Yoğun bakımdaki Yılmaz Vuraldan iyi haber!

vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
Koronavirüse yakalanan ve tedavisi yoğun bakımda devam eden Yılmaz Vural'dan iyi haber geldi. İşte deneyimli teknik adamın son durumu...


9 Kasım'da Covid-19 tanısı alarak tedavisine başlanan Yılmaz Vural, 24 Kasım'da Altunizade'deki Acıbadem Hastanesi'ne yatırılmıştı.
Ajansspor'un elde ettiği bilgiye göre 67 yaşındaki teknik adam tedaviye olumlu yanıt verdi ve kan oksijen satürasyonu değerlerinde dikkate değer bir iyileşme sağlandı.
Oksijen satürasyonu nedir?
Oksijen satürasyonu, kandaki oksijenin hemoglobine bağlı olarak taşınan miktarı gösteriyor. Hücrelere yeterli oranda oksijenin taşınmasındaki ana mekanizmadır. Daha açık ifadeyle kan oksijen doygunluğudur.
İyileşme sağlanmasına rağmen Yılmaz Vural yoğun bakımda entübe olarak yatmaya devam ediyor.
24 Kasım'da hastaneye yatan Vural, 27 Kasım öğle saatlerinde oksijen ihtiyacının artması üzerine yoğun bakım ünitesine alınmıştı.
Yılmaz Vural'ın ailesi de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Babamız COVID-19 tanısı aldığı 19 Kasım tarihinden itibaren tedavi altındadır. Bugün, oksijen ihtiyacının artması üzerine yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak takibi devam etmektedir. Durumu ciddiyetini korumaktadır" ifadelerini kullanmıştı.
kaynak
 
Üst