Yandex Toloka ile Para Kazanma | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Yandex Toloka ile Para Kazanma

AdrenaLiN_

Forum Ustası

erişim için : tıklayın

sistem çok basit ve para görev sonunda toloka hesabınızda anında ücret biriktiğini görüyorsunuz.Yarım saatte 1.58 Dolar birikti denemekte fayda var :)


Kurallar

Toloka, iş verenlerin ve çalışmak isteyenlerin buluştukları bir servistir. Müşteriler Toloka'ya içeriğin analizi ve değerlendirilmesiyle ilgili görevler ekler. Böyle bir iş manuel olarak yapılmalıdır. İstediğiniz görevi seçip yapabilir ve bunun için ücret alabilirsiniz.

Görev tamamlama

İstediğiniz zaman, internet bağlantısı bulunan her yerden çalışabilirsiniz. Görevler farklılık gösterebilir, fakat tüm görevler interneti daha iyi hale getirmeyi, yapay zeka ve yapay öğrenme teknolojilerini geliştirmeyi amaçlar.
Görevi tamamlamak için şunları yapmanız gerekir:
Beğendiğiniz görevi seçin;
"i" simgesine tıklayıp talimatını okuyun;
"Çalışmaya başla" butonuna tıklayın;
Görevi yapın.

Talimatlar ve Alıştırmalar

Her görev için kısa açıklama ve kısa talimat verilir. Lütfen göreve başlamadan önce açıklamayı ve talimatı okuyun. Görevi yanlış yaparsanız size düşük bir Beceri atanır ve bu görevi daha sonra tekrar alma imkanınızı riske atarsınız.
Bazen alıştırma görevleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda görevi doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol edebilirsiniz.
Kalite kontrol ve Beceriler
Toloka'da her çalışana beceriler atanır. Yapılan işi kontrol ettikten sonra iş veren 0 ile 100 arasında bir puan vererek çalışanın becerisini değerlendirir. Becerinizin sayısı ne kadar çoksa ve seviyeleri ne kadar yüksekse o kadar çok görev size açık olacaktır. Bunlardan ilginizi en çok çeken ve en yüksek ücretli olanları seçebilirsiniz. Herhangi bir görev türünü yeterince iyi yapamıyorsanız, bu türe göre beceriniz azalacaktır, zamanla bu tür görevler size teklif edilmeyecektir. Beceri sistemi, yapılan işin kalitesini kontrol etmemizi ve görevleri en yüksek seviyede yapan kişilere teklif etmemizi sağlar.

Ödeme

Her bir görev için teklif müşteri tarafından belirlenir. Görev tamamladıktan sonra ücreti Toloka'daki hesabınıza aktarılacaktır. Parayı, Yandex.Money veya PayPal ödeme sistemleri üzerinden çekebilirsiniz.
Ödeme operatörlerinin para çekme işlemi için komisyon aldığını unutmayın. Yandex.Money sisteminde komisyon aktarılan paranın %0,1'i miktarındadır. PayPal, maksimum 7$ olmak üzere aktarılan paranın %2'si miktarında bir komisyon alır.

Giriş

Sisteme giriş, Yandex.Pasaport üzerinden yapılır. Toloka'daki her çalışan tek bir kullanıcı adı oluşturur. Bu hesaba bir Yandex.Modey cüzdanı ve bir PayPal cüzdanı bağlanabilir.
Özensiz yapılan görevler ve hesap engelleme
Görev özensiz yapıldıysa (örneğin, tüm değerlendirmeler rastgele yapılırsa), müşteri istisnai bir tedbir olarak bu görevi kabul etmeyip çalışana bu görev için ödeme yapmayı reddedebilir. Bu kararı kabul etmiyorsanız, toloka-support@yandex.com adresine e-posta yazarak bu karara itiraz edebilirsiniz. Bu durumda hakemliği Toloka Destek Ekibi yapacaktır.
Çalışanın değerlendirmeleri manuel yapmadığını tespit ettiğimizde, çalışanın hesabını, çalışmaya devam edemeyecek şeklinde engelleyebiliriz.

Forum

Forum, diğer çalışanlarla tecrübenizi paylaşmanız ve görev verenlere sorularınızı iletebilmeniz için vardır. Tüm mesajların editör onayından geçtiğine dikkatinizi çekmek isteriz.
 
Üst