VbarticlesMakale Sistemi | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

VbarticlesMakale Sistemi

A

Am€LE

Misafir Üye
Vbulletin makale sistemi cesitli katagoriler hakkında yazılar vs. vs anlatmayla bitmez.

KURULUM:
Ekte vermiş oldugum dosyaları belirtilen yerlere atın.

Vermiş oldugum xml dosyasını(rarın içinde) cıkartıp urun yoneticisinden import edin.

Navbarda bu kodu bulun:
PHP:
<td class="vbmenu_control"><a href="calendar.php$session[sessionurl_q]">
$vbphrase[calendar]</a></td>
Altına ekleyin:
PHP:
<td class="vbmenu_control"><a href="vbarticles.php$session[sessionurl_q]">
$vbphrase[vbarticles_navbar]</a></td>
Eger bunu cmps portal kullanıyor ve portalda gostermek istiyorsanız su ayarları yapın.

vbarticles-categories-side.php /modules klasorune atın.(CHMOD 777 yapmayı unutmayın)

Sonra Admincp-->Vbacmps--> Add module -->php file diyin

Module Title : Makale
Column : Left or Right
Display order :
Active : YES
Update all pages : istedgini sec
File to include : vbarticles-categories-side.php ı sec
Template used : Let it blank
Module Parent : None
Identifier : vbarticles-categories-side
Clean File Output : YES
Use Module Shell Template : YES
Module Link : Bos bırak
Title Row Colspan : Bos bırak
Form Code : Bos bırak
Usergroups: İstedigini sec

Evet bu kadar

Capsler:

Panel ayarlarını bu sekilde yapın:

Kullanıcı Grupları-->(Tüm hepsinde ayarları teker teker belirtmelisiniz)Bu resimde verdigim en alttaki bolumu Can modarate kısmını sadece adminlere acın(veya istediginize)

Bu resimde portal için:

Evet arkadaslar bu kadar şimdi gelelim dosyalara.
Yine silinmemesi için dosyaları kendi hostuma attım.

BURDAN İNDİRİN

Yok ben indiremedim dememeniz içinde eklentilere atıyorum...

SAYGILARIMLA...

(Anlatım tamamen bana aittir.Baska bi yerde paylasmak istiyorsanız lutfen kendiniz bastan anlatın)

Huzeyme

Çırak
Çok teşekkür ederim güzel bir eklenti oldu. Ancak bir sorun var

Navbara Articles butonu çıkmadı.

Portaldaki makale menülerinden birine tıkladığımda o sayfaya gidiyor, ve navbarda da gözüküyor. Ama Anasayfa dediğimde tekrar kayboluyor, niye acaba, çözemedim. yardımcı olabilirmisiniz?

Huzeyme

Çırak
Arkadaşlar:
Bu Vbarticles (makale) eklentisi çok harika bi şey ama 37,5 dolar diyorlar
Ben siteme kurdum bunu fakat Zannedersem direk ana siteye bağlanıp oradan çalışıyor. bilen biri bunu bir halletsin.

Mesela: Makale kategorilerini kendi yazmış: Şu şekilde olan kategori adlarını değiştiremiyosun:

yine portal sayfasında da aynı şey isimler. Bunları değiştirme imkanı yok. İD numaralarını http://www.madebymary.com/ adresindekini alıp kullanıyor zannedersem

A

Am€LE

Misafir Üye
Admincpde vbarticles diye bi sutun olusacak ordan Categories diye bi yer ordan istedigin katagorileri ekleyebilirsin ve resimleri duzenleyebilirsin.İstersen sag menuyu de kucuk bi calışmayla duzenleyebilirsin.

Örnek Siteye Gir

SAYGILARIMLA...