Vbulletin Yardım Hattı | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Vbulletin Yardım Hattı

A

Am€LE

Misafir Üye
Arkadaslar yeni vbulletin kuran arkadaslar yapamadıkları bişi oldugunda hemen yeni konu acıp sorunlarını veya yapamadıkları ogrenmek istedikleri seyleri yazıyorlar.Biz size acmayın demiyoruz ama bundan sonra bu tur yardım konusunda isteklekleriniz olursa bu baslık altından bize sikayetinizi bildirin bizde size yardımcı olmaya calışalım.Yani bunun için ayrı bi baslık acmayın.Hem forum kirlilikten kurtulur.Hemde belkide aynı konuda yardım isteyen arkadaslarımız yazılan yorumları okuyarak istediklerine ulaşabilirler.

Not:Eğer bu baslığa uymaz yeni bi başlık açarsanız konunuz kilitlenip cevap verilmeyecektir.

SAYGILARIMLA

Tufoli

Cool Üye
Arkadaşlar benim forumumda IE ile girildiğinde sorun oluyor, şöyleki;
Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra 2-3 sayfa gezince giriş yapılmamış gibi oluyor.IE ile gezerken her 2-3 sayfada bir giriş yapmak lazım.Aynı sorun Firefox'da olmuyor ama... Yardım ederseniz sevinirim.

H.O.R.O.Z

Banned
Sa,Yardım Konularım:)

:) Merhabalar..

Arkadaşlar Benim Birkaç Sorum Olacak...Umarım Yanıtlarını Bulurum...

1-Resimde Gördüğünüz Yerleri Türkçe Yapmak İstiyorum..Nasıl Yapılcagını Bilmiyorum...Ve Orda ''Board'' yazan yeri ''Forum'' Yapmak İstiyorum...

2-Forum Temasını Değiştirmek İstiyorum...Admin Panelinde Biçimler&Şablonlar Bölümüde Sadece Default Style Teması var...Nasıl Yapıcagımı Bilmiyorum...

3-Bir Foruma Alt Forum Ekledim;Alt Foruma Eklediğim Yazılar,Üst Forumda da Yer Alıyor...

Şimdilik Bu Kadar:)

Umarım Cevapları Bulurum:)

Saygılar

A

Am€LE

Misafir Üye
1-Stiller-temalar-->Değişken deiştirme den :

Şuan boardumuzda: bunu yazın alttaki kutuya

Şuan forumumuzda:

olarak deiştirebilirsiniz.

2-İlk once belirteyim yuklemek istediginiz temanın xml ini yuklemediyseniz bu istediginizi yapamazsınız.egerki yuklediiyseniz.

Vbulletin secenekleri--> Stil tema dil secenekleri bu bolumden eger yuklediyseniz deişiklik yapabilirsiniz.

3-Burda ne demek istediginizi anlamadım kusura bakmayın

SAYGILARIMLA..

A

Am€LE

Misafir Üye
_anaconda_ demiş ki:
benimde bir sorum olacak vbulletin de kredi kartıyla alış-veriş işini nasıl sağlayabiliriz?
Vbulletinde kredi kartıyla alışveriş ilk defa senden duyuyorum yani demek istedigin sey vbulletin lisans almamı acaba veya herneyse biraz daha acarsan daha fazla yardımcı olabilirim..

SAYGILARIMLA...

[VeNDeTTa]

Çırak
_anaconda_ demiş ki:
benimde bir sorum olacak vbulletin de kredi kartıyla alış-veriş işini nasıl sağlayabiliriz?
o_cool sölemiş zatende şöle bişey var sanalpos makinesi alman lazım herhangi bir bankadan ve vergi numaran yoksa firma değilsen onuda alamazsın bunun dışında tek yol havale ve paypal dır ki vbulletinde öle bir özellik yok

Teğmen

Forum Ustası
imagize temasında nasıl hızlı cevabı aktif hale getirebiliriz diğer temada aktif imagize temasında çalışmıyor

birde imagize temasında avatar gözükmüyor neden acaba

son olarak nasıl stil genişletebilirim?

kurtcuk

Çırak
arkadaşlar lınk vbulletın 3.5.4 kullanıorum nasıl oldu anlamadım l konu weya mesaj yazımında lınk weya resım eklerken gecersız mesaj hatası wermeye başladı

yardımcı olursanız sewınırım

A

Am€LE

Misafir Üye
kurtcuk demiş ki:
arkadaşlar lınk vbulletın 3.5.4 kullanıorum nasıl oldu anlamadım l konu weya mesaj yazımında lınk weya resım eklerken gecersız mesaj hatası wermeye başladı

yardımcı olursanız sewınırım
Sorunun eklemiş oldugun eklentilerden veya templates duzenlemelerinde ki hatalardan olabilir.Tam olarak hatanın ne oldugunu belirtirsen yardımcı olmaya calışırım.Tavsiyem phpmyadminden tum tabloları teker teker onar.

daltinkurt

Cool Çırak
Ataç, resim vb.. Upload sorunu

merhabalar,

server windows, php, fso, ftp vb.. dosya/klasör vb.. değiştirme yetkileri filan herşey var.

her türlü yetkiyle dahi foruma hiçbir şekilde dosya ekleyemiyorum.
kurcaladığım her türlü ayarı değiştirdim.
karşılaştığım hatalar şunlar:

1) (bilgisayarımdan göndermek istediğimde)
deneme_resim.jpg:
Grafik bilgilerinin okunması esnasında hata oluştu:
PHP ERROR exec()

2) (URL'den göndermek istediğimde)
CGI Error
The specified CGI application misbehaved by not returning a complete set of HTTP headers.

yardımcı olur musunuz?

A

Am€LE

Misafir Üye
daltinkurt demiş ki:
merhabalar,

server windows, php, fso, ftp vb.. dosya/klasör vb.. değiştirme yetkileri filan herşey var.

her türlü yetkiyle dahi foruma hiçbir şekilde dosya ekleyemiyorum.
kurcaladığım her türlü ayarı değiştirdim.
karşılaştığım hatalar şunlar:

1) (bilgisayarımdan göndermek istediğimde)
deneme_resim.jpg:
Grafik bilgilerinin okunması esnasında hata oluştu:
PHP ERROR exec()

2) (URL'den göndermek istediğimde)
CGI Error
The specified CGI application misbehaved by not returning a complete set of HTTP headers.

yardımcı olur musunuz?
Windows oldugunu soyluyorsunuz ama eger vb ise ki vb de php demektir.Eger ki php isede linux olmalı belki sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

DoubleString

Forum Kalfası

Child Transfer Failed

Yaw bi forum kurim dedim vbulletini buldum upload ediyom "Child Transfer Failed" diyo vbulletin-adminhelp.xml ve vbulletin-language.xml de hata veriyo ne yapmalıyım?

sewecen

Çırak
Vbulletin Lisansı almak istiyorum (Para Peşin)

arkadaşlar vbulletin lisansı arıyorum peşin para olarak ödeme yapacağım... Satan arkadaşlar varsa pm atsın bi şekilde irtibata geçelim...

rebirth

Hızlı Çırak
1) Verify that the destination server name or IP address is correct
2) Verify that the connection port number is correct (under Site Settings | Type tab).
3) The remote server may be temporarily or permanently inaccessible (try again later).
4) Verify that you have chosen the right protocol (SSH2, SSL, FTP, etc.) and have setup all required options for that protocol.
5) Verify that the destination IP address and port numbers are correct.
6) The remote server may be refusing multiple connections from the same client. Try using only one connection thread when connecting to this particular server (Site Settings | Options).
7) Try pinging the address.
8) If you are using a router, verify the router is up and running (check by pinging it and then ping an address outside of the router).
9) Do a traceroute to the destination to verify all routers along the connection path are operational.
10) Verify that your subnet mask is setup properly.
11) Verify that your local software or hardware firewall is not blocking outbound connections originating from CuteFTP.
12) Verify that your anti-virus software is not at fault (try disabling it).

cute ftp ye girince conncte basıp bilgileri giryorum bu çıkıyor.sebebi nedir?bu konuda çok acemiyim.döküman varsa çok iyi olur