Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi En Kolay Nasıl Alınır ?

Vietnam; çoğu insanın sadece filmlerden, tarih kitaplarından bildiği ve sadece savaşla özdeşleştirdiği bir ülke. Aslında tam olarak öyle değil. Vietnam doğasıyla, kültürüyle, yemekleriyle, insanıyla harika bir ülke. Her yıl milyonlarca turist Vietnam’ı seyahat etmekte ve bu turistlerin arasında Türk vatandaşları da var. Türk vatandaşları için vietnam vizesi almak, diğer ülke vatandaşalrına göre daha zor. Bunun nedeni Türkiye’nin belirlenen risk kategorisinde olmasıyla ve turist vizesiyle Vietnam’a giriş yapıp kaçak olarak çalışmaya çalışan Türk vatadaşları neden olarak gösterilebilir.

Vietnam vizesi nasıl alınır ?

Vietnam vizesi temin etmek aslında sanıldığı gibi çok zor değil. Online vietnam vizesi başvurusu yaparak vizenizi kolayca alabilirsiniz. Öncelikle yerel bir acenteyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Vietnama vize başvurusu için acente sizden pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı talep ediyor. Ardından vietnam vize başvurunuzu Vietnam’da bulunan göç idaresine iletiyorlar. Ortalama 7 iş günü içinde de size vize onay mektubu (vietnam c1 belgesi) adında bir belge iletiyorlar. Bu belge vizenizin onaylandığını taahhüt eden bir belge. Bu belgenin kopyası sizin için yeterli oluyor. Bu belgeyle birlikte vizenizi arzu ederseniz Vietnam’da havalimanında, arzu ederseniz dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla bastırabiliyorsunuz Aradaki tek var bastırma ücreti farkı. Havalimanında alırsanız sadece 25 usd ödüyorsunuz, konsolosluk aracılığıyla alırsanız 110 usd talep ediyorlar sadece bastırma ücreti olarak.

Vize onay mektubu’nu nereden temin edebiliriz ?

Vize onay mektubunuzu Vietnamavize.com üzerinden temin edebilirsiniz. Vietnamavize.com 2016’dan beri Türk vatandaşları için vize onay mektubu temin eden güvenilir bir firmadır. Önce belgenizi temin ediyorlar, ödemenizi belgeniz çıktıktan sonra gerçekleştiriyorsunuz. Üstelik faturalı-resmi bir işlem gerçekleştiriyorlar.

Ücretler ; tek girişli : 90 USD, çift girişli 110 USD, express (3 iş günü) 150 USD

İnternet sitesi : https://www.vietnamavize.com

Whatsapp/Tel : +90 541 210 20 20

Mail : vietnamavize@gmail.com

Vietnam vizesini havalimanında nasıl alacağız ?

Vietnam’da havalimanına vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Bu vize ofisine giderek; pasaportunuzu, vize onay mektubunuzu 2 adet biyometrik fotoğrafınızı teslim ediyorsunuz. Bir de size orda doldurmanız için başvuru formu veriyorlar, onu dolduruyorsunuz. Başka birşeye ihtiyacınız yok. Ortalama 15 dk içinde size vietnam vizenizi basıp veriyorlar. Ardından pasaport kontrolüne geçip, sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yapıyorsunuz.

Vietnam vizesini havalimanında almak riskli mi ?

Hayır, kesinlikle değil. Sizin temin ettiğiniz vize onay mektubu (c1 belgesi) vizenizin onaylandığını taahhüt eden belge. Yani vizenizin kendisi aslında. Bu belge elinizdeyken geriye sadece bastırması kalıyor. Vietnam’a vardığınızda havalimanında sizi reddedebilecekleri bir durum yok. Yani vietnam vizenizi havalimanında sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.