Yerli Yabancı Sanatçı ßiyografileri | Page 10 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Yerli Yabancı Sanatçı ßiyografileri

Lacivert.

Forum Ustası


Gorgoroth Biyografi
gorgoroth
ulke : norvec
tur : black
firma : regain records
resmi sitesi: http://www.gorgoroth.org
elemanlar :
vokal: gaahl
gitar: infernus
bas gitar: king ov hell

grup hakkinda

saf black metalden yani eski tarz, geleneksel black metalden bahsetmek icin once bir on yil geriye, norvec’te yeni bir anlayisin yukselmeye basladigi zamanlara gitmek gerekir. burzum, darkthrone, mayhem ve immortal gibi gruplarin, black metal efsaneleri venom, celtic frost ve bathory gibi isimlerden etkilenip, cikardiklari ilk albumleriyle black metale yeni bir tarz getirmeye basladiklari zamandi. ayni zamanlarda adini tolkien’den alan essiz, sert ve agresif bir grup olan gorgoroth kuruldu. aynen “yuzuklerin efendisi”nde oldugu gibi gorgoroth da karanlik ve lanetli denilen cephede yer aliyordu. grup, kuruldugu 1992’den beri asla inancindan kaybetmeden, bildigi yolda ilerledi.. altinci albumleri “twilight of the idols” ile gorgoroth neden norvec black metaline bagli oldugunu ve her albumde standartlari nasil yukselttiginin kanitiydi. grup her zaman ticari olmaktan uzak, underground camiasiyla baglarini siki tutarak ve en basta kendilerine durust olarak yollarina devam ediyor... karanligi hissedin...

1994’te ilk albumleri “pentagram”i cikaran gorgoroth bu yeni black metal hareketinin onculerinden oldu. ikinci album “antichrist”, frost(satyricon)’un da bateriye gecmesiyle oldukca basarili oldu.. album oldukca guclu bir etki yaratti v grup cradle of filth, dissection ve satyricon gibi gruplarla tur firsatlari yakaladi.. saflarina kattiklari baska bir bateristle gorgoroth, “under the sign of hell”i kaydetti ve ilk defa ana grup oldugu bir avrupa turuna cikti.. nuclear blast albumden oldukca etkilendi ve gorgoroth’u bunyesine katti.. bu birlikteligin ilk urunu “destroyer” oldu. bu sefer grubun vokalistligini gaahl ustlenirken grup, kalitesini bir kat daha arttiriyordu.. cradle of filth ile cikilan ayri bir tur albumu takip etti.. 2000 yilina gelindiginde grup, sunlight studios’ta ‘incipit satan’ albumunu kaydetti ve gorgoroth tarihinde yeni bir sayfa acilmis oldu fakat grup icindeki hayvani hala yasatiyordu..

“incipit satan”in ciktiktan uc sene sonra grup yeni album icin studyoya girdi.. gitarist tormentor’un gruptan ayrilmasinin ardindan grup yoluna 4 kisi devam etmeye, yeni gitaristi ise konserler sirasinda kadrosuna almaya karar verdi. “twilight of the idols”, gorgoroth’un kariyerindeki en karanlik album oldu. sonuc olarak; geleneksel norvec black metali, hala bu isi en iyi bilenler ve en iyi yapanlar tarafindan sergileniyor!

 

rcpkrt

Cool Üye
Çok güzel olmuş eline sağlık.
Bir ricam olucak buraya; 'DeepDish'i de eklermisin.2 orta doğulu dj olcaklar.Çok büyük hayranıyım ikisinin.şimdiden teşekkürler.
 

battack

Daimi Üye


Ceza[1] (d. 31 Aralık, 1977), Türk rapçi.
TRT'nin tek kanal olduğu dönemlerde televizyonda break dans filmleri oynuyordu. O filmlerdeki müziklerden ve danslardan çok etkilendi.[kaynak belirtilmeli]
97-98 yılında konserler verdi. Uluslararası bir partide Tarık Gamert (Fuchs 'Sihirbaz') ile tanıştı[kaynak belirtilmeli] ve 1998'de Nefret grubunu kurdu. Ertesi yıl Tunç Dindaş'ın çıkardığı Yeraltı Operasyonu'nda yer aldı. Nefret 2000 yılında Hammer Müzik'le anlaşıp "Meclisi Ala - İstanbul" albümünü çıkardı. 2001 yılında "Anahtar" albümü geldi. Dr. Fuchs'un askerlik görevini yerine getirmek için ayrılmasıyla Ceza ilk solo albümü olan "Med-Cezir"i çıkarttı. Albümle aynı adı taşıyan parçaya profesyonel bir video klip çekildi. Albümün prodüktörlüğünü ve bütün müziklerini Sagopa Kajmer Dj Mic Check yapmıştır. Bu albümle çok iyi bir çıkış yakaladı. Bu süreç içinde sayısız konserler verdi.
J&B Techno Festival, Massive Attack Konseri ve H2000 gibi büyük organizasyonlara katılan Ceza, Hip Hop Oscarları'nda 'En İyi Albüm', 'En İyi Şarkı' ve 'En İyi Rap İcracısı' dallarında 3 ödül birden alarak büyük başarı elde etti.[kaynak belirtilmeli]
Ceza en büyük çıkışlarından birini de 2004 yılında gerçekleştirdi. En büyük rock müzik organizasyonlarından biri olan RockIstanbul'da sahne almasının yanısıra popüler müziğin önemli isimlerine rap vokalleriyle katılma başarısını gösterdi. Burcu Güneş'in "Ay Şahit" adlı yeni albümünde yer alan "Sahilden" şarkısında Güneş'e eşlik eden Ceza, Candan Erçetin ile birlikte de şarkı söyleme şansına erişti. Sanatçının "Melek" albümünde bulunan "Şehir" adlı parçada katkıları bulunmuştur.
Bu iki ismin ardından müzisyen Mercan Dede'nin "Su" albümünde Ceza'ya da yer verildi.
Ceza, Esquire dergisiyle yaptığı röportajda birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Albümlerinde şarkı sözlerini, müzikal çalışmalar tamamlandıktan sonra yazdığını ve bunun çok kısa bir sürede gerçekleştiğini söyleyen Ceza, hip hop ve rap'in aynı olarak algılanmasına da tepki gösteriyor, "Hip hop'u bir Ağaç olarak düşünürseniz, rap onun dallarından biridir" diyor...Son olarak Yıldız Tilbe'nin Ben senin var ya albümünde tutsak parçasında düet yapmıştır. 29 Aralık'ta en son albümü olan Bomba Plak'ı çıkartmıştır. Killa Hakan ile ortak hazırladığı albüm, 2 tanedir. Birisi Türkiye'de satışa çıkmıştır, diğeri Almanya'da satışa çıkacaktır. Delight adlı şarkıya klip çekilmiştir.
 

hedele202

Çırak


Grup Hakkında:

Symphony X, New Jersey/ABD’de 1994 yılının Nisan ayında kuruldu. Grubun kurucusu gitarist Michael Romeo solo çalışması “The Dark Chapter” ile zaten övgü alan ve tanınan bir müzisyendi ve bu başarısı onu bir grup kurmaya heveslendirdi. Michael’a ilk katılan, onunla pek çok çalışmaya imza atmış arkadaşı bas gitarist Thomas Miller oldu. Çok geçmeden vokalist Rod Tyler, baterist Jason Rullo ve en sonunda gitarist-klavyeci Michael Pinnella onlara katıldı ve böylece grup ilk albümlerini yapmaya hazır hale geldi.

Inside Out Music’le anlaşan grup kendi adını verdikleri ilk albümleri “Symphony X”i 1994 yılının sonunda çıkardı. Progresif metal tutkunları tarafından çok beğenilen albüm özellikle Japonya’da çok büyük bir patlama yaptı ve böylece grup adını kolaylıkla duyurdu.

1995 yılında grup vokalist Rod Tyler’la yollarını ayırdı ve onun yerine Russell Allen Symphony X’in vokalisti oldu. İlk albümlerinden sadece sekiz ay sonra da ikinci albümleri geldi. “The Damnation Game” adını verdikleri bu albüm de aşırı derecede beğenildi. Artık çok daha şahane bir vokale sahip olan grup tarzıyla ve müziğiyle progresif metalin sınırlarını zorladı ve türe yeni bir yön getirdi. Albümlerine hem dinleyicilerin hem de basının verdiği tepki muhteşemdi ve grup bu albümüyle dünya çapına olumlu bir üne kavuşmaya başlamıştı.

1996’nın sonunda grup bir başyapıt olacak üçüncü albümleri için çalışmaya başladı. Bir önceki albümleri çok büyük beğeni toplamıştı ve bu albüm ondan daha iyi olmalıydı. Yeni albümleri için büyük bir emek gösteren grup 1997’de bu albümü metal camiasına sundu. Adı “The Divine Wings of Tragedy” olan bu albüm grubu kısa sürede zirveye çıkardı. Özellikle “The Accolade” ve albüme adını veren 20 dakikalık “The Divine Wings of Tragedy” Avrupa basını tarafından progresif metalin klasikleri arasına kondu. Rock ve metal dergilerinin okuyucu oylamalarında Symphony X artık çok daha büyük yerlere koyuluyordu. Bu oylamalar sonucu albüm ayrıca 1997’nin kendi türünde en iyi albümü ilan edildi. Albüm ticari anlamda da çok büyük bir başarıya imza attı. Sadece Japonya’da 100.000 sattı.

Başarısının üzerine yatmak ve rehavete kapılmak istemeyen grup arayı uzatmadan yeni albümü için yine stüdyoya girdi. Bu arada baterist Jason Rullo kişisel sebeplerden dolayı grubu bırakmıştı ve onun yerine Thomas Walling gelmişti. Yeni bateristleriyle yoğun bir stüdyo çalışmasından sonra grup yeni albümü “Twilight In Olympus” ile çıktı. 1998 çıkışlı bu albümde grubun kariyeri açısından büyük bir sıçrayış oldu. Satışlar harikaydı, basının ilgisi büyüktü. Albüm için bir Avrupa turnesine çıkmaya hazırlandıkları sırada Thomas Walling ve Thomas Miller onlara katılamayacaklarını açıkladı, Jason Rullo ise gruba tekrar dahil oldu. Turneler sonrası Thomas Miller’la daimi olarak yollarını ayırdılar ve arayışlardan sonra yeni bas gitaristleri Mike Lepond’u kadrolarına kattılar.

Yeni kadroyla 1999 sonbaharında yeni bir albüm için yine yoğun bir çalışma dönemine girdiler. Sonuç Symphony X’in bir başka klasiği “V: The New Mythology Suite” (2000) oldu. Bir sene sonraysa konser kayıtlarının yer aldığı 2 CDlik bir live albümü çıkardılar: “Live on the Edge of Forever”. Grubun şimdilik son albümüyse 2002 senesinde piyasaya çıkan “The Odyssey”. Tüm albümleri gibi yine Inside Out Music etiketiyle çıkan bu albümle Symphony X tipik progresif metal yorumunu yine sürdürdü ve hayran kitlesini mutlu etmeyi yine başardı.

Albümler

1994 - Symphony X
1995 - The Damnation Game
1997 - The Divine Wings Of Tragedy
1998 - Twilinght In Olympus
1998 - Prelude To The Millennium : Essentials Of Symphony
2000 - V: The New Mythology Suite
2001 - Live On The Edge Of Forever
2002 - The Odyssey
2007 - Paradise Lost
 

farego

Forum Ustası
Flyleaf Teksas Belton’dan bir alternatif metal grubudur. Grup önceleri birçok değişik isimle sahne aldı (Listen, Sporos, The Grove, ve Passerby gibi). Passerby ismiyle grup Teksas’da oldukça büyük ses getirdi ama bazı yasalar doğrultusunda grup ismi Flyleaf olarak son halini aldı.Ailesiyle yaşadığı sorunlardan şarkı sözü yazarak kurtulmaya çalışan Lacey Mosley, albümdeki tüm şarkıların yazarı ve bestecisi. Yaptıkları şarkılar ve yazdıkları sözleri "güzel,kırıcı ve agresif" olarak tanımlıyor.

"Flyleaf" adını taşıyan ilk albümlerini 2005'te yayınlayıp büyük ilgi gören grup, "Fully Alive", "Breathe Today" ve "I'm so Sick" şarkılarına klip çekti.Grubun vokalisti Lacey Mosley, Teksas eyaletinde 6 çocuklu fakir bir ailede dünyaya geldi. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Lacey o günleri, "Uyuşturucuyu ilk kez denediğimde 10 yaşındaydım. Bunun yanlış olduğuna dair düşüncelerim vardı, yani bir şekilde yanlış bir iş yaptığımı biliyordum. Bu yüzden de uyuşturucu kullandığımı okuldaki arkadaşlarıma söylemedim. 13 yaşıma geldiğimdeyse, benim gibi uyuşturucu kullanan insanlarla tanıştım ve olan oldu. Gittikçe dibe batmıştım. Kim olduğumu anlamaya çalışıyordum. Bana ailemi veya evde yaşananları unutturan ne varsa benim için muhteşemdi" sözleriyle anlatıyor.14 yaşında bir bas gitar edinen Lacey, Green Day ve Nirvana şarkıları çalmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde annesiyle arasında yaşanan kavganın boyutu öyle bir hal almıştı ki, Lacey evi terkedip Mississippi'ye gitmek ve orada büyük annesiyle yaşamak zorunda kaldı. Gulfport lisesine devam ederken müzikle uğraşmayı kesmeyen Lacey, okuldaki bir grubun bas gitarist aradığını duydu ve denemelerden sonra gruba girmeyi başardı. Bu grupta bas çalmakla yetinmedi ve bir süre sonra şarkı söylemeye, gitar çalmaya ve şarkı yazmaya başladı. Lacey'nin söyleyecek çok fazla şeyi vardı ve ortaya çıkan şey çoğu zaman sonu ölüm ve ateizme varan derin ve karanlık imalar taşıyordu. Bu durum, grup üyeleri arasında gerginliğe yol açtı, çünkü kimse bu işi Lacey kadar ciddiye almıyordu. Annesinin evindeki fakirlik dolu yaşamının ardından büyük annesinin zenginlik ve ihtişamı barındıran evine adım atmış, bu sayede iki ucu da ruhuna sindirmişti. Biraz parası olsun isterken kendisini zenginlik içinde bulunca "bu muymuş?, bu kadar mı yani?" diye düşündü. "Hayatın bana verebilecekleri bu kadar mı yani? Eğer öyleyse bu durumdan memnun değilim", diye düşündü. 16 yaşında kendisini her şeyin sonuna gelmiş hissediyor, intihar etmek istiyordu. Bir gün geçirdiği sinir krizinin ardından saçını kesti. Buna sinirlenip deliye dönen büyük annesi onu zorla kiliseye götürmeye başladı. Başta oraya büyük annesini susturmak için giden Lacey, papaz yardımcısıyla arasında geçen bir konuşmadan sonra ruhuna bir kamçı yedi. Lacey, o günden sonra yaşamına inançlı bir insan olarak devam etti.Kısa süren bir evliliğin ardından Teksas'a geri dönen Lacey, orada davulcu James Culpepper ile tanıştı. James, Lacey'nin şarkılarından etkilendi ve parçalara uygun ritmler üzerinde çalışmaya başladı. İşte konumuz olan Teksaslı alternatif metal grubu Flyleaf, 2000 senesinde Lacey Mosley ve James Culpepper tarafından kuruldu. Birlikte müzik yapmaktan o kadar zevk alıyorlardı ki, Lacey için müzik yapmak hayatının en büyük amacı olmuştu. Jared Hartmann, Sameer Bhattacharya ve Pat Seals'in de katılımıyla son halini alan topluluk, "Passerby" ismiyle müzik piyasasına giriş yaptı. Runt Entertainment çatısı altında 3 ep yayımlayıp 100'den fazla konser veren Passerby üyeleri, RCA'nın daveti üzerine gittikleri New York'ta sergiledikleri performansa gizlice çağrılan Octone Records'dan albüm teklifi aldılar. 2004 yılında Seattle' gidip Rick Parasher'la birlikte bir ep kaydeden müzisyenler; Breaking Benjamin, Staind ve 3 Doors Down ile birlikte turlayarak kendi isimlerini taşıyan bu ep'yi izleyicilere tanıttılar. Turne sonrası piyasaya sürülen ep'yi grubun ilk resmi single'ı "Breathe Today" ve ona çekilen video klip izledi.

2005 senesinde Howard Benson'la ilk stüdyo albümlerini kaydeden grup, bu albümü "Flyleaf" ismiyle piyasaya sürdü. Bu albümden çıkan ilk single'lar "I'm so Sick", "Fully Alive" ve "All Around Me" parçalarına seçildi. 2006'da plak şirketini değiştiren grup, Family Values Tour'un ana sahnesinde performans sergiledi. 2006'da Disturbed, Stone Sour ve Nonpoint gruplarıyla Music As A Weapond III Tour'da yer alan Flyleaf, sadece bu turnede satışta sunulmak üzere "Music As A Weapon" adında özel bir ep hazırladı. "Much Like Falling", "Justice And Mercy" ve "Christmas Song" gibi daha önceden yayımlanmamış şarkıların yanında "Fully Alive"ın akustik versiyonunu da içeren bu ep'nin gelirlerinin bir kısmı dini bir kuruluş olan "World Vision"a bağışlandı.

2007'de Three Days Grace ile birlikte Avustralya turnesine çıkan grup; Stone Sour ve Forever Never ile birlikte Avrupa'da konserler verdi. Artık hit haline gelmiş olan "I'm So Sick" parçasına aynı sene vizyona giren Live Free or Die Hard filminde yer verildi. "I'm So Sick" parçası ise Resident Evil:Extinction'da yer aldı. 2007'de ilk albümlerinin yeni versiyonunu ve "Much Like Falling" isimli ep'yi internetten satışa çıkaran topluluk, ep'de Supernatural'ın akustik versiyonuyla "Tina" ve "Justice and Mercy" parçalarına yer verdi.

2008'de Bitch We Have a Problem turnesinde Korn'a eşlik edecek olan Flyleaf, yeni albüm üzerinde çalışıyor.
 
we9 AnnopeUnolve

Can I unlock iPhone 4 without restoring it? unlock iphone 4 Can this site really can unlock iphone 4? unlock iphone 4 Do FACETIME work over 3g for Factory Unlocked iPhone 4? unlock iphone 4 Unlock iphone 4 version 4.1 in india bought from USA?
http://crusabtonas1985.livejournal.com/627.html
http://www.insurancearticles.info/unlock-iphone-4-rapidly-and-also-easy.html
http://freearticlesworld.com/?p=215538
http://unlockiphone4withios5120.tumblr.com/post/12964394813/unlock-iphone-4-running-ios-5

<a href="http://unlockiphone4withios5120.tumblr.com/post/12964401167/unlock-iphone-4-4-3-3">unlock iphone 4 4 3 3</a> <a href="http://www.articlegratis.com/how-to-unlock-iphone-4-quick-and-easy">unlock iphone 4 on ios 5</a> <a href="http://freespinreadyarticles.com/unlock-iphone-4-ios-4-3-3-information/">unlock iphone 4 4 3 5</a> <a href="http://articleglovebox.com/2011/11/18/how-to-unlock-iphone-4-fast-along-with-easy/">unlock iphone 4 verizon 4 2 10</a>
 
we1 AnnopeUnolve

If I already have a new unlocked iPhone 4, can I/how do I match it with a number and a plan in the US? unlock iphone 4 Where can you buy a gevey turbo sim to unlock iphone 4 in london ? unlock iphone 4 T mobile on unlock iPhone 4 ? unlock iphone 4 How much do Unlocked iPhone 4's and 3gs' cost at the moment?
http://www.articleexpress.org/communications/iphone/unlock-iphone-4-information/
http://www.articleexpress.org/arts-entertainment/unlock-iphone-4-rapidly-and-also-easy/
http://articlecity.in/general/unlock-iphone-4-gb-information.html
http://www.sortarticles.info/unlock-iphone-4-2-1-information/

<a href="http://articlecity.in/general/unlock-iphone-4-gb-information.html">unlock iphone 4 4 3 3</a> <a href="http://www.articledirectoryhub.com/general/unlock-iphone-4-4-2-1-information/">unlock iphone 4 running ios 5</a> <a href="http://www.lupy.org/unlock-iphone-4-information.html">unlock iphone 4 ios 5 0</a> <a href="http://www.articlegurus.com/unlock-iphone-4-2-1-information/">unlock iphone 4 on 4 3 5</a>
 
Üst