Yeni Başlayan En İyi Yabancı Diziler 2016 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Yeni Başlayan En İyi Yabancı Diziler 2016

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi

Yeni Başlayan En İyi Yabancı Diziler 2016


Yeni yıla girerken heyecan yaratan 2016 yeni diziler listesi şekillenmeye başladı. 2015 yılında 40 civarında yeni dizi başlamıştı. Bunların arasında bir kısmı popüler diziler arasına girip iyi bir reyting oranına ulaşmayı başardı bir kısmıda beklentilerin altında kalarak iptal edildi.

Yeni yabancı diziler listemizde kaçırmamanız gereken oldukça başarılı yapımlar yer alıyor. Tartışmasız en güzel 2016 dizileri arasına girecek yapımlar bulunan listede birbirinden başarılı diziler yer alırken, en iyi yabancı diziler 2015 kategorisinide incelemenizi tavsiye ederiz.

En iyi yabancı diziler 2016 listemizde yer alan yapımlar;

Lucifer
Komedi, aksiyon ve polisiye dizileri arasında büyük bir kitleye hitap edecek yapımın ilk bölümünün internete düşmesiyle milyonlarca takipçi kazanmayı başardı. Tartışmasız 2016 yılının en iyi dizisi olmaya aday, kaliteli oyuncu kadrosu ve yaratıcı senaryosu ile ilk sırada yer alıyor. Konusu ise cehennemden sıkılarak dünyada yaşamaya karar veren lucifer’in yaşamını anlatacak, Lucifer kimdir ? İnsan oğlunun yaratılışıyla tanrıya karşı gelerek insanlara biat etmeyeceğini söyleyen ilk şeytan olarak bilinmektedir. Dünya’da yaşamaya başlaması bastırılmış duygularını açığa çıkartır. Tanıdığı bir kızın öldürülmesini araştırarak bir dedektifle yakınlaşması suçlarla mücadele eden bir şeytan olmasının ilk basamağı olacaktır.


The Shannara Chronicles

Fantastik diziler arasında yer alan yapım ilk tanıtımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Elf hikayelerinden esinlenilerek hazırlanmış olan yapım 2016 yılında başlayacak en iyi yabancı diziler arasında beklenirken yüksek bütçelerle hazırlanmış olan grafik ve çekim kalitesiyle ön plana çıkan yapım filmleri aratmayacak cinsten başarılı Mtv dizisidir.Colony
Lost ve The Walking Dead gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü oyuncuların yer aldığı yapım 2016 yılında USA Network, ekranlarında yerini alır. Gelecekte insanlığın yok olma eşiğine geldiği bir dönemde insanlar sınıflara ayrılarak yaşamaya mahkum bırakılıyor. Koloniler halinde yaşayan insanlar direniş hareketi başlattığında üst sınıflar bunu bastırmak için içeriden bir casus tutmayı planlar, zor durumda olan bir kişiyi hedef olarak belirleyip isteği karşılığında direnişi bitirme planı yapıyor olsalar da bekledikleri gibi olmayacaktır.


Second Chance

Frankestein geri dönüyor, Fox ekranlarında gelecek 2016 dizileri arasında yer alan yapım, tanrıcılık oynayan iki bilim adamının ölüler üzerinde yaptığı çalışmalarla başlar. Deneylerinin ardından ölmüş insanları tekrar hayta döndürebileceklerini keşfeden bilim adamları çalışmaları hızlandırır ancak ölümden dönen insanlar hiç bekledikleri gibi olmayacaktır.The X-Files
Geçmişte büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak 9 sezonun ardından 2002 yılında final yapan dizi yeniden ve modern hali ile ekranlara çıkıyor. Başarılı dedektifler açıklanamayan doğa üst olayları araştırmaya başlar Devlet tarafından gizli tutulan bu dosyaları erişim sadece belirli kişiler tarafından yapılmaktadır. Gizli bir odada tutulan belgeler çoğalmaya başladıkça çözülmesi gereken olaylarda artacaktır. Supernaturala benzeyen diziler arasında yer alacak gibi duruyor.


Outsiders
Sons Of Anarchy tarzında çıkacak yapımların ilki olacak gibi duruyor. Konu itibariyle farklılıklar gösteriyor olsada ana temasında büyük benzerlikler taşımakta. Engebeli ve gizemli tepelerde yaşayan hukukun bile kendi kurallarının üstünden gelmediği bir bölgede yaşayan insanların hayatı anlatılacaktır. Kendi yasaları ve kurallara bağlık olarak yaşadıklara topraklara hüküm sürmektedirler ta ki bir grup yabancının bölgeye gelerek üstünlük kurmasıyla dengeler bozulur. Uzun süredir o tepelerin hakimi olan Foster ailesi arazilerinden kolay kolay vazgeçmeyecektir.


Bordertown
Yeni bir komedi, Fox 2016 yılında çıkardığı yapımlarla dikkatleri toplamaya devam edecek gibi duruyor. Komedi dizileri arasında the simpsons’a rakip olmaya hazırlanan yapım Meksika sınırında kuzey çöl bölgesinde yer alan küçük bir kasabada yaşayan iki ailenin hayatını anlatan animasyon dizisi, iki ülke vatandaşları arasında etnik, siyası , dini ve kültürel gibi faktörlerin farklılıklarından dolayı sorunlar yaşanacağını düşünen hükümet insanları kaynaştırmak adına yeni bir bölgede insanların birlikte etkileşm içerisinde yaşamasına teşvik eder. Bu konuda deneme amaçlı birlikte yaşamaya başlayan iki farklı ailenin yaşadığı komik olayları anlatılacak.


Legends of Tomorrow
Dc Comics’in kahramanlarını bir araya getirmeye hazırlanan yapım oldukça başarılı olacak gibi duruyor. Arrow ve The Flash yapımcılarının elinden çıkacak olan yapım Aksiyon Dizileriarasında büyük bir başarı elde etmeye hazırlanıyor.Kahramanlar tek başlarına yeterli olmayabilir dünyanın yeni kahramanlara ihtiyacı vardır. Geleceği görebilen, insanları mutlu etmeyi başarabilen, zamanda yolculuk yapabilen özelliklere sahip karakterlerin bir araya gelerek oluşturabileceği güç karşısında kötülerin işi zor olacaktır ancak kahramanlarımızın bir tuzağa düşürülerek yeni bir engellenemez tuzağa düşürülebilirler.


Preacher
AMC 2016 dizileri arasında yerini alan yapım, Constantine dizi ve film yönetmeni Garth Ennis tarafından hazırlandı. Preacher vampir dizileri arasında yerini almaya hazırlanırken konusu itibariyle doğaüstü aksiyon kategorisinde yer alırken tanrıyı bulmaya çalışan bir vampirin hikayesini anlatacak.


Shadowhunters
Gölge avıcıları geçmişte yakından tanıdığımız yapımın modern uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Fantastik, aksiyon dizileri arasına girmeyi hedefleyen yapımın başrollerinde Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende yer alırken dizi ABC Family ekranlarında yer alacaktır. Shadowhunters “gölge avcısı” olduğunu yeni öğrenen Clary Fray maceralarını anlatacaktır. Sıra dışı varlıkların olduğunu keşfederek onlarla mücadele etmesi gerekir. Konusu itibariyle Grimm dizisi ile benzerlikler taşımaktadır.


Shades of Blue

NBC dram dizileri arasında yer alacak yapımın en dikkat çeken yönü Jennifer Lopez’in başrol olarak dizide rol alması, ünlü isimleri dizilerde çok sık göremezken uzun yılların ardından ekranlara iddialı bir yapım ile geliyor. Hayatını iyiliğe adayan ve babasının mesleğine devam eden bir polisi canlandıracaktır. Kirli polislerle yapılan mücadelede büyük bir rol oynayacağı polisiye yapımıdır.


Emerald City
2016 yılı fantastik dizilerden oluşacak gibi dururken NBC tarafından sipariş verilmiş olan yapım, Oz efsanesinin yeniden ekranlara getiyor. 20 yaşındaki Dorothy Gale ve K9 cinsi köpeği bir anda ortaya çıkan bir kasırgaya kapılarak gözlerini farklı bir dünyada açarlar. Bu gizemli topraklarda büyük bir krallık hüküm sürmektedir. Ölümcül savaşçılar, karanlık büyü ve üstünlük için dökülen kanlı bir savaş vardır. Kötü cadıların güçlü olduğu OZ bölgesinde karanlığı yenebilmek adına yeni bir umut ışığı olarak bu topraklara gelmiş olan genç kız bölgenin kaderini belirleyecektir. Büyüler diyarına gitmeye hazır olun.


Star Trek: Constellation
Yapılan uyarlamalar arasında en dikkat çekeni ise Star Trek efsanesi olacak gibi duruyor. Henüz hakkında detaylı bilgilere sahip olmadığımız yapımın siparişi verildi ancak oyuncu kadrosu dahil hakkında çok fazla bilgi yer almıyor. Çekilmeye başlandığında daha net bilgiler elde edeceğimiz bilim kurgu dizisi olarak gözüküyor.

Beowulf

Fantastik bir dünyaya yolculuk klanlardan oluşan bir yönetim sistemi insanlar arasında güç ve dengeyi korurken sıra dışı yaratıklarla yapılan dostluk anlaşmaları bozulacaktır. Büyük bir savaş yaklaşırken en büyük problem yaratıklardan önce insanların birbiriyle olan mücadelesi olacaktır.Billions
Milyarderlerin ve zenginlerin hayatlarından bir drama, Amerikanın en iyi avukatlarından biri olan Chuck Rhoades nüfuz sahibi kariyerinin zirvesinde parlak bir geçmiş ve geleceği olan işini severek yapan bir kişidir.11.22.63
Stephen king romanından uyarlanarak hazırlanmış bir mini dizidir. Yılın başlarında gösterime başlayan yapımın en iyiler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bir odaya giriyorsunuz ve 1960’lı yıllara dönüyorsunuz geçmişte yapacağınız küçük değişiklikler daha iyi bir dünyanın var olmasını sağlayabilir.Prison Break: Sequel
Hapishaneden kaçış dizisi yeniden ekranlara geliyor. Yeniden başlayacak olan yapım bir mini dizi olarak hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. En merak edilen ise Michael’ın nasıl hayatta olduğu geride kaldığında yaşama tutunup yeniden hapishaneye atıldı ve bu seferde abisi onu kurtarmak için hapishaneye giriyor. (olası senaryo henüz bilgiler, oyuncu kadrosu…kesinleşmedi)van helsing
Filmleriyle tanıdığımız efsane avcı dizi olarak karşımıza çıkıyor. Van helsing konusu filmi ile doğru orantılı olarak ilerleyecek ancak temel bilgiler kullanılacağını biliyoruz yani farklı bir avcı ile karşılaşabiliriz.Hunters
Sıra dışı bir terörist grubu insan hayatına önem vermeksizin saldırılarda bulunmaya başlar. Birçok bölgeyi yok edebilecek güçlü yüzlerce insanın ölümünden sorumlu bu kişiler yarı insan formunda farklı varlıklardır.Son zamanlarda başlayan ve yeni yılda başlayacak önemli diziler yer almaktadır. Birçok yapım incelemelerimizin ardından listeye eklenmektedir. Yani 2016 yılında kaçırmamanız gereken tüm dizilere erişebilirsiniz. Eğer aradığınız diziyi listemizde bulamadıysanız En iyi yabancı diziler kategorisini inceleyerek diğer listeleri inceleyebilirsiniz.kaynak
 

morko58

Forum Ustası
Lucifer'i izledim bence çok güzel bir dizi, sevkle ileyebileceğiniz dizilerden.

Preacher yeni başladı daha 2. bölümü yayınlandı fakat konu çok güzel bence ama iyi senaryo yok. Ama yinede umutluyum bu diziden.

Van helsing yeni gördüm bir bakıcam bu diziye.
 
Üst