayım. Antalyada oturduğum bölgede dokuma fabrikası var adı öyle geçiyor ama içinde 50lerden kalma bir çok boş fabrika binası var. Çalışmayan fabrikayı bekleyen bir sürü güvenlik görevlisi var buraya kadar çokda ilginç değil ilginç olan bir keresinde duvara yaslanmış beklerken fabrikanın bahçesinde bir kamyonet gördük kamyonetin üstünde bir at ayaklarından asılmış şekilde duruyordu ama atın kafası yoktu. Anlamıyorum kim neden bir atın kafasını kesip cansız bedeni bir yerden bir yere taşır.

ramo_21

Forum Ustası
sonuna kadar okudum.

fakat bizim fabrikaların öyle illegal işler için yapıldıgını zannetmıyorum.

olsa olsa at, eşek, domuz kesimi olarak kullanıyorlardır ..

siz yazın biz okuruz..

enstantane

Forum Kalfası
sonuna kadar okudum.

fakat bizim fabrikaların öyle illegal işler için yapıldıgını zannetmıyorum.

olsa olsa at, eşek, domuz kesimi olarak kullanıyorlardır ..

siz yazın biz okuruz..
sizinle beraber teşekkür ederim zamanı ayrıp okuyan herkese, onlarda yok değil milletimiz neler yiyor kimbilir

crimson arkadaşım renk katmışsın yorumunla, demekki seninde gözünden kaçmayan şeyler var, bayağıda farklı garip bir olaymış

Emusnica

Forum Kalfası
Güzel bir konu olmuş, yalnız çalışmayan fabrikalar yazdığınız üzere doğrudan dikkat çeken yerler. Bu tesisler yapıldıktan sonra fabrika çalışsa senaryoya daha uygun olur. Breaking Bad dizisini izleyenler onaylayacaktır ;)

Birde otoyollarda görmüşsünüzdür Tırların arakalarnda onlara eskortluk eden Lüx Mercedesler var acaba niye? Bu araçların plakalarına baktığınızda bayağı bir yoldan geldikleri belli oluyor. Benimde aklıma bununla ilgili bir sürü hayal ürünü geliyor.

enstantane

Forum Kalfası
Birde otoyollarda görmüşsünüzdür Tırların arakalarnda onlara eskortluk eden Lüx Mercedesler var acaba niye? Bu araçların plakalarına baktığınızda bayağı bir yoldan geldikleri belli oluyor. Benimde aklıma bununla ilgili bir sürü hayal ürünü geliyor.
valla iyiymiş bir şeyler biliyorsan veya yazmak istersen zevkle okurum

Bildiğim fazla bir şey yok hatta hiç yok bu konuda sadece sık gördüğüm bir sahne bu. Sizin konunuza bir artı ilavem olsun diye düşündüm. Dediğiniz gibi hayal ürünü bu ürün kutusunun içinden her şey çıkabilir.