Windows 7’den Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,816
  Beğeni:
  4,600
  Windows 7’den Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?
  [​IMG]
  [​IMG]
  Microsoft’un web sitesindeki küçük bir araçla Windows 7’yi Windows 10’a ücretsiz yükseltmek mümkün.

  Windows 7 desteği 14 Ocak 2020 itibariyle son buldu. Bu da Windows 7’nin artık güvenlik konusunda savunmanız olduğu anlamına geliyor. Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına birkaç yıl boyunca ücretsiz sunduğu yükseltme imkanı da 29 Temmuz 2016’da bitti. Ama görünen o ki Windows 7’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme devam ediyor. Yani aslında Microsoft, ücretsiz yükseltmeyi 4 sene önce bitirse de web sitesi üzerinden bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Ama bu destek de her an için sonlanabilir.

  Yükseltmeden Önce Yedekleyin
  [​IMG]

  Microsoft web sitesindeki yükseltme aracını çalıştırmadan önce dosyaları yedeklemekte yarar var. Yükseltme işlemi, siz silmeyi seçmediğiniz sürede verilerinizi saklıyor. Ama her şeye rağmen önlem almak gerekiyor.

  Ayrıca, ihtiyaç olabileceği ihtimaline karşı Windows 7 ve Windows 8 için ürün anahtarınızı bulmanızda yarar var. Bu numaralar eğer koparmadıysanız Windows 7 ya da Windows 8 yüklü bilgisayarınızın kasasında ya da dizüstü bilgisayarınızın altındaki bir etikette yazıyor. Eğer etiket yoksa bilgisayarda şu anda kullanılan lisans anahtarını bulmak için NirSoft ProduKey gibi bir araçtan yararlanabilirsiniz.

  Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme Yapın
  [​IMG]

  Ücretsiz yükseltmeyi gerçekleştirmek için Microsoft’un Windows 10 web sitesine gidin. Ardından ‘aracı şimdi indir’ düğmesi üzerinden .exe dosyasını indirip çalıştırın. Daha sonra açılan pencerede ‘bu bilgisayarı şimdi yükselt’ seçeneğine tıklayıp ilerleyin.

  [​IMG]

  Evet aslında işlem bu kadar basit. Burada Microsoft’u kandıran hiçbir şey yok. Microsoft, insanların bu araç sayesinde yükseltme yapmasına izin veriyor. En azından şimdilik durum böyle.

  Temiz bir Windows yüklemeyi tercih ediyorsanız ‘yükleme ortamı oluştur’ seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

  Yükseltmeden Sonra Ne Oluyor?
  [​IMG]

  Yükseltme işlemi sırasında sisteminizdeki tüm dosyaları saklayıp saklamayacağınızı seçebilirsiniz. Yükledikten sonra Ayarlar / Güncelleme ve Güvenlik / Etkinleştirme ekranına gidebilirsiniz. Bu ekranda sisteminizin ‘dijital lisansla etkinleştirildiğini’ göreceksiniz.

  Windows 10’da bir Microsoft hesabıyla oturum açarsanız, bu lisans hesabınıza işlenir ve yükleme gerektiğinde Windows 10’u yeniden başlatıp etkinleştirmeyi kolaylaştırır.

  Eğer Windows 7 yüklü bir bilgisayara sahipseniz bu yöntemi deneyerek Windows 10’a yükseltmekte yarar var.
   
  • Beğen Beğen x 1
  • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  #1
 2. femaletitan

  femaletitan Daimi Üye

  Katılım:
  5 Ağustos 2015
  Mesaj:
  473
  Beğeni:
  86
  Çok güzel bir şeymiş bu.
   
  #2
 3. Sebnemy35

  Sebnemy35 Forum Kalfası

  Katılım:
  21 Ağustos 2015
  Mesaj:
  1,570
  Beğeni:
  276
  Ben de güncelledim süper.
   
  #3
 4. Geronimo21

  Geronimo21 Daimi Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2015
  Mesaj:
  491
  Beğeni:
  79
  Aynen android gibi artik denek ki
   
  #4
Yükleniyor...