VPS Resource Pool Yani VPS Kaynak Havuzu Nedir?

justim123
WarrioR
Sanal sunucuların dünyası çok hızlı gelişmekte. O kadar çok rekabet var, birçok tanınmış web sunucusu, VPS hizmetlerinin diğer firmaların yeniden satmasına izin veriyor. VPS hosting, son birkaç yıldır en çok talep edilen barındırma biçimlerinden biri olmuştur. Sonuç olarak, kendi VPS işinizi kurmak isteyenlerin de artması doğaldır. Hosting endüstrisi, şirketinizi kurmanın harika bir yoludur ve ayrıca VPS hizmetlerini satmaktan oldukçca para kazanabilirsiniz.

Bir VPS kaynak havuzu nedir ve neden önemlidir

Vps Kaynak Havuzu, aslında İngilzce'de VPS Resource Pool olarak geçer. Bir VPS kaynak havuzu, tek bir VPS planından daha fazlasını satın almadan birden fazla VPS sunucusuna erişmenizi sağlayan bir hosting hizmet türüdür. Web barındırma bir bayi paneli sunuyorsa, çok sayıda VPS, IP oluşturabilir ve yönetebilir ve yalnızca bir bayi hesabıyla oldukça fazla RAM, CPU ve bant genişliği elde edebilirsiniz.

Dünyada paylaşılan hosting tercih etmeme nedeni, çok güvenilir olmaması ve müşterilerinizin yalnızca web barındırma hizmetinden doğrudan paylaşılan bir paket satın almayı tercih etmesidir. VPS resource pool hosting ise, her türlü işletme tarafından kullanıldıktan sonra vazgeçilemeyendir. Çünkü özel bir sunucu kiralamak kadar pahalı değildir ama aynı zamanda güvenlidir ve paylaşımlı da olsa donanım kaynakları bellidir. Ödediğiniz kadarını alırsınız...
 
Ne0
Forum Kalfası
Guzel bilgi yeni yeni başladı vps pool kullanımı ama oldukça faydalı

Tek sistemde io yapacağınıza bunu iki sisteme bölüyor.
 
Üst