Yeme Bozuklukları (Blumia, Anoreksia)

Yeme Bozuklukları (Blumia, Anoreksia)

Yeme Bozuklukları (Blumia, Anoreksia)

Psikolojik ve fizyolojik etkileri olan ve çeşitli sağlık sorunlarına dönüşen yeme bozuklukları, iki farklı türde değerlendirilir. Yeme bozuklukları (Blumia, Anoreksia) hastalarının %95’i kadınlardan oluşmaktadır. Her iki hastalıkta da temel neden; aşırı kilo alma korkusu olarak bilinmektedir.

Madalyon Psikiyatri Merkezi, Anoreksia Nevroza ve Blumia Nevroza tedavilerinde başarılı sonuçlar sunan terapileriyle, 3 farklı klinikte hizmet veriyor. Ankara ve İstanbul şubeleri ile geniş kapsamlı kadro hizmetleri sunan klinik, telefonla ve online terapi seçenekleriyle, tüm yeme bozuklularında etkin terapi çeşitleri sunmaktadır.

www.madalyonklinik.com web sitesini ziyaret ederek iletişim ve irtibat bilgilerini edinebilir, randevu talebinde bulunabilir ve terapiler hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. ISO 9001 sertifikasyonu ve 2005 yılından bu yana sunulan psikiyatrik tedavi yöntemleriyle, profesyonel destek ve hizmetler sunuluyor.

Anoreksia Nevroza Tedavileri

Yeme bozukluları arasında olan anoreksia nevroza, zayıf kalma çabası ve fobi derecesinde aşırı kilo alma korkusundan oluşan bir durumdur. Kişinin şişmanlama korkusu ile sağlığını farklı şekilde yönetmesi, çeşitli metabolik hastalıklara da neden olmaktadır.

Anoreksia nevroza, iki farklı türde uygulanan zayıflama çalışmalarıyla oluşur. Bir kısım hastalar, zayıflamak ve zayıf kalmak için sürekli aç kalma yöntemleri uygular. Diğer grupta olan kişiler ise yemek yeme işlevlerinde sonra, kusarak zayıf kalmayı hedefler. Sürekli kusma hali, diş yapısının bozulmasına ve salgılanan mide asitleri nedeniyle çürümelere neden olur.

Beden tarafından edinilen kusma alışkanlığı, her beslenmede fonksiyonel olarak gerçekleştiği için zamanla aşırı zayıflık, kemik erimeleri, kas hastalıkları ve bedenin işlev bozuklukları ortaya çıkar.

Madalyon Klinik tedavi yöntemleri, yeme bozuklukları (Blumia, Anokreksia) alanında uyguladığı terapi yöntemleriyle, davranışların düzeltilmesini ve kişinin sağlıklı düşünme, sağlıklı beslenme ve sağlıklı davranma kazanımları sağlanıyor.

Blumia Nevroza Tedavileri

Yeme bozukluğu blumia nevroza, aşırı yeme eğilimi, aşırı kilo alma ve zayıflama çabalarıyla oluşan bir hastalıktır. Blumia rahatsızlığında kişinin hem aşırı derecede kilo alma korkusu ve çabaları oluşurken hem de aşırı yemek yeme aktiviteleri devam eder.

Yeme bozuklukları (Blumia, Anoreksia) idrar söktürücüler, zayıflatıcı takviyeler ve kusma eylemleriyle blumia etkileri gösterir. Bastırılmayan yemek yeme isteği, sürekli tıkıştırma ve aşırı obur bir hal, blumia nevroza etkileri olarak nitelendirilmektedir.

Madalyon Psikiyatri Merkezi, yeme bozuklukları tanı ve tedavi birimleriyle faaliyet gösteriyor. Çocuk ve ergen tedavi birimleri, aile ve yetişkin tedavi birimleri ile etkin ve profesyonel hizmetler veriliyor. 75 kişilik profesyonel kadro, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu önderliğinde psikolog ve psikiyatrist hekimlerden oluşuyor.

Online Yeme Bozuklukları Terapisi

Madalyonklinik.com online hizmetleri dahilinde, ‘’Telefon Terapi’’ uygulaması sunuluyor. Türkiye’nin diğer şehirlerine de hizmet kalitesi sunan Madalyon, web sitesi üzerinden terapi olanağı ile yeme bozuklukları tedavileri sunuyor. Ayrıca Telefonla Terapi seçenekleri, bilgi ve danışma hattı ile 7/24 hizmet sunuluyor.