Windows 10'un Yeni Başlat Menüsünü Yanlışlıkla Açığa Çıktı

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,587
  Beğeni:
  4,513
  Microsoft, Windows 10'un Yeni Başlat Menüsünü Yanlışlıkla Açığa Çıkardı
  [​IMG]
  Microsoft’un kendi içinde kullandığı ve farklı bir başlat menüsüne sahip olan Windows 10 versiyonu kazara yayınlandı.

  Microsoft, sistemlerini geliştirmek ve güncelleştirmek için deneyimli kullanıcıların desteğine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle de farklı ihtiyaçlarına cevap veren farklı test kullanıcısı gruplarına sahip.

  Microsoft, 18947 numaralı kurulumu Xbox geliştiricileri için yayınladı. 32-bitlik bu sistem, normalde yalnızca firma içinde kullanılıyordu. Yapılan bir hata sonucu, bütün test kullanıcıları bu güncellemeyi görebilir ve kullanabilir hale geldi.

  En azından yapılan hata yalnızca 32 bit kullanıcıları kapsıyor. Bu versiyon, 64 bit versiyona kıyasla daha az tercih ediliyor. Yine de Microsoft çapında bir şirketten beklenmeyecek bir yanlışlık olduğunu kabul etmek gerekiyor.


  Bu yeni kurulumda en çok dikkat çeken noktalardan biri, Microsoft’un canlı karelerinden vazgeçilmiş olan başlat menüsü oldu. Bu tasarımın diğer Windows kurulumlarına da gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.  Firma, 2017’de de benzer bir hata yapmış, hızlı tepki vererek sorun yaşayan bilgisayarlar için cihaz kurtarma aracı yayınlamıştı.

  Microsoft Windows Insider şefi, firmanın bu yanlışlığın nedenini aradığını belirtti. Firmadan henüz başka bir açıklama gelmedi.


  kaynak
   
  #1
 2. justim123

  justim123 WarrioR

  Katılım:
  10 Mart 2005
  Mesaj:
  1,187
  Beğeni:
  124
Yükleniyor...