Windows Vista TopLu SorunLarım[Lütfen Yardım]

*
Banned
1-Görev yöneticisine giremiyorum (ctrl+alt+delete yaptıgımdada oLmuyor)

2-Çalıstır yapamıyorum ( örnek:çalıştır/cmd veya regedit olmuyor)

3-gif. uzantıLı resimLeri windows fotograf gaLerisinde açamıyorum.

virüsmü yedim bilmiyorum..>> Lütfen biLen arkadasLarın yardımLarını bekLiyorum :)

denizerdem
Forum Ustası
1 . yi bilmiyorum
2 - çalıştırı açamıyorsan windows tuşu + r ile açabilirsin ama sanırım sen çalıştıra birşey yazdığında açılmıyor dolayısıyla onu da bilmiyorum galiba :D
3 - vistada bende de gifleri internet explorer açıyor . herhangi bir gif dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç -> varsayılan programı seç yaparak tüm giflerin açılacağı programı seçebilirsin " Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili prgoramı kullan " ' ın yanındaki ticki işaretle.

*
Banned
1 . yi bilmiyorum
2 - çalıştırı açamıyorsan windows tuşu + r ile açabilirsin ama sanırım sen çalıştıra birşey yazdığında açılmıyor dolayısıyla onu da bilmiyorum galiba :D
3 - vistada bende de gifleri internet explorer açıyor . herhangi bir gif dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç -> varsayılan programı seç yaparak tüm giflerin açılacağı programı seçebilirsin " Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili prgoramı kullan " ' ın yanındaki ticki işaretle.
TesekkürLer Çok yardımcı OLmussun :D :D :)

gif.Leri bende İnternet exp. iLe acıyorum :)

offf ya offf :(

düşünmen yeterLi kardesim :) cok saoL ;)

*
Banned
Vistasına yandımın ya bu nasıL iş kardesim :D :) Windows'un en son sürümünde gif. uzantıLı resimLer oynamıyor.!. bir aLt sürümünde oynuyor.!. Niye cıkarttınız peki bir yeniLik oLmayacaqsa ve akabinde birden fazLa eksik oLacaksa yeniLigin veya son sürümün ne anLamı var :) geLde anLat !..

neyse kardesLerim sorunLarımın digerLeri beni daha cok iLgiLendiriyor :)

c3h3n
Elit Üye
arkadaşım Vista işletim sistem li pc aldığında recovery CD si Yanında Hediye olarak verilir. Cd'yi Tak, Pc'ye restart çek F12 ile Bot Et, Sistem otomatik olarak Yeniden Hem Vistayı Hemde Bütün Driverlerini yüklüycektir. Sorunsuz olarak Kullanabilirsin. Daha Sonra antivirüs Yükle Antivirü'sün Yoksa Pm Çek Nod32 Son Sürümünü Sana Yolarım:)

Kolay Gelsin:)

*
Banned
Kardesim dedikLerini aynen yaptım ama çaLıştır yine aktif deiL ve görev yönecisi yine açıLmıyor :(

tesekkürLer iLgin için :flowers:

koLay geLsin...

m0liver
Forum Ustası
spy girmiş görev yöneticisi ondan açılmıyor .. spybot&destroy kurun taratın bilgisayarınızı

*
Banned
TesekkürLer.. 3vr3n fakat o programı wardomdada arattım googledada buLamadım eLinde varsa upload edermisin Lütfen :)

winxpeker
Banned
1-Görev yöneticisine giremiyorum (ctrl+alt+delete yaptıgımdada oLmuyor)

2-Çalıstır yapamıyorum ( örnek:çalıştır/cmd veya regedit olmuyor)

3-gif. uzantıLı resimLeri windows fotograf gaLerisinde açamıyorum.

virüsmü yedim bilmiyorum..>> Lütfen biLen arkadasLarın yardımLarını bekLiyorum :)
1-"HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System "Sağ tarafta DisableTaskMgr adında bir REG_DWORD (32-bit) anahtarı var. Anahtara çift tıklayıp değerini "0" yap veya sadece anahtarı sil.
regedit açılmadığı için 2.sorununa eğilelim:)

2-çalıştırdan değil de arama kutusuna regedit yazıp çıkan kayıt girdisini tıkla açılacak mı bakalım?

3-.gif vista da iexplorer ile görüntülenebiliyor evet,benim kişisel düşüncem bunun bir güvenlik tedbiri olmasından kaynaklı...

3.sorunun hariç;
1 ve 2. sorunların 3vr3n'in de dediği gibi viruslardan kaynaklı olabilir muhtemelen;)

*
Banned
TesekkürLer iLgin için winxpeker dedigini yaptıgımda aLttaki gibi bir ekran cıkıyor ama bir sey yazamıyorum :(

Peker
Forum ustası
winxpeker
Banned
Winx herhangi bir resmi açmak için tıkladığımda Windows fotoğraf galerisinde açıyor.

Wista home basic kullanıyorum.

Xp de kullandığımız resim ve fotoğraf görüntüleyici bu işletim sisteminde yokmudur yoksa kurulabilirmi...

Alıştığımız işletim sistemini özler oldum...

Teşekkürler şimdiden.
ne güsel işte bence bu daha ii:)
irfanwiev veya acdsee kullanaqbilrisiniz alternatif olarak...
alıştığınız sisteme isterseniz dönebilirsiniz,ki zaten home basic kullanmaktan çok ama çok çok iidir XP kullanmak;)

Peker
Forum ustası
ne güsel işte bence bu daha ii:)
irfanwiev veya acdsee kullanaqbilrisiniz alternatif olarak...
alıştığınız sisteme isterseniz dönebilirsiniz,ki zaten home basic kullanmaktan çok ama çok çok iidir XP kullanmak;)
Seninle ideolojik bir çatışmaya girmek istemiyorum pekerwinx...:D

Tamam illaki xp ye döndüreceksin beni..

Sarmadı zaten bu sistem beni,Dartinin arkadaşı yokmuş..

Çanakkale ye dönünce yaptırırım artık.

Teşekkürler saolasın kardeşim.:)

*
Banned
:):clap::)oLEYYYYYY görev yöneticim geri geLdi :):clap::)

fakat haLa ÇaLıştır komutum etkin deiL :(:(

winxpeker
Banned
edit...
kafam karıştı pardon cmd nerden çıktı:)

arama kısmına çalıştır yazıp birde oradan çalıştırmayı dene..

ayrıca ;
başlat--özellikler---başlat menüsü--özelleştir-- kısmından "çalıştır" kutusu işaretli değilse işaretle...

işaretli ise "varsayalın ayarları kullan " deyip dene birde...

- Yönetici düzenlemesi: :