zaman yazarından Öcalan'a Marmaris'te çiftlik önerisi | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

zaman yazarından Öcalan'a Marmaris'te çiftlik önerisi

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi

Öcalan'a Marmaris'te çiftlik önerisi

Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, PKK ve Öcalan üzerine yazdığı enteresan yazılardan birine daha bugün köşesinde yer verdi.

Gazeteciler.com'un haberine göre daha önce "Öcalan'ı paşa yapalım" diyen Türköne, bu kez teröristbaşı için gündemde olan "ev hapsi" mevzusuna girdi.

Türköne, tartışmaları bir adım öteye taşıyan Türköne, Öcalan için 20 dönümlük bir çiftlik önermiş... Hem de Marmaris ya da Kuşadası'nda...

Bu "çiftlik senaryosunu" yazan Zaman'ın etkili bir kalemi olunca insanın aklına "acaba bu öneri pazarlık masasında mı?" sorusu geliyor...

İşte Türköne'nin şimşekleri üzerine çekecek o yazısı...

Öcalan'a ev hapsi -Mümkün mü? Anayasa'nın 104. maddesine göre mümkün. Cumhurbaşkanı'nın hükümlülerin cezalarını, 'sürekli hastalık' gibi gerekçelerle affetme veya hafifletme yetkisi var. 'Gözetim altında bulundurmak' veya 'ev hapsi' Cumhurbaşkanı'nın kullanacağı 'hafifletme' yetkisi içinde yorumlanabilir.

Peki, Cumhurbaşkanı bu yetkiyi Öcalan için kullanır mı? Toplumda çok geniş kapsamlı bir mutabakat ve destek olursa kullanır. Toplumda genel bir mutabakat gerçekleşir mi? Şiddetin kayıtsız ve şartsız sona ereceğine herkes inanırsa, toplum bu konuda ikna olabilir. Bu muhakemede aksayan bir nokta var mı? Kan duracak. Şiddetin her türü sona erecek.

Buna karşılık Öcalan'ın toprağa ayağını basabileceği, istiyorsa çiçeklerle-böceklerle uğraşabileceği ve elbette gelen ziyaretçileriyle birlikte mangal yakıp muhabbet edebileceği bir hayatı olacak. Hatta bu şartlarda örgütünü aracısız yönetecek.

ÖCALAN'A ÇİFTLİK

Diyelim ki, Marmaris veya Kuşadası'nda 20 dönümlük bir çiftlik ve Öcalan'ın her türlü iletişim imkânı var; yani örgütünü yönetiyor. Sadece şu soruya cevap verelim: Kürt sorunu ve terör sorunu ne olur?

kaynak

Son düzenleme:

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Zaman yazarına katkımız olsun.

Sevgili Türköne. O çiftliğe bir eşek, bir inek, bir de kapıya bağlayacak köpek lazım.

Bulur, ayarlarsın birşeyler artık ;)

redyellow

Forum Ustası
Diyelim ki, Marmaris veya Kuşadası'nda 20 dönümlük bir çiftlik ve Öcalan'ın her türlü iletişim imkânı var; yani örgütünü yönetiyor. Sadece şu soruya cevap verelim: Kürt sorunu ve terör sorunu ne olur?
kürt soruna, terör sorununa hiç bir faydası olmaz, bu ahlaksız terörist başı ve yandaşları yüz verdikce astarın isterler, teröre devam ederler.

onlarca yıldır kürtçe kürtçe kürtçe dediler, devlet tuttu kürtce dershaneye de izin verdi, kürtçe mecliste grup toplantılarında konuşulur oldu müdahele etmedi, hatta kürtçe televizyon bile kurdu ama bu kuduruklar ne yaptı?

Devlet bize yaklaşıyor biz de ona yaklaşalım bu sorun çözülsün silah bırakalım vs. dediler mi?

Hayır.

tam tersini yaptılar, terörü iyice azdırdılar, öne apoya özgürlüğü sürmeye başladılar!

Biliyorlarki apo konusunda millet çok duyarlı, apoya af konusunda millet tepkili o zaman onu öne sürüp işi yokuşa sürelim dediler.

bunların gerçek yüzü bu: kandan, silahdan, gözyaşından rant elde ediyorlar, makam elde ediyorlar, mevki elde ediyorlar.

kürt sorunu vs. çözülürse bunlara kim oy verir? kim bunları meclise gönderir de altlarına mercedes verilir????

Apoya özgürlük, apoya ev hapsi vs. demek biz çözüm değil çözümsüzlük istiyoruz demektir.

Türköne iyi niyetli bile olsa bu taleple bu tartışmayla bunların ekmeğine yağ sürüyor, bu çok yanlıştır. Apo hiç bir şekilde tartışmalarda sözkonusu edilmemelidir.

Apoyu affederseniz, apoyu ev hapsine vs. alırsanız yeryüzünde kime suçlu deyip hapse tıkabilirsiniz?

Bu apo denen hainin örgütü tarafından katledilen onbinlerce insanın, mehmetçiğin kemiklerini sızlatmak olur.

yeniceli

Forum Ustası
"ÖCALAN'A ÇİFTLİK

Diyelim ki, Marmaris veya Kuşadası'nda 20 dönümlük bir çiftlik ve Öcalan'ın her türlü iletişim imkânı var; yani örgütünü yönetiyor. Sadece şu soruya cevap verelim: Kürt sorunu ve terör sorunu ne olur?"

İyi anladık da ,şimdi ona birde öküz lazım.Zira kırodur traktör kullanamaz.Öküz "öne" çıksın o zaman!...:rolleyes:

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi
Bahçeli 'yeniden yargılansın' demişti.. Mümtazer Türköne'den Alparslan Türkeş ve MHP'ye hakaret, katil Apo'ya övgü

Bahçeli 'yeniden yargılansın' demişti.. Mümtazer Türköne'den Alparslan Türkeş ve MHP'ye hakaret, katil Apo'ya övgü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne için "Yeniden yargılansın" talebinin ardından Türköne'nin Alparslan Türkeş ve MHP'ye hakaret ettiği, PKK elebaşlı Öcalan içinse paşalık istediği ortaya çıktı.

YENİÇAĞ / İSTANBUL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne'nin yeniden yargılanması gerektiğini açıklamıştı.
Bahçeli, şöyle konuşmuştu:
"MÜMTAZER TÜRKÖNE DAVAMIZA HİZMET ETMİŞ BİR İSİM"

"Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz’er Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtaz’er Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır."

Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu Mümtaz’er Türköne’nin yeniden yargılanmasını istediDevlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu Mümtaz’er Türköne’nin yeniden yargılanmasını istedi
ARŞİV UNUTTURMADI
Bahçeli bu talepte bulunurken, arşivden Mümtazer Türköne'nin MHP ve Alparslan Türkeş'e hakaretleri çıktı. Türköne, bebek katili Abdullah Öcalan'a ise paşalık verilmesini, PKK'lı teröristler içinse af çıkarılmasını istiyor.
2009 yılında Aksiyon dergisine röportaj veren Türköne, MHP'li milletvekillerine hakaretler ediyor ve partinin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş'i de sevmediğini belirtiyor.
"BOZKURT FİGÜRÜ TÜRKLERİN DEĞİL"
Türköne ayrıca, 'Bozkurt' simgesinin Türklük'le bir alakası olmadığını ve Ergenekon Destanı'nın 'yalan' olduğunu iddia ediyor.

Mümtazer Türköne, şunları kaydediyor:
TÜRKEŞ DÖVECEK ZANNETTİM
"1978'de, Maraş Olayları'ndan sonra sıkıyönetim ilan edildi ve bütün solcu dergiler kapatıldı. Ben de o zaman Genç Arkadaş dergisini çıkartmaktaydım. Bizim dergi kapanmadı. Ertesi hafta bir başyazı yazdım ve dergimiz kapandı. Biraz da kapansın diye yazmıştım. Çünkü kanıma dokunmuştu, bütün sol dergiler kapatırken niye bizi adam yerine koyup kapatmıyorlar diye. Yanımda da Namık Kemal Zeybek vardı. Türkeş beni fırçaladı. Dövecek zannettim, üzerime yürüdü. Hakaret etti."

0bc54004-1b73-45aa-b837-d8528ffbd453.jpg

"BANA 9 IŞIK'I SORDU"
"Bana 'Komünist isen komünistlerin, İslamcı isen İslamcıların yanına git. Ne işin var senin burada' dedi. Çok ağır bir laf. Bana 9 ışığı sordu, hazırol vaziyette. Ben cevap vermedim. Çünkü çok sinirlendim. Onuruma dokundu."
"MHP'LİLER HER TÜRLÜ ÖDÜNÜ VERMEYE HAZIR SİYASETÇİLERDİ"
"Bizler DP'li ailelerin çocukları idik. Mesela ben Türkeş'i hiçbir zaman sevmedim. Hiç Türkeşçi olmadım. Korkuya dayalı bir otoritesi vardı. Hatta ben MHP'li de olmadım. Partiyi ve milletvekillerini, yani işte bir elleri yağda bir elleri balda, her türlü ödünü vermeye hazır, esnek politikacılar olarak görürdük."

APO'YA PAŞALIK, PKK'LILARA AF
Türköne, 2009 yılında Zaman gazetesinde yayımlanan yazısında Osmanlı’nın isyan bastırmak için affettiği elebaşılarını “başıbozuk paşası” olarak sürüp, maaş bağladığını savundu. Abdullah Öcalan için de benzer bir fomül uygulanmasını öneren Türköne, “Osmanlı gibi büyük düşünülmesini öneriyorum. Yani Apo’ya paşa rütbesi verilebilir. Osmanlı mantığıyla yaklaşırsanız, Bodrum Türkbükü’ne gönderilmesini öneriyorum” demişti.
PKK açılımının savunucularından olan Türköne, örgüt militanlarına af çıkarılmasını isteyerek “Af olmadan bu iş çözülmez. Psikolojik eşiğin açılması için bu affın gerçekleşmesi lazım.” demişti.

Kaynak Yeniçağ: Bahçeli 'yeniden yargılansın' demişti.. Mümtazer Türköne'den Alparslan Türkeş ve MHP'ye hakaret, katil Apo'ya övgü